2019 Alo Garanti Şifresi Nedir, Nasıl Alınır?

Garanti Bankası BBVA tarafından geliştirilmiş bir hizmet olan ve para çekme işlemi haricinde bankacılık faaliyetleri ile ilgili tüm uygulamaları istenilen yerde ve zamanda yapabilmeyi mümkün kılan Alo Garanti Şifresi Nedir, Nasıl Alınır noktasında bilinmesi gereken hususlar mevcuttur. Havale, Eft ve Kredi Kartı borcu ödeme gibi hususlarda Garanti Bankası BBVA tarafından Alo Garanti Sistemine özel olarak geliştirilen fırsatlardan yararlanabilmek de mümkün olmaktadır. 444 0 333 numaralı telefonu arayarak hizmet alabilmenin mümkün olduğu Alo Garanti sisteminden yararlanmak isteyen Garanti Bankası BBVA müşterileri istek formu, kimlik fotokopisi ve bankacılık hizmetlerini alacağına dair sözleşmeyi imzalı bir şekilde banka şubesine teslim etmek durumundadır. Daha sonra ilgili numaradan Alo Garanti birimiyle irtibata geçilmeli ve sistemin yaptığı yönlendirmeler doğrultusunda kredi kartı ve cep telefonuna ait bilgilerin tanımlanması ile birlikte şifre edinme imkanı sunulmaktadır.

Alo Garanti Şifre Değiştirme

Alo Garanti Şifresi edinen müşteriler daha sonraki dönemlerde güvenlik amacıyla şifre değiştirmek istediğinde çok kolay aşamaları takip ederek bu işlemi yapabilme hakkına sahip olmaktadır. Garanti Bankasının internet şubesi uygulamasından veya Alo Garanti numarasını aramak suretiyle banka tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda şifre değişikliği yapabilme imkanı bulunmaktadır. Bu kriterler ile ilgili detaylara bakıldığında ise,

 • Alınmak istenen şifrenin farklı sayılardan oluşması ve minimum 6 sayı kullanılması
 • Şifre almak isteyen kişinin müşteri numarası, doğum tarihi gibi akla kolay gelecek seçenekleri içermemesi
 • Oluşturulacak sayı dizini içerisinde ardışık bir şekilde artış veya azalmaların olmaması üzerinde dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer almaktadır.

Alo Garanti Şifresinin Unutulması Durumunda Yapılacaklar

Herhangi bir nedenle Alo Garanti şifresini unutan veya yeniden şifre edinmek isteyen müşteriler için banka tarafından tanımlanan adımların tekrarlanması ile yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz. Bu prosedürler ile ilgili izlenmesi gereken detaylara bakıldığında,

 • İlk olarak Alo Garanti Sistemine ait 444 0 333 numaralı telefon aranmalı ve şifre, parola işlemleri adımı seçilerek sisteme giriş yapılmalıdır.
 • Sistem tarafından talep edilen müşteri numarası, cep telefonu ve kredi kartı numarası gibi bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde tuşlanmasına herhangi bir mağduriyet yaşamama adına dikkat edilmelidir.
 • Alo Garanti sistemi, başvuru sahibinden aldığı bilgiler ile ilgili doğrulatmaları yaparak sesli yanıt sistemi uygulaması sayesinde yeni şifrenin edinilmesini mümkündür.

Oluşturduğunuz alo garanti şifrenizi Garanti Bankası  BBVA çalışanları dahil kimseyle paylaşmayın. Bu şifre size özeldir ve sizin işlem yapmanız için tahsis edilmiştir. Kredi Kartı şifreniz gibi bu şifreninde önemi çok büyüktür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. resul piyes dedi ki:

  garanti bankasında alo garanti ile şubeye gitmedende işlemlerinizi yapabiliyorsunuz 444 0 333 nolu numarayı arayarak telefonunuzun ve kredi kartınızın bilgileri onaylandıktan sonra her işlemi yapabiliyorsunuz ben mesela bütün işlemlerimi evden yapıyorum

 2. Tufan kocabaş dedi ki:

  Garanyi şifre ile şubeye gitmeden telefpnla nütün bankacılık işlemlerinizi yapanilirsiniz garantininde müşyerilerine bu kplayşığı var

BİR YORUM YAZIN