BIST 100 114.808 -0.85 | -985.03
BRENT PETROL 43,27 2.17 | 0.92
EURO 7.7482 0.15 | 0.01
EURO/USD 1.12981 0.13 | 0.0
GRAM ALTIN 397.104 -0.18 | -0.73
USD 6.8597 0.0 | 0.0
STERLIN 8.6611 0.15 | 0.01
BITCOIN/USD 9271,5
BITCOIN/TRY 63639,59

Akbank İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Bankalarda saatlerce sıra bekleme işleri neredeyse tamamen tarihe karıştı. Mobil cihazlara yüklenen internet bankacılığı sayesinde tüm işleri müşteriler oturdukları yerden yapabiliyorlar. Bu işlemler içerisine hemen hemen bir çok şahsi işlemler dahil olmaktadır. Tüm bankaların kullanıma uygun internet bankacılığı mevcuttur. Yoğun kullanıma sahip olan bankalardan biri olan akbank ta yine müşterilerine bu yönüyle de hizmet vermektedir. Akbank internet bankacılığı kullanımı için ilk olarak cihaza uygulaması yüklenmelidir.

Akbank İnternet Bankacılığı Nasıl Yüklenir?

Akbank için özel hazırlanan bu mobil uygulama akbank internet yardımıyla tüm işlemleri gerçekleştirmenizi sağlamaktadır. İlk olarak cihazın internet bağlantısı olması gerekir. Ardından google play store yardımıyla akbank internet bankacılığı uygulaması cihaza indirilir. Bu işlemden sonra yükleme işlemi tamamlanmıştır. Kullanıma başlamak için kişisel bilgiler ve şifre işlemleri yapılmalıdır.

Akbank İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanıma Başlanır?

Cihaza yüklendikten sonra uygulama açılır. Bu sırada kişiye kişisel bazı sorular sorulur. Müşteri numarası veya TC kimlik numarası gibi bilgiler girildikten sonra şifre girilmesi gerekir. Şifre yazıldıktan sonra uygulama kullanıma açılacaktır. TC kimlik numarası ya da müşteri numarası yazılarak hiç giriş yapmayan birisi şifre alma yazısını seçerek bankanın kendisine şifre vermesini ister. Bunun dışında her giriş için tek kullanımlık şifre alma yöntemi de vardır. Ancak bankanın bu işlemleri yaparken size özel olarak sms yoluyla verdiği şifre, uygulamaya giriş yapıldıktan sonra şahsi isteğe göre değiştirilir. Bundan sonra ki her işlemde kişi kendi oluşturduğu şifre ile uygulamayı açabilir. Tüm bunlar için cihaza yüklenen uygulama adım adım kişiyi yönlendirmektedir. 'Şifre al' seçeneği tercih edildikten sonra kişilere bazı şahsi sorular sorulduktan ve kişinin kendisi olduğuna emin olduktan sonra banka hızlı bir şekilde sms yoluyla internet bankacılığı şifresini göndermektedir.

HSBC Bankasının internet bankacılığı ile ilgili merak ettiğiniz konuları, HSBC İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz!

Akbank İnternet Bankacılığı İle Neler Yapılabilir?

Bu uygulama yardımıyla akbank bankasına ait kredi kartı bilgileri görüntülenir. Kredi kartı şahsi bilgileri ve kullanım detayları görülebilir. Ödeme bilgileri ve son ödeme günü ile birlikte yapılan harcamalara karşılık kazanılan bedava bonuslar da burada görülür. Bunlarla birlikte varsa kişinin vadeli ya da vadesiz tüm hesap bilgileri görülür. Bu hesapların yine yapılan harcamaları veya yatırılan paraları da görülür. Tüm işlemler kişiyi yönlendirecek şekilde detaylı seçeneklerle uygulama içerisinde yer almaktadır. Uygulamaya giriş yapıldıktan sonra zaten en üst köşede direk kişinin bilgileri görüntülenir. Havale ya da EFT işlemleri buradan kolaylıkla yapılabilir. Fatura ödeme işlemleri için yine uygulama içerisinde seçenekler yer almaktadır. Elektrik, kredi kartı, internet ya da cep telefon faturaları buradan çok kısa işlemlerle ödenebilir. Ödeme işleminden sonra akbank internet bankacılığı uygulaması kişiye dekont görüntüleme imkanı vermektedir. Dijital ortamda yapılan işlemlerin yapıldığına dair gerekli evrakların verilebilmesi uygulamaların kullanıma olan yoğunluğu ve güveni arttırmaktadır. İnternet bağlantısı olan her cihazda bu işlemler kolaylıkla ve pratik olarak yapılabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!