Bayilik Veren Döner Firmaları 2018

Ülkemizde bulunan döner firmaları

Ülkemiz yemek sektörü konusunda bir çok ülkeden önde bir konumda yer almaktadır, tarih boyu devam eden mutfak kültürünün gelişmesiyle birlikte çok zengin bir mutfağa sahip olmuştur. Yemek kültürünün bu denli gelişmesiyle birlikte, yemek sektörü de aynı oranla gelişmiştir. Yabancı turistlerin bile ülkeye geldiği zaman mutlaka yemek istediği yiyecekler ortaya çıkmıştır. Bunların başında da Türk döneri ve kebabı yer almaktadır. Döner ülkemize has olan sunumu ve lezzeti ile birlikte en çok tüketilen et yemeği olmayı başarmıştır. Talebin fazla olmasından kaynaklanarak bir çok döner firması da faaliyete geçmiştir. Günümüz de  Bay Döner, HD İskender, Öncü ve Bursa kebap evi gibi firmalar da bu sektörün önde gelenleri olmuşlardır.İsimleri geçen firmaların bu kadar büyük olmasının sebebi de döner bayiliği veren firmalar olmasından kaynaklanmaktadır.

Hepsinin farklı tarzları ve  tatları bulunan döner  firmalarının, hitap ettikleri kesimler de doğal olarak farklı olmaktadır. Franchisee zincirine katılmak istediğiniz firmayı da ona göre analiz etmeniz yararınıza olacaktır. Bir firma müşteri yoğunluğunu öğrencilerden oluştururken, bir diğeri daha çok ailelerin yoğun olduğu bir müşteri profili oluşturmaktadır. Firma politikalarını ve şubeyi açmak istediğiniz bölgeyi analiz ederek bayilik almak istediğinizi şirketi belirleyebilirsiniz.Bu durum hem sizin için, hem bayilik aldığınız firma için avantajlı olacaktır. Önünüze döner bayiliği veren firmalar listesini alarak şartları incelemeniz  karar vermenizi kolaylaştıracaktır.

Bayilik veren firmalar

Ülkemiz de bir çok döner bayiliği veren firmalar bulunmaktadır, hepsini tek tek incelemek zor olacağı için belli başlı bayilik veren firmalara ve şartlarına şöyle bir göz atmakta fayda var. Son günler de reklamları ve a.v.m'ler de ki yeni şubeleriyle dikkat çeken Bay Döner, bayilik veren firmaların başında gelmektedir. Bay Döner'in franchise bedeli olarak 50.000$ + KDV, %5 ciro üzerinden pay ve %2 reklam gideri payı belirlenmiştir. A.v.m ve işlek caddeler de şirket için bir diğer tercih sebebi olarak karşımıza çıkıyor. Öncü döner bayilik veren bir diğer firma olarak göze çarpıyor. Ülkenin bir çok yerinde şubesi olan Öncü döner, kendine has sosu ve Hatay usulü döneri ile birlikte çok sevilen bir firma olmayı başarmıştır. Öncü döner franchisena katılabilmeniz için de yerine getirmeniz gereken bazı şartlar bulunmaktadır.

Bu zamana kadar saydığımız döner bayiliği veren firmalar arasında, işletmeciliği belki de en zor olan franchise da Bursa kebap evidir. Bursa kebap evi, bayilik vermeden önce ince eleyip, sık dokuyan bir firma olarak karşımıza çıkıyor. Bursa kebap evi firmasından bayilik alabilmek için ilk başta, saha mühendisinin onayını almanız gerekiyor. Mühendis onayını aldıktan sonra, Bursa kebap evi franchisena katılmanız için işlemler başlamış oluyor.Şartları konusunda 40.000 $'lık isim hakkının haricinde gerekenleri firma yüz yüze konuşmayı tercih ediyor.

Bunların haricinde döner bayiliği veren firmalar arasında biraz daha kolay frenchiselik veren bir firma var. Hot döner, Hatay merkezli olan firma lezzetini tüm ülkeye yaymak için bayilik vermek konusundan çok fazla sorun çıkarmıyor. Hot döner ön koşul ya da şart sunmadan bayilik verebiliyor, francihse giriş bedeli  10.000 TL gibi bir ücret belirleyen firma, toplam da 60.000 TL'lik bir sermaye ile Hot döner bayiliğini gerçekleştirmenize olanak sağlıyor. Belirttiğimiz firmaların dışında daha bir çok döner işletmeciliği yapan şirket bayilik verebiliyor. Bu yazımızda biz belli başlı bir kaç tanesini inceleyebildik  ama görüldüğü üzere her firmanın kendine has şartları ve koşulları oluyor bunları detaylıca araştırarak bayilik almak istediğiniz firmayı belirleyebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. hikmet çetiner dedi ki:

  Yemek dükkanı açılacaksa ilk iş temizlik ve güven, yani yemeğe gelen kişiler sizlere gözleri kapalı güveniyorlarsa daima müşterileriniz olmuş demektir.

 2. servet kandemir dedi ki:

  Döner firması olarak karar vermedim ancak açmayı düşündüğüm yer ve reklamlarım tam anlamıyla hazır sadece firmadan bayilik almak kaldı.

 3. şükrü çelik dedi ki:

  Döner dükkanı açmak için gerekli param hazır ancak, dürümleri yapabilirmiyim pek emin değilim biraz özenmek ve dikkatli olmak gerekiyor.

 4. alper kabak dedi ki:

  Ülkemiz yeme içmeye oldukça önem veren bir ülke, bunu iyi bir fırsat olarak kullanınca güzel paralar kazanılıyor, ancak işinin ehli olmak şart.

 5. halil toklu dedi ki:

  Bay döner çok güzel reklamlarla ilgi çekmeyi başardı bizim buralarda adından çokça söz ettiriyor artık ben bayiliğini alabilirsem hemen açacağım.

 6. ahmet solmaz dedi ki:

  Dönercilik mesleği geç saatlere kader döner yapmayı bazen o sıcakta hiç bıkmadan devam etmeyi isteyen bir iş ancak eğer tutarsa para kazandıran bir meslek.

 7. ahmet toprak dedi ki:

  Benim babamında döner dükkanı olduğu için bu işe çok yatkınım ancak ben bir bayiliği alarak başlamak istiyorum.

 8. ömer gün dedi ki:

  Döner işide yorucu ve uzun vadeli bir iş ilk başlarda çok para kazandırmasada yer bilinilirliği arttıkça kazandırdığı para da artıyor.

 9. yusuf can öz dedi ki:

  Reklamlardan ve diğer platformlardan bildiğim kadarıyla en iyisi sanırım bay döner, hem kalitesiyle hemde bizim bölgeye uygunluğuyla bay döner şimdilik bizim için en iyisi.

 10. cengiz durcan dedi ki:

  Döner işide işini de iyi yapınca gerçekten para var, bizim buralarda iyi döner yapanlar çok güzel paralar kazanıyorlar.

 11. cemil temur dedi ki:

  Bursa kebap evinden bayilik almak diğerlerine nazaran biraz daha zor ancak bayilik alındıktan sonra yönetimide bir o kadar kolay.

 12. mehmet demirtaş dedi ki:

  Günümüzde yeme içme çok önem kazanmış durumda işini bu alanda iyi yapanlar gerçekten iyi paralar kazanıyor.

 13. ferhat keskin dedi ki:

  Bay döner benim en çok ilgimi çeken döner firmalarından birisi, ancak açmak için başlangıçta gereken para biraz fazla bir süre daha birikim yaptıktan sonra ancak açabileceğim dükkanı.

 14. emine çam dedi ki:

  Bu iş içinde küçük bir yatırım ile başlamak gerekiyor fiyatlar çok yüksek olmasada giriş için biraz para harcamamız gerekiyor eğer denkleştirebilirsem belki benimde bir döner dükkanım olur.

 15. cemil kandemir dedi ki:

  Eskiden kalma döner dükkanı açma isteğim var, yavaş yavaş bunu gerçekleştirmek istiyorum artık. Bunun için yavaş yavaş bayilik veren döner firmalarınıda buluyorum.

BİR YORUM YAZIN