BIST 100 1.114 0.37 | 4.13
BRENT PETROL 45,23 1.640 | 0.73
EURO 8.5761 1.35 | 0.11
EURO/USD 1.17916 0.45 | 0.01
GRAM ALTIN 455.524 2.9 | 12.85
USD 7.2779 1.17 | 0.08
STERLIN 9.4872 0.87 | 0.08
BITCOIN/USD 11536,98
BITCOIN/TRY 84199,2

En Çok Para Kazandıran İşler (Sektörler)

Gelişen ve değişen teknoloji ile birlikte iş kolları da değişmeye ve gelişmeye başlamış olup en çok para kazandıran meslekler grubu da farklılık göstermeye başlamıştır. Elbette herkes çok para kazanmak ve iyi yaşam şartlarında yaşamak ister. Bunun yanında çok para kazanacağım diye de mutsuz olacağı mesleği de tercih etmemelidir. Verilen yanlış bir karar kayıp olan yıllara sebebiyet verir. Ülkemizde meslek seçim kriterlerinin başında öğrencinin puanı gelmektedir. İlgi alanına girmeyen bir mesleği ya da karaktere uygun olmayan bir mesleği tercih etmek hayatın birçok noktasında mutsuzluğa neden olur. Günümüzde en çok para kazandıran işlerin başında; doktorluk, pilotluk, diyetisyenlik, hosteslik gibi meslekler gelmekte.

En Çok Para Kazandıran İşler (Sektörler)

Doktorluk, Diyetisyenlik, Veterinerlik En kutsal mesleklerin başında gelen doktorluk oldukça sabır, soğukkanlılık ve cesaret gerektiren bir meslektir. Ayrıca kişiye oldukça da prestij sağlar, bu meslek en çok para kazandıran meslekler nedir sorusunun ilk akla gelen cevabıdır. İçinde birçok farklı bölüm bulunduran mesleğin en çok kazananı ise beyin cerrahlarıdır. Günümüzün parlayan mesleklerinin arasında hiç kuskusuz diyetisyenlikte vardır. Yanlış beslenme alışkanlığı, dışarıda yemek yeme kültürü, yoğun iş temposu, stres hepsi birleşip üst üste geldiği zaman kilo ve çağın hastalığı olan obezite kaçınılmaz olmakta. Artık kolaylıkla özel hastanelerde, devlet hastanelerinde ve özel kliniklerde sıklıkla karşılaştığımız diyetisyenler sağlıklı beslenmemizi sağlayan vazgeçemediğimiz hekimlerimiz olmakta. Bunların yanında veterinerlik mesleği de günümüzde parlayan meslekler arasında. Çocukların ruhsal gelişimleri içinde oldukça faydalı olan evcil hayvanlar, her geçen gün daha fazla kişi tarafından sahiplenilmekte bakımlarının doğru bir şekilde yapılabilmeleri içinde veteriner hekimlere başvurulmakta.

En Çok Para Kazandıran İşler (Sektörler)

Pilotluk, Hosteslik Oldukça havalı bir meslek olan pilotluk mesleğini yapabilmek için belli başlı şartları bulunmakta. En az lise ve dengi okuldan mezun olmak, iyi derecede İngilizce bilmek, fiziksel ve ruhsal olarak tamamen sağlıklı olmak, pilotluk eğitimi almak gibi. Ülkemizde oldukça rağbet gören mesleğin eğitim sürecinde harcanan masrafı ortalama 80 bin Euro olmakta. Haftada en fazla 56 saat uçabilen pilotlar bir ay içerisinde de en fazla 210 saat uçabilme hakkına sahip. En çok para kazandıran meslekler içerisinde olan pilotluk mesleğinin maaşları da tecrübeli pilotlarda maaşlar 20-25 bin TL olurken yeni pilotlarda ise 7-15 bin TL arasında değişmekte. Hosteslikte maaşı iyi olan meslekler arasında. Hostes olabilmek için boy ve kilo sınırı bulunmakta olup, İngilizcenin de belli bir seviyede olması gerekmekte. Oldukça avantajlı olan meslek hem dünyayı gezme fırsatı tanırken hem de dolgun maaş sayesinde iyi paralar kazandırmakta.

En Çok Para Kazandıran İşler (Sektörler)

Psikolog, Şef aşçı, İç mimar Günümüzde popülerliği artan mesleklerden biride psikologluktur. Özellikle günümüzde yaşanan yoğun iş stresi, aile stresi dolayısıyla pek çok kişinin ihtiyaç duyduğu psikologlar oldukça rağbet görmekte. Yalnız bu işte yüksek rakamlar kazanabilmek için kişinin kendini devamlı geliştirmek gerekli. En çok para kazandıran meslekler içerisinde gastronomi ve mutfak sanatları da bulunmakta. İlk olarak sınırlı üniversitede bulunan bölüm şuan pek çok okulda bulunmakta. Ülkemizde dışarıda yemek yeme kültürü her geçen gün artmakta. Yemeği, sunumu ve tadıyla birlikte değerlendirdiğimiz için de şef aşçılara düşen görev ağır olmakta. İnşaat sektöründeki hareketlenme yeni bir iş kolu olan iç mimarlara ihtiyaç duyulmasına sebep olmuştur. Mobilya sektöründen, dış cephe sektörüne kadar inşaat alanının birçok kademesinde ihtiyaç olan iç mimarların özellikle 3 boyutlu çizim ve animasyon yapabilenleri ciddi rakamlar kazanabilmekte.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!