Ek Hesap Nasıl Kapatılır, Avans Hesabı Kapatma 2019

Ek hesap uygulamasının bir diğer adı avans hesabıdır. Genelde bu hesaplar bankalar tarafından kredisi olan müşterilere açılan hesaplar olarak tanımlanmaktadır. Avans hesaplar ödemelerinizi yaparken nakit sıkıntısı yaşadığınız durumlarda devreye girmektedir. Özellikle otomatik talimatlı ödemeler söz konusu olduğunda ek hesaplar devreye girmektedir. Avans hesaplar esnek bir hesap olduğu için kullanılmış olan tutarlara günlük faiz işletilen hesaplardır. Örneğin; X bir banka için açılan hesap limiti 1000 TL kadar ise 1 aylık bir müddet boyunca bu tutarın ekside durması durumunda aylık ödenecek olan faiz tutarı 40 lira kadar bir ücret olacaktır. Kredileriniz bitene kadar çalıştığınız bankalar bu hesapları kapatmayacaktır. Çünkü ödemelerin geç yapılması bankanızın da aleyhine bir durum olacak ve olumsuz yönde bir etkilenme söz konusu olacaktır. Bankalar bu durumdan etkilenmemek adına avans hesapları oluşturmuşlardır. 

Ek Hesap Nasıl Kapatılır?

Çalışmış olduğunuz veya kredisini almış olduğunuz bankanın size tanımış olduğu avans hesapları kullanmak istemiyor iseniz mesai saati bitmeden önce bir dilekçe yazarak bankanızın size en yakın şubesine başvurabilirsiniz. Hesabınızın olduğu ana şubeden işlem yapmanız avans hesaplarınızın çok daha hızlı kapatılmasını sağlayacaktır. Avans hesapların kapanması için bazı şubeler sizi ana şubenize yönlendirecektir. Zaman kaybı yaşamamak adına kendi hesabınızın olduğu banka şubesine gitmenizi tavsiye ederiz. Dilekçe verilmesinin ardından bankalar avans hesabı kapatma işlemini yapacaktır. Ek hesaplar her ne kadar nakit sıkışıklığı durumunda işe yarasa da eksi bakiyenin kapanmaması durumunda önemli maddi kayıplara neden olabilir. Bu durumdan dolayı kredi ödemeleriniz bittiğinde bankayla görüşerek mutlaka her hangi bir borç vs. gibi durumların olup olmadığını öğreniniz.

Ne Kadar Ek Hesap Açılır?

Bankalar müşterilerinin maaş oranlarını hesaplayarak maaş ücretlerinin dörtte biri kadar bir oranda ek hesap uygulamasını hayata geçirmektedir. Bu oran bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Avans hesaplar esasında kişilerin mağduriyet yaşamasına neden olabilmektedir. Bundan dolayı kapatılmasını tavsiye etmekteyiz.

Garanti Bankası Avans (Ek) Hesap Açma İşlemi

Garanti avans hesap, paraya ihtiyaç duyulan anlarda banka vadesiz hesabınıza tanımlanan nakit tutardır. Buraya kadar her şey güzel. Bu hesapla acil ihtiyaç durumunda işinizi görebilir ve sorunlarınızı çözebilirsiniz. Fakat bu hesabı kullanmadan önce bu hesaptaki paranın'da size bir külfeti olacaktır. Nasıl ki bankadan her hangi bir kredi çekme durumunda faiz işlemi uygulanıyorsa. Bu hesabı açtığınızda da faiz işlemi uygulanacaktır. Hatta avans hesap için işletin faiz oranları daha yüksektir. Rakamlar devamlı değiştiği için şu kadar faiz uygulanıyor demek çok doğru olmaz. Bu hesaı açtırırken Garanti Bankasından güncel faiz bilgilerini almayı unutmamanızı tavsiye ederiz.

Ganrati Bankası Ek Hesap İptali Nasıl Yapılır?

Her banka hesabınızı kapatırken, ki bu kredi kartı'da olabilir. Kapatma işlemi aypılmadan önce borçlarınızı bankaya ödemeniz gerekiyor. Aynı durum Garanti avans hesabı kapatılırkende geçerli. Avans hesapta ki borcunuzu ödedikten sonra Garanti avans hesap kapatma işlemini ister banka şubenize giderek, ister Garanti bankası internet bankacılığı hesabınıza girerek yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN