Banka ve Krediler

En Ucuz Araç Kiralama Yapan Firmalar 2018

En Ucuz Araç Kiralama Yapan Firmalar 2018

İnsanların ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkan hizmetlerden birisi olan araç kiralama, yine ihtiyaçların farklılaşması sonucunda gelişmiş ve gelişmeye devam etmektedir. İnsanların farklı gerekçelerden dolayı kısa süreliğine duyduğu araçları sağlayan firmaların sayısı, oluşan talebe bağlı olarak artmaktadır. Söz konusu firmaların verdikleri hizmetler ve sağladıkları araçlar gibi konular farklılık gösterebilmektedir. Bu farklılıklar arasında insanlar en uygun araç kiralama yapabilecekleri firmalara yönelmekte ve onları aramaktadırlar. Firmalar sağladıkları hizmetin içeriğine göre farklı fiyatlar isteyebilmektedir. Ödenecek olan fiyat kiralanan araç, araç ile birlikte sağlanan diğer hizmetlere bağlı olarak değişmektedir. Tüm bunlar ucuz araç kiralama durumunu etkilemektedir. Bunların dışında kişileri yaşları ve ne kadar süredir ehliyete sahip oldukları gibi hususlarda fiyatları etkilemektedir.

En Uygun Araç Kiralama için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ülkemizde faaliyet gösteren çok sayıda firma bulunmakta olup bunların bazıları dünyaca ünlü firmalardır. Bu firmalar genellikle ülkemizin birçok noktasında ofislere sahiptir ve bu ofislerle oralarda da hizmet vermektedir. Bu şekilde hizmet veren yerli firmalar da bulunmaktadır. Bunların dışında kalan firmaların verdikleri hizmet ise daha bölgesel olup bir ya da birkaç şehri kapsamaktadır. En uygun araç kiralama yapabilmek için bunların tamamının değerlendirilmesi ve buna göre karar verilmesi gerekmektedir. Bunun için öncelikle hizmet alınacak bölgede bulunan firmaların tespiti ve fiyatların karşılaştırılması gerekmektedir. Ucuz araç kiralama yapmak için mutlaka düzgün bir karşılaştırma yapılması gerekmektedir. Bunun için de kiralanmak istenen aracın modeli, kilometresi, bakımının ne zaman yapıldığı gibi hususların değerlendirilmesi gerekmektedir.

Ülke çapında bilinen firmalar bazıları Hertz, Avis, Budget, Enterprise, Dollar ve Europcar şeklindedir. Söz konusu şirketler dünyada da faaliyet göstermekte ve ucuz araç kiralama yapmak için zaman zaman fırsatlar sunmaktadır. Söz konusu firmalar, farklı zamanlarda yapmış oldukları kampanyalarla araç kiralama bedellerini oldukça aşağıya çekmekte ve müşterilerine en uygun araç kiralama seçenekleri sunmaktadır. Söz konusu kampanyalar bazen araç kiralamak isteyen herkesi kapsarken bazen ise belli bir grubu kapsayabilmektedir. Bunun için araç kiralama işlemi yapmadan önce mutlaka söz konusu kampanyaların değerlendirilmesi gerekmektedir. Böylece çok daha uygun fiyata araç kiralama gerçekleşmiş olacaktır.

Ucuz Araç Kiralama Yapılabilecek Firmalar ve Fiyatlar

Ülkemizde faaliyet gösteren firmalardan bazılarının müşterilerine sunmuş olduğu ucuz araç kiralama fiyatları şu şekildedir:

Hertz: Ülkemizde uzun zamandır faaliyet gösteren firmadan araç kiralamak isteyenlerin öncelikle kiralanacak olan aracı seçmesi gerekmektedir. Firma tarafından kiralanan araçlar için istenen en düşük ücret 69 liradır. Bundan sonra fiyatlar kademeli olarak artmaktadır. Ayrıca seçilen aracın marka ve modeline göre de fiyatlar ciddi farklılık göstermektedir. Renault Symbol marka aracın günlük kiralama bedeli 75 lirayken Renault Megane marka aracın günlük kiralama bedeli 110 liradır. Bundan dolayı en uygun araç kiralama yaparken bu hususların dikkate alınması gerekmektedir.

Budget: Ülkemizde faaliyet gösteren dünya çapındaki bir başka şirket ise Budget’tir. Burada da fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. Seçilen aracın özelliklerinin dışında ödeme şekli de fiyatları doğrudan etkilemektedir. Firmadan en uygun araç kiralama yapabilmek için ücretin online olarak ödenmesi gerekmektedir. Firmadan benzinli Fiat Linea kiralamak isteyenlerin ödemesi gereken miktar 80 liradır. Eğer benzin yerine dizel Fiat Linea seçilirse fiyat 120 lira olmaktadır. Ayrıca söz konusu fiyat online ödemede geçerlidir. Ofiste ödeme yapılması durumunda fiyat aynı araç için 170 lira olmaktadır. Bundan dolayı ucuz araç kiralama için internet üzerinden ücret ödenmesi gerekmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ