Bank Asya Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Bankalar müşterilerine verdikleri hizmetler konusunda oldukça isteklidir. Bankalardan kredi kartı alma işlemi son derece basittir. Gereken bütün bilgilendirmeler ve yönlendirmeler yapılmaktadır. Fakat aynı durum kredi kartlarını kapatırken geçerli değildir. Kredi kartı iptali yapmak isteyen müşterilerin önüne bunu engellemek için çeşitli bahaneler çıkarılmakta ve bunlar üzerinden kart iptal işlemi engellenmeye çalışılmaktadır. Bazen farklı bir yerden onay alınması belirtilirken bazen ise farklı bir fırsat sunularak engellenmeye çalışılır. Söz konusu durum Bank Asya kredi kartları için de geçerlidir. Kredi kartı talep edildiğinde çok kısa bir sürede talep onaylanmakta ve kredi kartı müşterilere ulaştırılmaktadır. Fakat iptal ettirilmek istenen kredi kartlarında aynı durumun geçerli olmadığı rahatlıkla söylenebilir.

Bank Asya Kredi Kartı İptali Yöntemleri

Kredi kartı iptali yapmak isteyen müşteriler için farklı yöntemler bulunmaktadır. Öncelikle bunun için banka şubesine gidilmesi gerekmektedir. Banka şubesinde bu konuyla ilgilenen personel ile görüşerek söz konusu talebi iletmeniz gerekmektedir. Burada doğrudan bir cevap verilmemesi durumunda yapılabilecek en iyi yol dilekçe ile başvuru yapmaktır. Bir dilekçe ile kredi kartının kapatılmak istendiği belirtilerek oradaki yetkiliye verildiğinde bu işlem kısa sürede tamamlanmaktadır. Aynı şekilde bahsedilen dilekçe faks olarak da gönderilebilir. Fakat burada kimlik bilgilerinin eksiksiz olarak yazılması gerekmektedir. Aksi durumda kredi kartı iptal edilmemektedir.

Müşteri Hizmetleri Üzerinden Bank Asya Kredi Kartı İptali

Kredi kartı iptali için Bank Asya kredi kartında borç olmamasını dikkat edilmelidir. Bundan dolayı kredi kartı borcu olmadığından emin olunması gerekmektedir. Daha sonra ise bankanın müşteri hizmetlerinin 0 850 222 4 888 numarası aramalısınız. Buradan yapılacak olan görüşmede kredi kartı iptal talebi oluşturmanız gerekiyor. Kredi kartı iptal edildikten sonra SMS ya da telefonla bilgi verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN