BIST 100 114.808 -0.85 | -985.03
BRENT PETROL 43,27 2.17 | 0.92
EURO 7.7482 0.15 | 0.01
EURO/USD 1.12981 0.13 | 0.0
GRAM ALTIN 397.104 -0.18 | -0.73
USD 6.8597 0.0 | 0.0
STERLIN 8.6611 0.15 | 0.01
BITCOIN/USD 9258,57
BITCOIN/TRY 63550,83

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Günümüzde bireylerin farklı nedenlerden dolayı nakit ihtiyacı yaşadığı bilinen bir gerçektir. En hızlı ve planlı şekilde nakit ihtiyacını gidermenin yolu borç kapatma kredisi veren bankalarla iletişime geçmektir. Borç kapatma kredisi, finans ürünlerini kullanan müşterilerin kullanmış oldukları üründen dolayı oluşan borçlarını tek bir kredi içerisinde yapılandırma sağlayarak eşit taksitler aracılığıyla geri ödemelerini mümkün kılan ihtiyaç kredisi türü olarak bilinmektedir.

Bu kredi türünün genel hali ile diğer isimleri ise “borç transferi” ya da “borç birleştirme” kredisi olarak da bilinir. Bankaların farklı seçenekler ve miktarlarda sağladığı krediler ile borç ödemeleri gerçekleştirilebilir. Bu anlamda oldukça fazla kampanya ve özellikler sağlayan bankalar, kısa sürede bireylerin ihtiyaç duyduğu borç kapatma kredilerini temin etmektedir.

Hangi bankaların kredi verdiğini merak eden bireyler için bu yazı içerisinde isimlerini ve detaylarını bulmak mümkün olacaktır. İşte bu krediyi sağlayan bankalar;

 1. Şekerbank: Şekerbank borç kapatma kredisi kullanımı ile en fazla 100.000 TL değerinde kredi alınabilmekte ve bununla beraber 3 ile 48 ay aralığında vadeler ile ödeme planları oluşturulabilmektedir.
 2. Finansbank: Gerekli şartların yerine getirilmesi karşısında, hem kredi hem de kredi kartı borçlarının tümü, uygun ve farklı ödeme alternatifleri ile toplamda 48 aya varan taksitler karşılığında ödenmesi mümkündür.
 3. Vakıfbank: Vakıfbank Kredi Kartı Borç Transferi Kredisi sayesinde, toplamda 18 aya varan vadeler ile 20.000 TL’ye kadar kredi kartı borçlarının tümünü taksitlendirerek ödemek mümkündür.
 4. Odeabank: Toplamda 48 aya varan vadeler ile miktar fark etmeden, hem kredi hem de kredi kartı borçlarının tümü Odeabank borç transferi kredisi sayesinde taksit ile ödenmektedir.
 5. Akbank: Akbank taksitli borç transferi seçeneği sayesinde Axessliler diğer bankalarda yapmış oldukları kredi kartı borçlarının tümünü Axess’e alarak toplamda 9 aya kadar taksit fırsatı ile yapılandırıp ödeyebilmektedir. Bu uygulama için en az 200 TL en fazla ise 20.000 TL limit sağlanır. Bankaların borç kapatma kredisi için şart ve detayları birbirinden farklı şekilde uygulanmaktadır. Bu nedenle de detaylı bilgi için ilgili banka ile görüşülmesi en doğrusudur. Böylelikle kredi ya da kredi kartı borcunun en uygun şekilde ödenebilmesi sağlanacaktır.

Borç Kapatma Kredisi Başvurusu Hakkında

Bütçeyi zorlamayacak şekilde faiz oranları ve kampanyalı dosya giderleri gibi fırsatlardan faydalanmak için kişiye en uygun olan Borç Kapatma Kredisinin hangisi olduğu en iyi banka üzerinden öğrenilebilir. Aynı zamanda tüm bankaların fırsat sağlayan kredilerini karşılaştırarak istenilen seçeneği belirlemek de mümkün olacaktır. Bankaların sağlamış olduğu borç transferi kredisi ile alakalı olan örnek kredi hesaplama tabloları üzerinden inceleme sağlanarak, bütün banka kampanyaları aynı anda karşılaştırdıktan sonra kredi başvuruları kısa sürede tamamlanabilir. Borç kapatma kredisi başvuruları ilgili bankanın şubeleri ve mevcut internet siteleri ile yapılabilmesinin yanında, ilgili formların doldurulması ile de kolayca gerçekleştirilebilir. Gerekli formların doldurulması ile gerçekleştirilen başvurular, ilgili bankalara kısa sürede iletilmekte ve değerlendirilmesinden sonra da en fazla bir iş günü içinde de dönüş sağlanmaktadır. Kredi notu konusu da, kredi çıkması sonucunu direkt olarak etkileyen en önemli etkenlerden birisidir. Fakat borç transferi kredisi, genel haliyle bireyler borçlarını düzenli olarak ödeyemediği ya da bu durum içerisine yaklaştıkları için tercih edilmektedir.

Böyle bir durum karşısında kredi ödemesi düzenli olduğu zaman sıkıntı yaşanmamakla beraber, ödemelerde gecikme olduysa, borç transferi kredilerinde de problemler meydana gelebilmektedir. Buna rağmen bankalar borç transferi kredisi içerisinde kredi notu değerlendirmesi adına daha esnek davranabilmektedir. Bu nedenle de peşin bir yargıya ulaşmak yerine bankalar ile direkt görüşmeler sağlamak daha doğru bir seçim olacaktır. Özellikle kredi notuna göre değerlendirilen başvurular hakkında bankadan bankaya göre değişebilen detaylar için bilgi almakta fayda var. 11 Ağustos 2017 tarihinde toplamda 4 yıl vade ile en uygun borç kapatma kredisi faiz oranı aylık olarak % 1,29 şeklinde belirlenirken, en uygun borç kapatma kredisi giderler oranı ise aylık olarak % 1,57 şeklinde açıklanmıştır. Günümüzde verilen en düşük faiz oranı ile 10 bin TL, toplam 48 ay vade ile borç birleştirme kredisi alınırsa, aylık taksit miktarı 297 TL, toplam borcun geri ödeme miktarı ise 14.297 TL olarak belirlenecektir. Örnek ödeme tablosu bankalara göre değişiklik gösterebilir. Aynı şekilde yıllara göre de faiz oranlarında güncellemeler meydana gelmektedir.

Bu konununda ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz!
Maaşımın Kaç Katı Kadar Kredi Alabilirim

Borç Kapatma Kredisi'nden Faydalanmanın Sağladığı Avantajlar

 1. Bütün kredi ve kredi kartı borçları tek bir kredi içerisinde birleştirilerek, ödeme ve takibin daha kolay olması sağlanır,
 2. Toplamda 48 ay vade fırsatı ile aylık ödenmesi gereken taksit miktarları azalır,
 3. Geciktiği tespit edilen taksitler üzerinden yaptırım sağlandığı için, yüksek orana sahip olan gecikme faizleri geri ödenmez,
 4. Kredi takip süreci ve belge gönderimi gibi aşamalar olmaz, hem icra hem de avukat masrafları verilmez,
 5. Zamanla düzene giren kredi ödemeleri için kredi notunda yükselme görülür.

Borç Kapatma Kredisi Alınabilmesi İçin Şartlar Nelerdir?

 1. Mevcut olarak herhangi bir idari ya da yasal takibin gerçekleşmemiş olması,
 2. Bireyin düzenli elde ettiği gelire dair resmi geçerliliği olan tüm beyan ve evrakların temin edilmesi,
 3. Kredi başvuru talebinin süre olarak 48 ayı geçmemiş olması (konut kredisi dışında),
 4. Talebi sağlanan ödeme taksitlerinin toplam aylık gelirin yarısını geçmeyecek olması,
 5. İpotek sağlanması durumunda, mevcut eş rızasının yazılı şekilde ilgili bankaya teslim edilmesi,
 6. Güncel olan tüm kredi borç miktarlarını temsil eden yazılı belgelerin alınarak bankaya teslim edilmesi.

Hangi Tür Kredi Borcu Önce Ödenmelidir?

Mevcut olan kredi ya da kredi kartı borçlarının hepsi belirlenen süre içerisinde kapatılamazsa, kapatılacak olan borçlar için bir öncelik sırası gerçekleştirmek, uzun bir süreçte daha az oranda faiz ödemesi yapmaya ve icra ile avukat masraflarının da artmamasına fayda sağlayacaktır. Borç ödeme konusunda öncelik sıralaması ise şu seçeneklerden herhangi birisi ile gerçekleştirilebilir:

 1. Toplamda iki taksitlik kredi ödemesi yapılmamış kredi kartı ya da kredi borçlarının ödenmesi en öncelikli şekilde ele alınmalıdır. Aksi bir durumda bankanın icra işlemlerini başlatma ve faiz haricinde gelen ek ödemeler de çözüme kavuşturulabilir.
 2. Kredili mevduat hesabı (KMH) diğer bir adı ile bilinen artı para öncelikli olarak ödenebilir. Bunun sebebi de KMH hesaplarına göre gerçekleştirilen faizlerin ortalama olarak hesaplanmış olan kredi faiz oranlarından daha fazla olması ile birlikte genel haliyle gecikme faizinin ayın ilk haftası içerisinde hemen başlatılması uygundur.
 3. Gecikmiş olan kredi kartı borçlarının ödemesi öncelikle yapılmalıdır. Kredi kartı için de genel piyasa faiz oranları içerisinde bir gecikme faizi gerçekleştirilir. Bununla birlikte toplam ödemelerin 2 ay süreyle olmaması durumu karşısında kullanıma kapatılabilmektedir.
 4. Konut kredisinin öncelik olarak ele alınmasının yanında sırası ile ihtiyaç ve taşıt kredisi ödemeleri gerçekleştirilmelidir. Ödeme esnasında ipotek üzerinde olan kredilere öncelik sağlamak, bir an önce icra işlemlerinin uygulamaya geçmemesinden dolayı önemlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!