Albaraka Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme Yöntemi?

Ülkemizde faaliyet gösteren bankalardan bir tanesi olan Albaraka, müşterilerine diğer bankaların sağlamış olduğu imkanları sağlamaktadır. Kredi, kredi kartı ve banka kartı gibi imkanlar ile insanların finansal olarak daha rahat etmesine katkı da bulunmaktadır. Bunlar arasında bulunan kredilere başvuru yapmak ve yapılan başvuruların değerlendirilmesinde bazı şartlar aranmaktadır. Kredi başvurusu yapan kişide bu şartlar mevcut ise banka tarafından kredi verilmekte şartların sağlanmaması durumunda ise yapılan başvuru banka tarafından reddedilmektedir. Bundan dolayı Albaraka’ya kredi başvurusu yapmadan önce söz konusu şartları öğrenmenizde fayda vardır. Yapılan başvurunun durumu da bankanın vermiş olduğu farklı hizmetler kullanılarak sorgulanabilmektedir. Böylece insanlar kredinin kendilerine çıkıp çıkmadığını çok rahat öğrenebilmekte ve bunun için bankaya kadar gitmek zorunda kalmamaktadır.

Albaraka Kredi Başvurusu ve Aranan Şartlar

Albaraka kredi başvurusu yapabilmek için kullanılacak farklı iki yöntem bulunmaktadır. Söz konusu yöntemlerden bir tanesi internet üzerinden yapılırken diğeri ise şubelere gidilerek yapılmaktadır. İnternet üzerinden başvuru yapmak istediğinizde bankanın web sitesine girmeniz ve burada yer alan formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Şubeden yapacağınız başvuruda ise oradaki personeller size yardımcı olmaktadır. Yapılan başvurunun türüne bağlı olarak banka tarafından bazı belgeler istenmektedir. Banka tarafından 18 yaşını tamamlamış olan kişilere tüketici kredisi verilmektedir. Bunun için öncelikle alınacak malın fiyatını gösteren resmi bir belge ile kredi talep eden kişiye ait gelir belgesinin sunulması gerekmektedir. Gelir belgesi alamayan kişiler bunu farklı şekillerde de gösterebilmektedir. İstenilen belgeler tamamlandıktan sonra şubeye gidilerek bunların teslim edilmesi ve gerekli formların doldurulması gerekmektedir. Bu aşamadan sonra da bankanın araştırması başlamaktadır.

Albaraka Kredi Başvurusu Sorgulama Yöntemleri

Albaraka kredi başvurusu yaptıktan sonra banka yapılan başvuruları detaylı olarak incelemektedir. Öncelikle kişilerin gelir durumuna bakmakta ve bu gelir ile talep edilen kredi miktarı arasından uygun araçlarla karşılaştırma yapılmaktadır. Daha sonra ise kişilerin kredi notları incelenmekte ve bunların kredi kullanabilir seviyesinde olması aranmaktadır. Bütün bu değerlendirmelerden sonra kredi başvurusu sonuçlandırılmaktadır. Müşteriler kredi başvurusu yaptıktan sonra farklı şekillerde sorgulama yapabilmekte ve böylece de kredi değerlendirmelerinin hangi aşamada olduğu belirlenmektedir. Sorgulama yapılacak ilk yöntem müşteri hizmetlerini aramaktır. Müşteri hizmetleri üzerinden gereken bilgiler öğrenilebilmektedir. Bunun dışındaki diğer seçenek ise banka şubesine gitmektir. Buradaki ilgili personel gereken bilgilendirmeyi yapmaktadır. İnternet üzerinden ise sorgulama yapılmasını sağlayan herhangi bir bölüm bulunmamaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. zehra uysal dedi ki:

  Albarakaya da kredi başvurusunda bulunmuştum pek umutlu değilim ama yinede bakalım sonucum ne olmuş.

 2. barış sargın dedi ki:

  Baya detaylı bir incelemeden geçecek başvurum bakalım alabilirsem büyük bir yükü bir süreliği üzerimden kaldırmış olacağım.

 3. ilknur alkan dedi ki:

  Diğer bankalardan kredi alamadığım için albarakadan da almam düşük bir ihtimal ancak bakalım ne olacak belki olumlu olur.

 4. barış pınarcı dedi ki:

  İnternet üzerinden başvurumu yapmıştım, 19 yaşımda olduğum için ilk başvuru deneyiyimim oldu aslında şimdide sonucu öğreneceğim.

 5. murat güldağ dedi ki:

  Başvurumu önceden yapmıştım bakalım inşallah olumlu bir şekilde sonuçlanmıştır, ben pek olumlu olacağını tahmin etmiyorum ama.

BİR YORUM YAZIN