BIST 100 114.808 -0.85 | -985.03
BRENT PETROL 43,27 2.17 | 0.92
EURO 7.7482 0.15 | 0.01
EURO/USD 1.12981 0.13 | 0.0
GRAM ALTIN 397.104 -0.18 | -0.73
USD 6.8597 0.0 | 0.0
STERLIN 8.6611 0.15 | 0.01
BITCOIN/USD 9272,6
BITCOIN/TRY 63647,15

Defacto Bayilik Şartları 2020

Defacto bayilik sistemi hakkında bilgi vermeye başlamadan önce firma ve sektör hakkında kısaca bilgi vermek istiyoruz. Ülkemizde 2020 yılı itibariyle tekstil sektörü çok büyük ivme kaydetmiştir. Şirketler bir yandan mağaza sayılarını yükseltirken diğer yandan uluslararası ticarettede atılımlar yaparak hacimlerini büyütüyorlar. Bunlarında yanında birde online satış sektöründe de büyük gelişmeler yaşandı ve bu gelişmelere istinadende değişimler kaçınılmaz olmuş durumda. Şuanda küçüklü büyüklü bir çok giyim markasının online alışveriş siteleri mevcut. Mağazalarında ki satış oranlarına yakın belkide daha fazla satış gerçekleştiren e-ticaret siteleri bulunmaktadır. Bir girişimci olarak sektörün nerelere geldiğini ve nereye doğru evrildiğini  anlamanız yatırımınız açısından çok önemlidir.

Defacto giyim markası Türkiye giyim sektöründe çok hızlı büyüme oranıyla büyük bir paydaya sahip olmuştur. Ülkenin her hangi bir noktasna veya gittiğiniz her hangi bir AVM'de bir Defacto mağazası görmek neredeyse mümkündür. Fakat bu şubelerin tümü kendi bünyesine ait değildir. Firma franchise (Corner) olarak bayilik vermemektedir. Corner sistemi bayiliğe benzeyen fakat farklı bir sistem üzerine kurulu bir çalışma şeklidir. Defacto bayilik sistemi yerine corner bayilik sistemini kullanarak mağaza satış noktalarını genişletmektedir.

Defacto Hakkında

2005 yılında ilk mağazasını açarak satış hayatına başlayan Defacto, 2020 yılı itibariyle 30 ülkede 500'den fazla mağaza ile hizmet vermektedir. Dünya çapında satış ağı kuran Defacto'da şuan 14.000'in üstünde çalışan ile %34 büyüme kaydetmektedir. Şuan da Türkiye alınında ilk 3 şirketten biri konumundadır. Uygun fiyat politikasıyla ters orantılı olarak, tecrübeli tasarım ekibiyle, yaptığı iş ortaklıklarıyla dünya mode trendine uygun kaliteli ürünlerin satışını yapmaktadır. 

Defacto markası, kendini her açıdan yenileyen, çalışanlarının yağtıkları işle alakalı olarak devamlı eğitim almasını sağlayan, teknolojiyi yakından takip eden kurumsal bir yapıya sahiptir. Bu özellikleriyle sektörde dinamik ve yenilikçi bakış açısıyla diğer rakiplerinden ayrılarak farkındalığını ortaya koymayı hedeflemiş ve bunu büyük oranda başarmıştır.

Defacto Bayilik (Corner) Şartları

Defacto bayilik fiyatları ve şartları olarak belirlenen şartlar şu şekilde maddelenmiştir.

  • Defacto corner uygulamasına katılacak işletmenin, bulunduğu bölgenin pretijli ve büyük firması olması gerekmektedir.
  • Defacto corner uygulamasında satılacak ürünlerin, Defacto'ya ait ayrı bir bölümde satılması gerekmektedir.
  • Defacto corner uygulamasına katılacak veya katılmış olan işletmenin en az 2 yıl faaliyetine devam etmesi gerekmektedir.
  • Defacto corner uygulaması adı altında satılan ürünler, etiket fiyatı üzerinden satılmalıdır.

Bu şartlar gizli müşteri çalışmalarıyla birlikte denetlenmektedir. Aksi bir durumla karşı karşıya kalındığında sözleşmede belirtilen yaptırımlar uygulanmaktadır. Firma şu anda tüm şubelerini kendisi açtığı için, bayilik almak mümkün olmuyor. Defacto bayilik fiyatları ve şartları olarak belirlenen konular, Defacto corner sisteminin içeriğini oluşturan başlıklar olarak karşımıza çıkıyor. Defacto corner ile ilgili gereken şartlar  da yukarıda belirttiğimiz gibi kendi işletmeniz de Defacto ürünleri satmanıza olanak sağlayan bir uygulamadır. Fakat böyle bir işletmeniz yok ama yine de Defacto ile iş yapmak istiyorsunuz. O zaman bir dükkana sahip olmanız ve Defacto ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Eğer iki olasılığa da sahip değilseniz maalesef Defacto ile birlikte iş yapmanız çok zor.Kendinize ait bir dükkanın olması ya da işletmeniz olmasını göz önüne alırsak 300.000$ ile 500.000 $ gibi sermaye  ile Defacto şirketiyle birlikte iş yapabileceğinizi söyleyebiliriz.

Defacto Nerelere Şube Açmaktadır?

Defacto İstanbul merkezli olarak 2003 yılında kurulmuştur. Hazır giyim üretim ve satışı üzerine kurulan firma, yıllar içerisinde yaptığı reklamlar ile dikkatleri üzerine çekerek üretim hacmini kısa sürede 4 kat kadar artırmıştır. Firmanın Türkiye dahil dünya genelinde 30 ülkede satış noktaları bulunmaktadır. Defacto ile birlikte iş yapmak istiyor ama corner uygulaması için bir işletmeye sahip değilseniz, kendinize ait olan bir dükkan ile birlikte de bu iş ortaklığını sağlayabilirsiniz. Defacto genel olarak A.v.m ler de şubelerini açmaktadır. A.v.m lerin dışında da 2 ya da 3 katlı olan mağazalarda hizmet vermektedir. Bir a.v.m'de giriş çıkışların olduğu bölümde bir dükkanınız varsa Defacto bayilik fiyatları ve şartları dahilinde iş birliği yapabilirsiniz.

Bu konununda ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz!
LC Waikiki Bayilik Veriyor mu?

Defacto İletişim Bilgileri

Merkez Adres : Defacto Plaza Basın Ekspres Yolu Bahariye Caddesi, No:31 34303 Halkalı - Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: 0850 333 22 86

Web Adresi: www.defacto.com.tr

Zara Bayilik Şartları ve Fiyatları

H&M Bayilik Fiyatları ve Şartları

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!