Banka ve Krediler

Ekomini Bayilik Başvurusu

Ekomini Bayilik Başvurusu

Ekomini, mevcut market standartlarına uygun, kaliteli ve ucuz ürünleri müşterilerine ulaştırma hedefiyle 2012 yılında yola çıkan firma, bilinen markaların ürünlerini en uygun fiyatla satmayı vaat ederek piyasaya girmiştir. Kısa sürede Türkiye ye yayılma başarısı göstermiştir. Tamamı test edilmiş ve sertifikaları mevcut olan ürünleriyle müşteriye hizmet sunuyor. Gıda ve süt ürünleri, atıştırmalık, gazlı içecekler şarküteri ürünleri, kişisel bakım ve temizlik ürünleri gibi ihtiyaç duyulan bütün ürünler ekomini bayilerinde bulunmaktadır. Bir evin neredeyse tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek ürün çeşidi olması girişimcilere cazip gelmektedir. Bu nedenle pek çok kimse ekomini başvurusu yapmaktadır. Bu durumda ekomini bayilik şartları nelerdir? Sorusu önem arz ediyor. Kurulduğu günde beri hızla ülke geneline yayılan ekomini, 76 ilde yaklaşık 1000 bayi sayısına ulaşmayı başarmıştır. ekomini üst yönetimi bayilerinden, kalitesi onaylanmış ürünler satmalarını beklemektedir. Müşteri memnuniyeti açısından bu konuya çok önem verilmektedir. Pekâlâ, ekomini bayilik başvurusu şartları nelerdir? Bu sorunun cevabını yazımızda bulabileceksiniz.

Ekomini Bayilik Başvurusu Şartları Nelerdir?

Haftanın her günü gece 24’e kadar açık olan ekomini, geç saatlerde ortaya çıkabilecek ihtiyaçları da kolaylıkla karşılayarak müşterilerine hizmet sunuyor. Bununla beraber müşteri memnuniyeti konusunda çıkabilecek sorunların giderilebilmesi için dikkatli davranabilmesi gerekmektedir. Bayilik verildikten sonra, müşteri memnuniyetinin sürdürülebilirliği konusunda çeşitli destek ve eğitimler verilmektedir. Başlangıçta 30 bin TL bir sermaye yeterli olabilmektedir. Bayilik verilen kişinin iletişim gücü yüksek ve liderlik vasfına sahip olması gerekmektedir. Bayi yeri için 30 metrekare bir alan yeterli olabiliyor. Sıralanan bu özellikler ekomini bayilik başvurusu için gerekli olan özellikler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ekomini Bayilik Başvurusu Sonrasında Süreç Nasıl İşlemektedir?

Mağaza yeri bulunduktan sonra iskân kontrolü yapılır. Yapı kullanım belgesi olması şartıyla mağaza kiralanır. Ekomini ekibinin ve bayiinin mutabakatı ile mülk sahibi ve Efes bayi/distribütörü arasında kira kontratı yapılır. Daha sonra Efes bayi/distribütör ve franchise sahibi arasında kira kontratı yapılır. Bayilik sahibi çalışma ruhsatına ve TAPDK ruhsatına başvurur. Gerekli belgeler sağlandıktan sonra Ekomini mağazası açılır. Franchise sahipleri yılın belirli zamanlarında ekomini perakende akademisinde eğitime alınır. Her ay insert çalışması yapılır. Her mağazanın ticari ünvanı ve vergi numarası olduğu için karlılık oranı tamamen franchise sahibine ait olacaktır. Tedarik işlemleri ekomini tarafından merkezi alarak yapılıyor. Kusursuz işleyen bir tedarik zinciri bulunmaktadır. Neden ekomini diye sorulacak olursa;

  • Mağazanın tüm işletmesine sahip olarak kendi işinin sahibi olma olanağı veriyor.
  • Yapılan yatırım sadece satılacak ürünlerle sınırlı olmaktadır.

Merkezi satın alma anlaşmaları ile uygun koşullar ve fiyatlarla ürün temini yapılacak olup karlılık oranı oldukça kazançlı bir yapısı bulunuyor.30- 100 metrekare ebadında mağaza açılabilmektedir.

Ekomini bayilik başvuru formu : http://www.ekomini.com.tr/ekomini-acmak-istiyorum

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ