BIST 100 114.808 -0.85 | -985.03
BRENT PETROL 43,27 2.17 | 0.92
EURO 7.7482 0.15 | 0.01
EURO/USD 1.12981 0.13 | 0.0
GRAM ALTIN 397.104 -0.18 | -0.73
USD 6.8597 0.0 | 0.0
STERLIN 8.6611 0.15 | 0.01
BITCOIN/USD 9287,42
BITCOIN/TRY 63748,87

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Biraz daha eski zamanlara sadece memur emeklilerine faizsiz kredi veriliyordu. Bu da sınıf ayrımına ve toplum içinde huzursuzluğa neden oluyordu. Ancak günümüzde neredeyse tüm bankalar değişen zamana ve şartlara uyum sağlamış durumdalar. Artık işçi, esnaf ve SSK gibi hemen her gruptaki emekliye faizsiz kredi veren bankalar bulunmaktadır. Üstelik maaşın 10 misli verilen bu krediler hem tüketiciyi hem de bankaları memnun etmektedir. Hatta SGK’lılarda 3 maaş avansı ve 10 katı kredi imkanları mümkündür.

Emekliye Kredi Müjdesi İçin Gerekli Şartlar

Bankalar arası rekabetin yine mutlu ettiği bir başka müşteri grubu emeklilerdir. Ömürleri boyunca sabit maaş garantileri olan bu müşterilerde, bankalar yaşı daha genç olanlara göre kolay kredi imkanları sunmaktadır. Özellikle maaş bankaları kişileri kredi çekme konusunda gerçekten motive eder vaziyettedirler. Nasıl olsa herhangi bir durumda kredi ödemesi gecikse bile, bir sonraki ay maaştan doğrudan alabilirler ya da kredi çekimi sırasında doğrudan ödeme talimatı çıkarabilmektedirler. Tabi ki iş bununla bitmiyor. Emekliye faizsiz kredi veren bankalar, bireylerden belli başlı şartları da kapsamalarını bekliyor:

  • Ödeme geçmişi ve sicili bozuk ise, zamanında yapılmayan ödemeler hatta kırmızı kalemler işin içine girdiği zaman bankalar kredi vermeden önce tekrar düşünmeye başlıyorlar. Kredi puanı düşük olan müşterinin risk grubuna girdiğini bildiklerinden dolayı bankalar, müşterilerinden teminat göstermesini ya da çeşitli belgeler ile ödeme konusunda onları ikna etmesini bekleyebiliyorlar.
  • Bankaya göre değişmek ile birlikte 65, 70 ya da 80 gibi yaş sınırlarını aşan müşteriler için kredi durumları sakıncalı görülebiliyor. Neticede geri ödenmesi üzerine verdikleri bu krediler için hayat sigortaları da yapıyorlar ve krediyi çeken tüketicilerinin vefat etmesi durumda önceden belirlenen toplam ücreti almak şöyle dursun, bir de üzerine yeni ödeme yapmak zorunda kalabiliyorlar.
  • Eğer kredi çekilmek isteniyorsa öncelikle tüm banka ve kampanyaları gözden geçirmekte fayda var. Nitekim özel kredi imkanları ile zaman zaman bankalar, emeklileri kendi müşteri portföylerine çekmek isteyebiliyorlar.
  • Belge olarak ise genel anlamda

Nüfus cüzdanı Emekli belgesi Hesap cüzdanı İkametgah belgesini de yanınızda bulundurun.

Emekliler Hangi Bankalardan Yararlanabilirler?

Öncelikle yukarıda da bahsettiğimiz gibi zaman zaman açılan kampanyaları takip etmekte fayda var. Eğer durum çok acele değil ise sabırlı olmanızı öneriyoruz. Zamanı geldiğinde daha iyi fırsatlar ile kredi çekme fırsatınız doğacaktır. Yine de emekliye faizsiz kredi veren bankalar konusunda bilginiz az ise:

Ziraat Bankası

Her yıl en az bir kez emekliler için faizsiz krediler sunuyor. Üstelik 2018 yılı çerçevesinde PTT ile ortak olarak bu işlemi gerçekleştirebilir.

Garanti Bankası

48 aya varan vadeleri ile Garanti Bankası, emeklilerin yanında olmaya devam ediyor. Ayrıca maaşını kendi bünyesine taşıyan müşterileri için de 450,00 TL’lik emekliye özel maaş promosyonları sunmaktadır.

Şekerbank

Şekerbank ise bu konuda rakiplerine fark atacak cinsten kampanyalar düzenlemeye devam ediyor. Emekli kişi ya da kişiler maaşlarını Şekerbank’a taşır, üstüne bir de 3 yıl maaşı kendilerinden almaya söz verirlerse ilk maaş ile beraber yine 450,00 TL hediye kullanım haklarını kefilsiz şartsız kullanıcılara sunmaya çoktan başladı. Ayrıca yapılan tüm havale ve EFT’ler de ücretsiz olarak alıcıya gönderilebiliyor.

İş Bankası

İş Bankası ise bu konunun üzerinde rakiplerinden farklı bir duruş sergiliyor ve emekli müşterilerine verdiği değeri 50.000,00 TL’lik kredi imkanı sunarak kanıtlamaya çalışıyor. 36 aya kadar yaptığı vade ile de kalite konusunda söz veriyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (6)

cem ertan

10 Nisan 2018, 08:23

Ben dayım için alacağım, hoşuma gerçekten gitti; emeklilere böyle fırsatların verilmesi ülkemizin kalkındığının göstergesi.

Cevap Ver

ibrahim yıldırım

09 Nisan 2018, 09:11

Emekliler için böyle şeylerin yapıldığını görmek çok hoş buna benzer kampanyalar inşallah yakında daha fazla olur.

Cevap Ver

umut tarcan

09 Nisan 2018, 07:56

İlk gözüme iş bankası çarptı bu işe ayırdığı bütçe ile gerçekten kaliteli bir kampanya yapacağı belli ben amcam için iş bankasından almayı düşünüyorum.

Cevap Ver

hasan altun

09 Nisan 2018, 07:13

Dedem için almaya gittik gerçekten çok yardımcı oldular bir daha ki işlemlerim de ziraat bankasını tercih edeceğim.

Cevap Ver

doruk demir

09 Nisan 2018, 06:31

Bir çok banka 450 tl veriyor bakalım biz garanti bankasından almayı düşünüyoruz şuanlık.

Cevap Ver

cem özcelik

09 Nisan 2018, 06:07

Babam için bir kredi alacağız faizsiz kredi alabilirsek babam için çok iyi olacak.

Cevap Ver

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!