BIST 100 1.083 -1.49 | -16.43
BRENT PETROL 44,95 -0.02 | -0.01
EURO 8.711 0.41 | 0.04
EURO/USD 1.18413 0.23 | 0.0
GRAM ALTIN 459.42 -0.26 | -1.19
USD 7.3513 0.22 | 0.02
STERLIN 9.6348 0.54 | 0.05
BITCOIN/USD 11900,31
BITCOIN/TRY 87704,11

Alo Garanti Şifresi Nedir, Nasıl Alınır? 2020

Garanti Bankası müşterisi olup telefonla hizmet almak isteyenler mutlaka Alo Garanti Şifresi almak zorunda. Bankaya gidip yapabileceğiniz veya internet şubesinden yapabileceğiniz bir çok işlemi Garanti Bankası müşteri hizmetlerini arayarak yapabilirsiniz. Garanti Bankası'nın telesekreter servisi sizden ilk olarak Alo Garanti Şifrenizi tuşlamanızı isteyecektir. İşte bu şifreyi nasıl alacağınızı bu yazımızda sizlere aktarıyor olacağız.

Alo Garanti Şifresi Nasıl Alınır?

Garanti Bankası'nın müşterilerine telefon üzerindende işlem yapmalarına olanak sağlayan bu sistemde, EFT, Havale, Fatura Ödeme, Kredi Kartı borcu ödeme, Müşteri bilgilerinizi güncelleme gibi işlemleri rahatlıkla Alo garanti şifrenizi kullanarak yapabilirsiniz. Peki Alo Garanti Şifresi nasıl alınıyor bakalım. Tabii burada yapmanız gereken ilk iş Garanti Bankası müşterisi olmanız. Size yakın her hangi bir Garanti Bankası BBVA şubesine giderek, Kimlik fotokopinizi, müşteri istek formunu doldurtan sonra, bankacılık hizmetlerini alacağınıza dair sözleşmeyide imzalayıp banka yetkilisine evraklarınızı teslim ediyorsunuz. Şubede işlemleriniz bittikten sonra artık Garanti Bankası müşterisi oluyorsunuz. Sonrasında 444 0 333 numaralı Garanti Bankası müşteri hizmetlerini arayarak telesekreterin yönlendirmelerine göre şifre oluşturma bölümünden Alo garanti şifresi, mobil şifre, internet bankacılığı şifresi gibi şifre alma işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Alo Garanti Şifre Değiştirme

Alo Garanti Şifresi edinen müşteriler daha sonraki dönemlerde güvenlik amacıyla şifre değiştirmek istediğinde çok kolay olan aşamaları takip ederek bu işlemi yapabilirler. Alo Garanti şifresini iki farklı yol ile yapabilirsiniz. Birincisi, Garanti Bankası internet bankacılığı sistemine gireş yapıp güvenlik adımından ilgili yönergeleri izleyip şifrenizi değiştirebilirsiniz. İkinci yol ise, Garanti müşteri hizmetlerini arayarak ilgili yönlendirme tuşlamalarını yaparak Alo garanti şifrenizi değiştirebilirsiniz. Yeni şifre alırken olsun veya var olan şifreyi değiştirirken olsun kolay tahmin edilebilen şifreler seçmemeniz çok önemlidir. Bu kriterler ile ilgili detaylara bakıldığında ise,

  • Alınmak istenen şifrenin farklı sayılardan oluşması ve minimum 6 sayı kullanılması
  • Özellikle doğum tarihi veya telefon numaranızda yer alan rakamları kullanmayınız
  • Oluşturulacak şifre içerisinde ardışık sayılar kullanmayınız

Bu konununda ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz!
Garanti İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Alo Garanti Şifresinin Unutulması Durumunda Yapılacaklar

Herhangi bir nedenle Alo Garanti şifresini unutan veya yeniden şifre edinmek isteyen müşteriler için banka tarafından tanımlanan adımların tekrarlanması ile yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz. Bu prosedürler ile ilgili izlenmesi gereken detaylara bakıldığında,

  • İlk olarak Alo Garanti Sistemine ait 444 0 333 numaralı telefon aranmalı ve şifre, parola işlemleri adımı seçilerek sisteme giriş yapılmalıdır.
  • Sistem tarafından talep edilen müşteri numarası, cep telefonu ve kredi kartı numarası gibi bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde tuşlanmasına herhangi bir mağduriyet yaşamama adına dikkat edilmelidir.
  • Alo Garanti sistemi, başvuru sahibinden aldığı bilgiler ile ilgili doğrulatmaları yaparak sesli yanıt sistemi uygulaması sayesinde yeni şifrenin edinilmesini mümkündür.

Günümüzde kullandığımız şifreler büyük bir gizlilik önem arz etmektedir. Telefonumunuz kilit şifresi hatta bilgisayarımızın şifresi bile çok önemlidir. İster telefonla bankacılık işlemi yapın isterseniz Garanti internet bankacılığını kullanarak işlem yapın, bütün bunlarda kullandığınız şifre veya şifreler olacaktır. Bu şifrelerin kötü amaçlı kişilerin eline geçmesi demek, bütün bankacılık işlemlerini yapabilirler anlamına gelmeketdir. Sizin adınıza para transferi hatta banka kredisi bile çekebilirler. Oluşturduğunuz alo garanti şifresini Garanti Bankası BBVA çalışanları dahil kimseyle paylaşmayın. Bu şifre size özeldir ve sizin işlem yapmanız için tahsis edilmiştir. Kredi Kartı şifreniz gibi bu şifreninde önemi çok büyüktür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (2)

resul piyes

14 Mayıs 2018, 09:06

garanti bankasında alo garanti ile şubeye gitmedende işlemlerinizi yapabiliyorsunuz 444 0 333 nolu numarayı arayarak telefonunuzun ve kredi kartınızın bilgileri onaylandıktan sonra her işlemi yapabiliyorsunuz ben mesela bütün işlemlerimi evden yapıyorum

Cevap Ver

Tufan kocabaş

11 Mayıs 2018, 10:17

Garanyi şifre ile şubeye gitmeden telefpnla nütün bankacılık işlemlerinizi yapanilirsiniz garantininde müşyerilerine bu kplayşığı var

Cevap Ver

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!