18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartına ihtiyaç sadece erişkin bireylerde değil aynı zamanda 18 yaş altı bireylerde de oluşabilmektedir. 18 yaş altı bireyler bir teminatın veya en az bir garantörün bulunması halinde kredi kartına sahip olabilmektedirler. 18 yaş altı kredi kartı kullanmak isteyen gençler kredi kartı başvuruları esnasında anne ve babalarıyla birlikte başvuru yapmaları gerekmektedir. Çünkü 18 yaş altı çocuğun bütün borçları aile için bağlayıcılık taşımaktadır. Peki, 18 yaş altı kredi kartı veren bankalar hangileri? Bu bankalar: Garanti, TEB, Vakıfbank, Garanti, Ziraat Bankası, Yapı Kredi, İş Bankası, Halkbank, Akbank bankalarıdır. Bu bankalar dışında kredi kartı imkânı sunan bankalar da bulunmaktadır.

Halkbank 18 Yaş Altı Kredi Kartı

Halkbank’a ait Bank24 JET adlı kredi kartı tipi, öğrenciler tarafından oldukça fazla bir şekilde tercih edilmektedir. Bu kredi kartı yüksek bir limitle öğrenciye verildiğinden dolayı daha sonraki dönemlerde de kişinin kullanımına uygun olmaktadır. 18 yaş altı kredi kartı olarak sahip olunabilen bu kart yani Bank24 JET, eğer istenmesi halinde Banka Kartı olarakta tanımlanıp kullanılabilmektedir. Ve böylelikle tek kart ile birlikte kredi kartı işlemlerinin yanı sıra hesap işlemlerini de görebileceklerdir. Bu özellikleri ile birlikte 35 TL’ye kadar olan işlemlerinde kartın kendi özelliği olan temassız kart özelliğini kullanabilmektedirler.

Halk Bankasının yanı sıra bir de İş Bankası’na ait öğrenciler tarafından çokça tercih edilmekte olan Maximum Kredi Kartı bulunmaktadır. Eğer kartın kullanıldığı yer Maximum üyesi bir işyeri ise vade farkı istenmeden taksitlendirme işlemleri yapılabilmektedir. Taksitlendirmenin yanı sıra bazı indirimlerden yararlanılabilmekte ve extra olarak Maximum Puan kazanılabilmektedir. Bu kredi kartının da tanımlanması halinde banka kartı olarak kullanılabilmesi ve ATM kartı özelliği de kazanması mümkündür.

Garanti Bankası 18 Yaş Altı Kredi Kartı

Garanti Bankası ülkemizde kredi kartı çeşitliliği bakımından düşünülürse, en zengin bankalar arasındadır. Bütün tüketici gruplarına ulaşabilmek adına çeşit çeşit kredi kartı tiplerini piyasaya süren Garanti Bankası, 18 yaş altı kredi kartı isteyenleri de unutmamıştır. 18 yaş altı bireylere göre en avantajlısı olan Bonus Genç Kredi Kartı 18 yaş altı bireyleri beklemektedir.

TEB de diğer bankalar gibi 18 yaş altı bireylerini unutmamış ve Marifetli Genç Hesap ile birlikte onları da kredi kartı sahibi yapmayı amaçlamıştır. ATM kartlarına 12 yaşından itibaren sahip olabilen bireyler, velileriyle birlikte ortak açılan hesaplarla birlikte 18 yaşından itibaren kredi kartı sahibi de olabilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. mehmet karabağ dedi ki:

  Babamı ikna ettim sadece bankaya gidip kartı almak kaldı bugün yarın gider kartıma sonunda sahip olurum.

 2. mehmet eroğlu dedi ki:

  Yaşım halen 18 değil ama şimdiden kart çok lazım oluyor, artık her yerde çoğunlukla kart kullanıldığı için bende kart alacağım hem kullanımı kolay hem de ücretsiz.

 3. pınar özcan dedi ki:

  18 yaşıma 2 yaş kaldı lisede çok gerek oluyor kart şimdilik bunu alacağım 2 sene sonrada normal kart alırım.

 4. berkay soyak dedi ki:

  18 yaşından küçük ken kredi almak mümkün ama çok bütçeli olmuyor, zaten normal olanıda bu ama bence biraz daha fazla olmalı harcama limiti.

 5. hanife görel dedi ki:

  18 yaşından küçüklere kredi verildiğini yeni duydum, velimi ikna edebilirsem bende kredi kartı sahibi olacağım.

 6. derya alkan dedi ki:

  Bakalım 17 yaşındayım kredimi alabilirsem iyi olur zaten 1 sene sonra kendi üzerimede kredi alabileceğim.

BİR YORUM YAZIN