Banka ve Krediler

Dondurma Dükkanı Açmak

Dondurma Dükkanı Açmak

Yeni bir iş kurmak isteyen girişimciler için oldukça kazançlı bir iş olarak dondurma dükkanı açmaları tavsiye edilmektedir. Özellikle yaz aylarında çok fazla rağbet gören dondurma artık kış aylarında da tüketilmektedir. Bu sebeple dondurma dükkanı açmak birçok işe göre kârlı bir iş olarak görülmektedir. İyi bir gelir elde etmek isteyenlerin bu konuda araştırma yaparak uygun bir yerde dondurmacı açmaları kazançlarını katlayacaktır.

Dondurma dükkanı açmak için dükkanın açılacağı yerin iyi seçilmesi kazancın artmasında çok önemli bir yere sahiptir. Dükkanın içeriğine karar verdikten sonra yapacağınız iş için ne kadar büyüklükte bir mekana ihtiyacınız olduğuna bakmalı ve ona göre yer ayarlamalısınız. Kafe tarzı bir yer kurmak istiyorsanız bunun için ayarlayacağınız mekan biraz daha büyük olmalıdır. Ama sadece dondurma satacaksanız bunun için daha küçük ve şirin bir yer düşünebilirsiniz. Dondurmacı olarak iş yapmak için dükkanın girişine bir buzdolabı koyarak ve servis için gerekli malzemeleri tedarik ederek dükkanı açabilirsiniz. Kalabalık bir yerde, şehrin merkezinde, sahilde, parkta açılacak bir dondurmacı özellikle yaz aylarında gece yarılarına kadar iş yapacak ve çok kazançlı bir iş olarak sizi başarıya ulaştıracaktır.

Dondurma dükkanı açmak için kaliteli ürünleri ile tanınan bir firma ile iletişime geçip satacağınız dondurmayı oradan alırsanız kalitenin verdiği lezzet ile satışlarınız oldukça fazla olacaktır. Son zamanlarda Maraş dondurması çok talep edilmekle birlikte Roma dondurması diye bilinen ve farklı tatları ile halkımız tarafından merak edilerek alınan dondurma çeşitlerini satarak adınızı duyurabilirsiniz. Yeni bir iş kurarken kendini kanıtlama adına kaliteden asla ödün vermemek gerekmektedir.

Dondurma Dükkanı Açmak İçin Ne Kadar Sermaye Gerekir?

Dondurma dükkanı açmak öncelikle en büyük harcama dükkanın dekorasyonunun yapılması ve malzemelerinin alınması için yapılacaktır. Bu hazırlıklar yapıldıktan sonra bayilik alarak veya tanınmış bir firma ile anlaşarak onlardan hazır dondurma alarak satışa başlanabilmektedir.  Açacağınız dükkanda bu işi uzun süreli yapmayı planlıyorsanız alacağınız malzemeleri ve cihazları kaliteli olanlardan alarak uzun süre kullanabilirsiniz. İşyerinin sözleşmesini de işin devamlılığına göre yapabilirsiniz. Bu durumda 20 bin TL’ye de 500 bin TL’ye de bir dükkan açmak söz konusu olabilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ