Banka ve Krediler

5.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?

5.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?

Eğer elinizde 5 bin TL bir birikim varsa, bazen bu para bile kişilerin kendi işlerini kurmasında bir destek olabilir. Önemli olan biraz cesaret, biraz beceri ve biraz kendine güven duymaktır.

Burada şunu belirtmekte büyük yarar var. Devlet küçük işletmelere ve genç girişimcilere destek olmak amacı ile her yıl hibe kredileri ve sıfır faizli destek kredileri vermektedir. İnandırıcı projelerle KOSGEB’e müracaat eden girişimciler, kendilerini ve projelerini yeterince güçlü bir şekilde sunabilirlerse bu imkanlardan yararlanma imkanı bulabilirler. Ayrıca kamu ve özel sektörden bazı bankalar ve finans kuruluşları da kendi iş yerlerini kurmak isteyen girişimcilere düşük faizli kredi paketleri sunmaktadır. Bu iki konunun mutlaka akılda tutulması gerekmektedir.

Şimdi aşağıda, ellerinde 5.000 TL sermaye bulunan ve ne iş kurabilirim arayışında olan girişimciler için birkaç öneri yer almaktadır. Burada belki ilk adımda bayilik almak akıllıca olabilir. Çünkü bazı işletmeler, hem kendi markalarının daha fazla tanınır olması hem de ülke genelinde daha fazla yaygınlaşabilmek amacı ile hiçbir isim hakkı talep etmeden, bir marka bedeli istemeden, bayilik verebilmektedir. Bu tür bir bayilik ile yola çıkmak, en azından belli bir markanın gücünden yararlanmak açısından ilk adımda yararlı olabilir. Bu nedenle ellerinde kısıtlı bir birikim ile yola çıkan girişimcilere, ilgi alanlarına, becerilerine ve marka potansiyeline bağlı olarak bayilik almaları önerilmektedir.

İşte ne iş yapabilirim diye düşünen girişimciler için birkaç öneri:

MyLove
Ülkemizde açık parfüm üreten bir firma olan MyLove, İstanbul’da 2005 yılında kurulmuştur. Sektördeki gelişmeleri yakında takip eden ve hızlı bir gelişim gösteren firma, üretim teknolojilerine de zamanında ve doğru yatırımlar yapmıştır. Müşterilerini önemsemekte ve ürün yelpazesini geniş tutmaktadır. Sürekli yenilikçi ve değişik ürünler tasarlayan MyLove, üretim faaliyetlerini kimya mühendislerinin kontrolü altında sürdürmektedir ve Ar-Ge çalışmalarına önem vermektedir. Firma ayrıca müşterileri ile birebir iletişime kurmakta ve müşterilerin talep ve isteklerini zamanında karşılamaktadır. Şimdi daha fazla müşteriye ulaşmak ve tanınırlığını arttırmak için firma ücretsiz bayilikler vermektedir. Bu konuda firmanın https://www.facebook.com/myloveperfume/ web sitesine girilerek daha fazla bilgi alınabilir.

Saray Döner
Ücretsiz bayilik veren firmalardan biri de Saray Döner’dir. Gıda sektöründe eğer kaliteli üretim yapılacak, temizlik ve hijyen koşullarına azami özen gösterilecek, her zaman müşteri memnuniyeti ön planda tutulacak ve her zaman uygun bir fiyat politikası izlenecek olursa, başarılı olmama gibi bir durum yoktur. Eğer gıda sektörüne, bu alanda isim yapmış bir firma ile birlikte girilecekse çok daha hızlı yol almak mümkündür. Saray Döner, kurulduğu günden beri bu anlayışla hizmet vermektedir ve haklı olarak markasını belli bir çizgiye çıkarmıştır. Özel olarak üretilen beyaz etler, uzmanların konrolü altında hazırlanmaktadır. Tamamen piliç budundan üretilen döneri ile Saray Döner bir çığır açmış durumdadır. Belli bir müşteri potansiyeline sahip olan Saray Döner şimdi hedef kitlesini daha fazla büyütmek için bayilikler vermektedir. Bu şekilde girişimcilere kendi işyerinin patronu olma fırsatını sunmaktadır. Bu konuda firmanın http://isdsaraydoner.com/ web sitesine girilerek daha fazla bilgi alınabilir.

Sur Çelik Kapı
Sur Çelik Kapı firması, 1962 yılında başladığı çalışmaları ile bugün çelik kapı sektöründe önemli bir marka haline gelmiştir. Bu başarısını ülke geneline yaymak amacı ile bu yıl 30 franchise şube açmayı planlamıştır. Açılacak şubelerin özellikle yeni yerleşim bölgelerinde veya kentsel dönüşüm çalışmaları yapılan bölgelerde olmasını istemektedir. Firma açılacak bayilere eğitim, yönlendirme, görseller, reklam ve halkla ilişkiler gibi sürekli bayi hizmeti vermektedir. Ayrıca bayilerine yaklaşık yüzde 25 kar marjı vermektedir. Sur Çelik Kapı franchise giriş bedeli talep etmemektedir. Bu konuda firmanın http://surcelikkapi.com/ web sitesine girilerek daha fazla bilgi alınabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ