BIST 100 1.083 -1.49 | -16.43
BRENT PETROL 44,95 -0.02 | -0.01
EURO 8.711 0.41 | 0.04
EURO/USD 1.18413 0.23 | 0.0
GRAM ALTIN 459.42 -0.26 | -1.19
USD 7.3513 0.22 | 0.02
STERLIN 9.6348 0.54 | 0.05
BITCOIN/USD 11902,14
BITCOIN/TRY 87717,56

En Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Nakit yerine kullanılabilen ve müşteri ihtiyaçları doğrultusunda taksit imkanı sunulan kredi kartları; kredi puanı yeterli olan banka müşterilerine, düzenli gelirlerine göre farklı limitlerde verilebiliyor. Onay süresi ve kart basılma sürelerine göre maksimum 2 hafta içerisinde müşterilerin eline ulaşan kredi kartlarında; kredi kartı başvuruları, şubeye gitmeden de oluşturulabiliyor. Bu noktada; kartların taksit avantajları, puan biriktirme özellikleri ve ne kadar sürede teslim edildiği gibi kriterler, müşterilerin kredi kartı başvurusu kararlarını etkileyebiliyor. Bazı bankalarda, kart basım bölümünün olması ise; kredi kartına acil ihtiyacı olan müşterilerin, kararlarını bu özelliğe göre vermelerini sağlayabiliyor. Anında kredi kartı hizmeti olarak uygulanan bu sistemde, müşteriler kredi kartı onayını aldıktan sonra; kartlarını 5-60 dakika içerisinde, kullanıma hazır olarak teslim alabiliyor.

Ingbank Anında Kredi Kartı

Banka müşterisi şartı olmadan kullanılabilen Ingbank anında kredi kartı işlemlerinde; müşterilerin banka şubelerine giderek, kredi kartı başvurusunda bulunmaları gerekiyor. Onay konusunda sorun yaşamayan müşterilerin, 5 dakika içerisinde sahip olabildiği Ingbank kredi kartında; kart başvuruları, Ingbonus kart ya da ek kart için yapılabiliyor. Ad soyad bilgilerinin kart üzerinde yer almadığı Ingbank kredi kartlarında; müşterilerin, daha önce bankacılık ürünlerinden herhangi birini kullanmış olmaları şartı (Ingbank dışındaki kredi kartları ya da bireysel krediler kabul ediliyor) aranıyor. 5 lira kart basım ücreti ile verilen Ingbank kredi kartlarında; kart ücreti, ilk dönem hesap özetine yansıtılıyor. Kartlarını daha sonra güncellemek isteyen banka müşterileri ise; ek ücret ödemeden, yeni kartlarını şubelerden fiziki olarak teslim alabiliyor.

Garanti Bankası Anında Kredi Kartı

Özel bankalar değerlendirmesinde, kendine ilk sıralarda yer bulan Garanti Bankası; kredi kartı ihtiyacı olan müşterilerine, 20 dakikada kredi kartı sahibi olma fırsatı sunuyor. Sadece belirli banka şubelerinden verilen Garanti Bankası anında kredi kartlarında; Garanti Bankası resmi internet sitesinden, kart vermeye yetkili şubeler ve çalışma saatleri bilgilerine ulaşılabiliyor. Müşterilerin, kimlik belgesi ile başvuru yapabildikleri anında kredi kartı hizmetinde; Platin ve Gold özelliği taşıyan kartlar, anında kredi kartı başvurusu dışında bırakılıyor. İşlem yoğunluğuna göre maksimum 20 dakika içerisinde sonuçlandırılan Garanti Bankası anında kredi kartı hizmetinde; her kart için, müşterilerinden 20 lira kart basım ücreti alınıyor. Nakit ödeme avantajıyla kullanılabilen kredi kartlarında; nakit ödeme yapmak istemeyen müşteriler için, kart ücreti 12 aya bölünerek hesap özetlerine dahil edilebiliyor.

Akbank Anında Kredi Kartı

Bankacılık ürünleri başvurularının en kısa sürede tamamlandığı banka olarak dikkat çeken Akbank; Akbank hesap sahibi müşterilerine, aynı gün içerisinde kredi kartı alabilme imkanı sağlıyor. Belgesiz ve ücretsiz olarak başvurulabilen Akbank kredi kartlarında; Axess özelliği taşıyan tüm kartlar, anında kredi kart hizmetine dahil ediliyor. Limitlerin, diğer bankalara göre daha yüksek belirlendiği Akbank kredi kartlarında; müşterilerin hangi üründen faydalanmak istediklerini, kart başvurusu öncesinde belirtmeleri gerekiyor. Genel müşteri limitinin aşılmadığı Akbank anında kredi kartı işlemlerinde; kart basım merkezleri, il ve ilçelere göre farklılık gösterebiliyor. Başvurunun bulunduğu il sınırları içinde; kart basım merkezi olan herhangi bir şube olması durumunda ise; üyelerin hangi şubeden kart başvurusunda bulundukları (aynı il içindeki kredi kartı başvurularında; kart basım özelliği olmayan şubeler tarafından, yönlendirme hizmeti sunuluyor), önem arz etmiyor. Ancak Akbank anında kredi kartı hizmetinden yararlanan müşterilerin; kart ihtiyaçlarını giderdikten sonra, banka şubelerine giderek yeni kart başvurusunda bulunmaları gerekiyor. Güvenlik risklerinin engellenmesi amaçlanan bu uygulamada; kart sahiplerinden, güncel maaş bordrosu ve ikamet belgesi talep edilebiliyor.

Finansbank Anında Kredi Kartı

Anında kredi kartı hizmetinin, ilk uygulandığı banka olarak önem kazanan Finansbank; müşterilerine ve potansiyel müşterilerine, 30 dakikada kredi kartı sahibi olma hizmeti sunuyor. Şube açısından da diğer bankalara göre kart basım birimi fazla olan Finansbank şubelerinde; kart başvuruları, Finansbank tarafından verilen tüm kredi kartları için oluşturulabiliyor. 30 lira kat ücreti ile sahip olunabilen Finansbank kredi kartlarında; mevcut müşteriler ve potansiyel müşteriler için farklı şartlar aranabiliyor. Mevcut müşterilerin, sadece kimlik ile yararlanabildiği Finansbank anında kredi kartı hizmetinde; potansiyel müşteriler için, düzenli gelir belgesi, ikamet belgesi (fatura da kabul ediliyor) ve müşteri formu gibi belgeler talep ediliyor. Belge şartını yerine getiren müşteriler; kart başvuruları onaylandıktan 30 dakika sonra, kartlarını banka şubelerinden teslim alabiliyor. Zaman konusunda sorun yaşayan müşteriler ise; kart başvuruları onaylandıktan sonra, kartlarının ikamet ya da iş adreslerine gönderilmesini talep edebiliyor. Müşteriler bu yöntemi seçtikleri takdirde, basılan kart, özel kuryeler ile aynı gün içerisinde müşterilerin belirttikleri adrese iletiliyor.

Bankpozitif Anında Kredi Kartı

Kredi puanı sınırda ya da düşük olan müşteriler tarafından tercih edilen Bankpozitif; tüm müşterilerine, 60 dakika içerisinde kredi kartı sahibi olma fırsatı sunuyor. Şubeler aracılığı ile başlatılan anında kredi kartı başvurusunda; müşterilerden, kimlik dışında hiçbir belge talep edilmiyor. Düzenli gelir şartı bulunmayan kampanyadan, ev hanımları ve öğrencilerde belirli limitlerde yararlanabiliyor. Sadece bir kaç şubede bulunan Bankpozitif anında kredi kartı hizmetinde; her müşteri için kart basım ücreti, 50 lira olarak belirleniyor. Şifrelerin banka şubesinde belirlenmesi zorunluluğu bulunan Bankpozitif anında kredi kartlarında; ek kart başvuruları, hizmet dışı olarak değerlendiriliyor.

En Avantajlı Kredi Kartı Hangisi

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (1)

kazım idris

17 Ocak 2018, 02:20

İngbank bizim hoşumuza gitti işimizde birazcık acele olduğu için hızlı verecek banka aslında bizim için daha önemli çok paraya değil ancak az paraya hızlı ihtiyacımız var.

Cevap Ver

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!