Akbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme Yöntemi?

Türkiye'nin en kurumsal bankalarından birisi olan Akbank, farklı türlerde birçok kredi imkanı sunuyor. Akbank, bu kredi başvuruları için sizlere birçok farklı başvuru yöntemini sunacaktır. Yapılan başvuruların sonuçlarını öğrenmek için de farklı kanalları kullanabilirsiniz. Kredi başvurusu sonucunu öğrenmek için kullanabileceğiniz en pratik yol, telefon bankacılığı üzerinden sorgulama yapmaktır. Cep telefonu üzerinden müşteri temsilcilerinin numarasını aradığınız zaman saniyeler içerisinde başvuru sorgulayabilirsiniz. Bu işlem esnasında sizlerden TC kimlik numarası alınırken aynı zamanda kimlik doğrulaması için bazı sorular sorulabilir. Başvurunuzun olumlu olduğunu öğrendikten sonra direkt olarak şubelere giderek kredinizi alabilirsiniz.

Kredi başvuru sorgulaması için kullanılabilecek garanti yollardan birisi de şubelere gitmek olacaktır. Şubelere giderek kredi notu sorgulamanın en avantajlı yanlarından birisi ise, bankada daha iyi bir izlenim bırakmak olacaktır.

Akbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank üzerinden kredi başvurusu yapmadan önce, başvurmak isteyeceğiniz kredinin şartlarını öğrenmeniz gerekiyor. Bu şartları yerine getirdikten sonra internet bankacılığı, mobil bankacılık ve şubeler üzerinden başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Talep ettiğiniz kredi ihtiyaç kredisi türünde ise, gelir belgesi ve nüfus cüzdanı ile birlikte başvuru yapabilirsiniz. Şubelerden yapacağınız başvurularda 24 saat gibi kısa bir sürede sonuç elde edebilirsiniz. Taşıt kredisi ve konut kredisi başvurularında ise bankanın başka evraklar talep edebileceğini de unutmayın. Özellikle konut kredisi ve taşıt kredisi başvurularını internet üzerinden yapsanız bile, banka tarafından bir kez şubeye davet edilirsiniz. Bu aşamada tapu belgesi ve araç satış belgesi bankaya gösterilmek zorundadır.

Akbank Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Yapılır mı?

Birçok kişi, bankalardan talep edilen gelir belgeleri nedeniyle kredi başvurularından olumsuz yanıt alabiliyor. Düzenli geliri bulunmayan müşterileri için de çeşitli avantajlar yaratan Akbank, gelir belgesiz kredi seçeneklerini sunmuştur. Akbank kredi başvurusu yaparken herhangi bir şekilde gelir belgesi göstermeden kredi alabilirsiniz. Bu aşamada geri ödeme teminatı belirtmek için üzerinize kayıtlı olan bir taşınmazı ipotek ettirmeniz istenebilir. Bu şartı yerine getiren herkes kolay bir şekilde belgesiz kredi kullanabilir. Bunun yanı sıra kefili başvuru yaparak da geri ödeme teminatını belirtmiş olacağınızı unutmayın. Düzenli bir geliri olan kişiyi kefil göstermeniz durumunda, maaş bordrosu göstermeden kredi çekebilirsiniz.

Akbank Kredi Başvurusunda İstenen Evraklar Nelerdir?

Akbank müşterileri, ihtiyaç kredisi başvurularını tamamen belgesiz ve ücretsiz bir şekilde yapabiliyor. Bankanın müşterisi olmayan kişilerden ise ihtiyaç kredisi başvurusu esnasında nüfus cüzdanı ve maaş bordrosu istenir. Emekli olan kişilerden ise emeklilik belgesini şubeye göstermeleri istenir. Konut kredisi başvurularında ise nüfus cüzdanı ve gelir belgesine ek olarak bankanıza tapu belgesini de göstermeniz gerekir. Bu tapu, satın alınacak eve ait olan belge olmak zorundadır. Ayrıca tapu sahibinin nüfus cüzdanını da bankaya göstermek durumundasınız. Akbank üzerinden taşıt kredisi başvurusu yapan kişilerden ise ek belge olarak, aracın noter satış belgesi talep edilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN