Defacto Bayilik Fiyatları ve Şartları 2019

Defacto Türkiye giyim sektöründe büyük paya sahip olan bir firmadır. Ülkenin hemen hemen her noktasında şubesi görebilirsiniz. Fakat bu şubelerin tümü kendisine ait değildir ve franchisee olarak bayilik vermemektedir. Bayiliğe benzeyen fakat farklı bir sistem üzerine kurulu bu çalışma şekline Corner mağazacılık deniyor. Defacto bayilik sistemi yerine corner sistemini kullanarak ürün satışını yaptırmaktadır. Defacto corner isimli bir uygulamayla birlikte, Defacto ürünlerini satmanıza imkan sağlayan şirket bu uygulama için de bazı şartlar sunmaktadır. Şartlara geçmeden önce kısaca Defacto firmasını tanıyalım.

Defacto Hakkında

2005 yılında ilk mağazasını açarak satış hayatına başlayan Defacto, 2019 yılı itibariyle 30 ülkede 50'den fazla mağaza ile hizmet vermektedir. Dünya çapında satış ağı kuran Defacto'da şuan 14.000'in üstünde çalışan ile %34 büyüme kaydetmektedir. Şuan da Türkiye alınında ilk 3 şirketten biri konumundadır. Uygun fiyat politikasıyla ters orantılı olarak, tecrübeli tasarım ekibiyle, yaptığı iş ortaklıklarıyla dünya mode trendine uygun kaliteli ürünlerin satışını yapmaktadır.

Defacto Bayilik (Corner) Şartları

Defacto bayilik fiyatları ve şartları olarak belirlenen şartlar şu şekilde maddelenmiştir.

  • Defacto corner uygulamasına katılacak işletmenin, bulunduğu bölgenin pretijli ve büyük firması olması gerekmektedir.
  • Defacto corner uygulamasında satılacak ürünlerin, Defacto'ya ait ayrı bir bölümde satılması gerekmektedir.
  • Defacto corner uygulamasına katılacak veya katılmış olan işletmenin en az 2 yıl faaliyetine devam etmesi gerekmektedir.
  • Defacto corner uygulaması adı altında satılan ürünler, etiket fiyatı üzerinden satılmalıdır.

Bu şartlar gizli müşteri çalışmalarıyla birlikte denetlenmektedir. Aksi bir durumla karşı karşıya kalındığında sözleşmede belirtilen yaptırımlar uygulanmaktadır. Firma şu anda tüm şubelerini kendisi açtığı için, bayilik almak mümkün olmuyor. Defacto bayilik fiyatları ve şartları olarak belirlenen konular, Defacto corner sisteminin içeriğini oluşturan başlıklar olarak karşımıza çıkıyor. Defacto corner ile ilgili gereken şartlar  da yukarıda belirttiğimiz gibi kendi işletmeniz de Defacto ürünleri satmanıza olanak sağlayan bir uygulamadır. Fakat böyle bir işletmeniz yok ama yine de Defacto ile iş yapmak istiyorsunuz. O zaman bir dükkana sahip olmanız ve Defacto ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Eğer iki olasılığa da sahip değilseniz maalesef Defacto ile birlikte iş yapmanız çok zor.Kendinize ait bir dükkanın olması ya da işletmeniz olmasını göz önüne alırsak 300.000$ ile 500.000 $ gibi sermaye  ile Defacto şirketiyle birlikte iş yapabileceğinizi söyleyebiliriz.

Defacto nerelere şube açmaktadır

Defacto İstanbul merkezli olarak 2003 yılında kurulmuştur. Hazır giyim üretim ve satışı üzerine kurulan firma, yıllar içerisinde yaptığı reklamlar ile dikkatleri üzerine çekerek üretim hacmini kısa sürede 4 kat kadar artırmıştır. Firmanın Türkiye'de 300 kadar şubesi bulunmaktadır. Ayrıca yurtdışında da 70'den fazla şube açmıştır. Defacto ile birlikte iş yapmak istiyor ama corner uygulaması için bir işletmeye sahip değilseniz, kendinize ait olan bir dükkan ile birlikte de bu iş ortaklığını sağlayabilirsiniz. Defacto genel olarak A.v.m ler de şubelerini açmaktadır. A.v.m lerin dışında da 2 ya da 3 katlı olan mağazalarda hizmet vermektedir. Bir a.v.m'de giriş çıkışların olduğu bölümde bir dükkanınız varsa Defacto bayilik fiyatları ve şartları dahilinde iş birliği yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN