BIST 100 114.808 -0.85 | -985.03
BRENT PETROL 43,27 2.17 | 0.92
EURO 7.7482 0.15 | 0.01
EURO/USD 1.12981 0.13 | 0.0
GRAM ALTIN 397.104 -0.18 | -0.73
USD 6.8597 0.0 | 0.0
STERLIN 8.6611 0.15 | 0.01
BITCOIN/USD 9267,15
BITCOIN/TRY 63609,69

Civil Bayilik Şartları ve Başvurusu 2020

Girişimciler için Civil bayilik sisteminden bu yazımızda olabildiğince bilgi vermeye çalışacağız. Giyim sektörü ülkemizin oturmuş ve en büyük sektörlerinden biri haline gelmiştir. Firma isterse küçük, isterse büyük olsun herkes bu sektörden kazanç elde edebiliyor. Kimi markalar sadece mağaza satışlarıyla, kimi markalar sadece internetten online satışla ve bazı markalar ise her iki seçenekle satışlarını sürdürmektedir. Bu markaların çoğuda bayilik veren firmalar kategorisine girip girişimlerini büyütme yoluna gitmektedir.

Giyim sektörü dedik fakat, bu sektör kendi içinde de alt kategorilere bölünebiliyor. Yazımızda bahsedeceğimiz Civil çocuk giyim markası çocuklarımıza hitap eden ve sadece onlara yönelik ürünler üretip hem fiziki mağazalarında hemde e-ticaret sitesinden satış yaparak müşterilerine 7/24 hizmet vermektedir.

Ülkemizde giyim tekstili konuşulduğunda ilk akla kadın ve çocuk giyim ürünleri ön plana çıkmaktadır. Erkekler içinde özel markalar olmasına karşın kadın ve çocuklar için özel markalar daha fazladır. İstatistiklerin ve etrafımızı biraz dikkatle incelediğimizde kadınlar giyim konusunda çok daha fazla alternatife ve uygun fiyatlı ürün çeşitliliğine sahiptirler. Fakat çocuk ürünleri konusunda uygun fiyatlı ürün bulmak kadın ve erkek giyim ürünlerine nazaran daha zordur. Daha küçük markaların uygun fiyatlı çocuk giyim ürünleri sattığı herkesçe biliniyor. Konu çocuk olunca ebeveynler burada ürünün fiyatından çok kalitesine hangi malzemeden üretildiğine daha fazla önem vermektedir. Hal böyle olunca civil çocuk giyim markası gibi sadece çocuklara özel kaliteli ve göreceli olarak belki yüksek fiyatlı ürünler daha fazla tercih sebebi olmaktadır.

Girişimcilerde yukarıda belirttiğimiz sektör koşullarına göre çocuk giyim ürünleri konusunda bayilik veren firmalarla çalışmak istiyorlar bu konuları dahada derinlemesine incelemeleri gerekmektedir. Fizik olarak açacağınız mağazanın semti, hatta açacağınız AVM'nin müşteri potansiyelini mutlaka ölçmeniz gerekebilir. Burada ki en önemli faktör, açacağınız noktada tüketiciler kaliteye mi yoksa fiyata mı daha çok önem veriyor. Bunun saha araştırmasını yapıp ondan sonra Civil bayilik sistemine dahil olup olmayacağınıza karar vermelisiniz.

Civil Çocuk Giyim Hakkında

Bayilik veren bebek firmalarında biri de Civil Çocuk Dünyası’dır. 1996 yılında kurulan firma 14 yaş altı çocuklar için tekstil ürünleri pazarlamaktadır. Market düzeni içinde gerçekleştirdiği mağaza konsepti ile önemli bir maliyet avantajı yakalamıştır ve mağaza sayısını 2020 yılı itibariyle Türkiye genelinde 67’ye, yurt dışında ise 4 mağazaya kadar çıkarmıştır. 2000'den fazla çalışan sayısı ile, müşterilerine kaliteli ve hesaplı ürünler sunan Civil mağazaları, mağaza sayısını bayilik vererek arttırmak istemektedir. Civil mağazaları üretici firmalardan aldığı bebek ve çocuk giysilerini, eşyalarını ve aksesuarlarını müşterilerine satmaktadır. Bugün çeşitli üretici firmaların yaklaşık 650 marka ve 42 bin civarında modelini mağazalarında bulundurmaktadır. Bu ürünler arasında sadece bebek ve çocuklara değil anne adaylarına yönelik giysiler ve aksesuarlar da bulunmaktadır.

Civil Bayilik Şartları

  • Belli bir sermaye gücüne ve yatırım imkanına sahip olmak
  • Daha önce ticari başarılara sahip olmak
  • Girişimci açısından sorumluluk sahibi olmak ve her zaman işletmenin başında durmak
  • Bu işe gönül vermiş olmak ve her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutmak
  • Sağlam bir teminat göstermek
  • Mağazada Civil Çocuk Dünyası tarafından onaylanmamış hiçbir tesktil ürünü bulundurmamak

Civil mağazaları bugün, mağazalarının bulunmadığı yerleşim bölgelerinde müşterilerine ulaşabilmek için web sitesi üzerinden online satışlara da ağırlık vermiştir. Firma online satış sistemi ile, mağazalarda bulunan ürünleri aynı fiyat ve imkanlarla ülkemizin her yerindeki müşterilerine ulaştırabilmektedir. Üstelik kapıda teslim olanağı ile geniş bir kitleye bu yoldan da hizmet vermiş olmaktadır. Ancak yine de ürünlere dokunmadan, ellerinde tutmadan alışveriş yapmak istemeyen müşterilerine, bayilikler vererek ürünleri pazarlamaya çalışmaktadır.

Bu konununda ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz!
Dastini Bebek Giyim Bayilik Şartları

Civil Çocuk Giyim İletişim Bilgileri

Firmanın misyonu uygun fiyatla, kaliteli ürünleri müşterilerine pazarlamaktır ve bayilerinin de bu anlayışla hizmet vermesini beklemektedir. Bu nedenle Civil markasından bayilik almak isteyen girişimcilerin firma ile doğrudan irtibata geçmesi gerekmektedir. Civil mağazaları, ciddi ölçüde sermayesi olan kişilere bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda sınırlı sayıda bayilik vermektedir. Civil mağazalarının ürünleri, hedef kitlesi ve bayilik koşulları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için firmanın iletişim bilgileri aşağıda paylaşılmıştır.

Firma adresi: Cumhuriyet Mahallesi Cihan Sokak No:20 Çayırova - Kocaeli

Telefon: 444 123 1

Web Sitesi: https://www.civilim.com/

E-posta: musterihizmetleri@civilim.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!