Bankpozitif Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme Yöntemi?

Ülkemizde yer alan çok sayıda banka bulunmakta ve bunlardan önemli bir kısmı insanlar tarafından bilinmektedir. Ufak bir kısmı ise insanlar tarafından çok fazla bilinmemektedir. Bankpozitif de fazla bilinmeyen bankalar arasında yer almaktadır. Bu bankanın çok fazla bilinmemesinin temel sebebi şube sayısının diğer bankalara göre çok daha az olmasıdır. Bu banka yeni nesil bankacılık anlayışla hizmet vermektedir. Yani hizmetlerinin önemli bir kısmını internet üzerinden ya da telefon ile vermektedir. İnternet üzerinden bankpozitif kredi başvurusu dahi yapılabilmektedir. Banka tarafından kurulan sistemde müşteriler şubeye çok fazla ihtiyaç duymamaktadır. Kredi başvuruları internet üzerinden yapılmakta ve bunun onaylanması durumunda gerekli olan evraklar kurye ile müşterinin ikamet adresine yollanmakta ve burada imza alınmaktadır. Böylelikle müşterilerin ayaklarına kadar gidilerek kredi verilmektedir.

Bankpozitif Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankpozitif kredi başvurusu yapmak için kullanılabilecek seçenekler arasında internet ve telefonun dışında bizzat şubeye gitmekte bulunmaktadır. İnsanlar bu seçenekler arasından kendilerine en uygun olanı tercih etmektedir. Yapılacak olan kredi başvurusu banka tarafından çok hızlı bir şekilde değerlendirilmekte ve dolayısıyla müşterilere ciddi bir kolaylık sağlanmaktadır. Banka tarafından ihtiyaç, taşıt ve konutu kredileri verilmektedir. Taşıt ve ihtiyaç kredisinde müşterilere 36 aya kadar vade seçeneği sunulurken konut kredisinde ise 120 aya kadar vade seçeneği sunulmaktadır. Bunların dışında ihtiyaç kredisi 50.000 TL’ye kadar verilebilmektedir. Banka tarafından müşterilere sağlanan bir başka kolaylık ise teminat konusundadır. Banka tarafından müşterilerinden herhangi bir teminat istenmemektedir ki bu da müşterilerin zor duruma düşmesini engellemektedir.

Bankpozitif Kredi Başvurusu Nasıl Takip Edilir?

Bankpozitif kredi başvurusu yapıldıktan sonra çok kısa süre içerisinde kişilere sonuçlar ulaşmaktadır. Bundan dolayı kredi başvurularını internet üzerinden takip etmek mümkündür. Bunun için bankanın internet şubesi kullanılabilmektedir. Kredi başvurusunun onaylanması durumunda buradan bazı işlemlerin yapılması gerekmektedir. Banka tarafından müşterilere taksit miktarı, taksit sayısı gibi kredi şartlarını belirleme fırsatı verilmiştir. Fakat bunların doğru bir şekilde ayarlanması gerekmektedir. Yani bankanın çizmiş olduğu sınırlar içerisinde bunların seçimi yapıldıktan sonra kredinin hangi hesaba yatırılacağını da belirtmeniz gerekmektedir. Böylece kredi kısa süre içerisinde hesabınızda olacaktır. Tüm bu işlemlerin ardından banka tarafından bazı sözleşmelere onay vermeniz istenmektedir. Bunların dikkatli bir şekilde okunarak onay verilmesi gerekmektedir. Burada unutulmaması gereken çok önemli bir husus bulunmaktadır. Bu bankanın yaklaşıl 20 civarında şubesi vardır. Yani işlemleri internet üzerinden yapmanız gerekmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. yasin mutlu dedi ki:

  Kredi başvurumuzun sonucunu öğrenmenin vakti geldi, bakalım inşallah her şey olumlu yöndedir.

 2. ferhat kılıç dedi ki:

  İhtiyaç kredisi doğrultusunda 50 bin tl ye kadar para alabilmek mümkünmüş, şuan çok iyi gelecek bir kredi ancak olumlu başvuru olacağını pek sanmıyorum.

 3. caner solmaz dedi ki:

  Diğer bir çok bankadan kredim var zaten ancak pek yeterli olmuyor hepside düşük miktarlar olduğu için zorlanmıyorum, araya bir banka daha alacaktım karar veremiyordum şuan bankpozitif olması kararını verdim.

 4. ebru aksu dedi ki:

  Bankpozitif yeni yeni duyduğum bir şirket bende başvuru yapacağım ancak bazı eksik bilgilerim var onuda buradan öğrenirsem başvurumu yapacağım.

 5. ceren kiraz dedi ki:

  Bankpozitifi önceden çok kullanmamıştım zaten haberimde yeni olmuştu başvuru yapmıştım bakalım nasıl sonuçlanmış.

BİR YORUM YAZIN