BIST 100 1.111 0.12 | 1.3
BRENT PETROL 43,09 -0.51 | -0.22
EURO 8.9422 0.09 | 0.01
EURO/USD 1.18365 -0.08 | 0.0
GRAM ALTIN 473.789 0.46 | 2.18
USD 7.5536 0.12 | 0.01
STERLIN 9.7607 -0.35 | -0.03
BITCOIN/USD 10898,91
BITCOIN/TRY 82368,52

Akbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Son dönemde bankaların müşterilerine sağlamış olduğu kolaylıklar malumdur. Bu uygulamaların üç temel sebebi bulunmaktadır. Bunlardan ilki; her koşulda müşteri memnuniyeti, ikincisi müşteri ağını genişletme ve üçüncüsü de müşterilerine yaptıkları işlemlerde zaman tasarrufu sunmaktır. Akbank’ın bu anlamda hayata geçirmiş olduğu cebe havale işlemi uygulaması ile ilgili detaylı bilgileri yazımızın devamında edinebilirsiniz.

Cep Para Uygulaması ile Nasıl Para Gönderilir?

Akbank cebe havale işlemi, direkt mobil uygulaması ile müşterilerine detaylı prosedür uygulamadan parayı göndermesi mümkün. Bu uygulama sayesinde kişi istediği birine belirlenen limitlerde parayı cep telefonuna mesaj olarak gönderebiliyor. Ancak Akbank cebe havale işlemi gerçekleştirmek isteyen birisinin önce bir şifre sahibi olması gereklidir. Bunun yanında ve banka ile perakende hizmet kurallarıyla ilgili sözleşmeye imza atması bir diğer şart.

Bu işlemi gerçekleştirmek için internet bankacılığı menüsünde takip edilmesi gereken adımlar ise şöyle:

Parayı alacak kişinin Akbank’ta mevduat hesabı olması durumunda “hesaba” seçeneğini seçmesi yeterli.

Eğer böyle bir durum söz konusu değilse ilk adım olarak kişinin önce mobil uygulamayı cep telefonuna indirmesi gerekiyor.

Ardından para transferi butonunu tıklayıp, açılan sayfada “cep telefonuna” bölümü seçilip başında sıfır rakamı olmadan alıcının telefon numarası girilir. Bundan sonraki adımda ise gönderilecek tutar yazılıp işlem onaylanır. Bunun sonucunda hem alıcıya hem de göndericiye bilgilendirme mesajı gelir ve cebe havale işlemi gerçekleşmiş olur.

Bu konununda ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz!
Akbank İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

İşlem İptali Nasıl Gerçekleştirilir ve İşlem İptali Gerektiren Durumlar Nelerdir?

Parayı gönderen kişi bazen yanlış bir numaraya ya da göndermesi gereken miktarın altında veya üstünde bir limit gönderiyorsa bu işlemleri nasıl iptal ettirebilir. Bu işlem için mobil bankacılık veya internet bankacılığı menüsünde bulunan “Para Gönderi İptal Et” seçeneğini seçmesi yeterli. Bunun yanı sıra 444 25 25 nolu telefonu arayarak müşteri temsilcinizden de bu işlemin yapılmasını isteme hakkına sahip.

Gönderilecek Paranın Alt ve Üst Sınırı Nedir?

Bu limitlerin sınırları en az 10 tl olmakla birlikte günlük 1000, haftalık 2000, aylık 3000 şeklindedir.

Hesaba Geçilen Para Nasıl Çekilir?

Burada hesaba geçen paranın bir gün içerisinde alıcı tarafından çekilmesi gerekmektedir. Parayı alacak olan kişide kendine en yakın ATM şubesine giderek kendisine gelen sekiz haneli şifreyle işlemini gerçekleştirir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!