Banka ve Krediler

Evde Yapılabilecek İş İmkânları

Evde Yapılabilecek İş İmkânları

Ülkemiz ekonomik şartları düşünüldüğüne birçok insan tek maaşla hayatını idame ettirme noktasında zorluklar yaşıyor ve ek iş arayışına giriyor. Yahut çocuklarıyla ilgilendiği için çalışamayan kadınlar bir şekilde ev ekonomisine katkı sağlamak amacıyla evde ek iş yaparak ellerinden geldiğince gelir sağlama noktasında iş kollarına yöneliyor. Yüksek gelirli ek iş seçenekleri kısıtlı olsa da evinizin bütçesine azımsanmayacak katkılar sağlayabileceğiniz ek iş örnekleri çok sayıda mevcut. Burada en önemli ayırt edici özellik, evde yapabileceğiniz işlerde genellikle bir uzmanlık alanı gerektirmeyen sektörlerde kazanç sağlama imkânıdır. Herhangi bir mesleki eğitiminiz olmadan da ev konforunuzda bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Ev ortamında yoğun öğrenme sürelerine ihtiyaç duymadan gelir elde edebileceğiniz bazı iş kollarını sizler için sıraladık.

Tekstil ürünleri temizleme işleri; ülkemiz tekstil sektöründe dünyanın önde gelen üretim bölgelerinden biri. Bugün hem yurtiçi üretimde dışa bağımlılık noktasında herhangi bir ihtiyacımız yok hem de dünya genelinde birçok tekstil pazarımız mevcut. İhracatımızda tekstil ürünleri önemli bir paya sahiptir. Haliyle fabrika ortamında yoğun tekstil üretimlerinin yanında bir takım parça el işleri evlere kadar uzanabilmektedir. Üretim bandından çıkan tekstil ürünlerinin üzerinde kalan küçük iplik parçalarının temizliği, eksik çıkan düğmelerin dikimi, katlanması veya paketlenmesi gibi işler için firmalar evde iş imkânları arayanlara ek iş imkânı sunabiliyor.

Organik ve kokulu sabun imalatı; bugün günlük tüketim ürünlerinin hemen tamamı fabrika ortamında büyük üretim bantlarında imal edilmektedir. Etik ve ahlaki ilkelere uyulmayan üretim sektörlerinde sabun gibi basit bir ihtiyacın bile kimyasal maddelerle sağlığa zararlı hale geldiği, seri üretim ürünlerinde sağlık açısından güven problemi yaratan birçok örneğin yaşandığı herkesin bildiği bir gerçek. Bu sebeptendir ki sabun üretiminde de organik ürünler tercih ediliyor. Okuyacağınız birkaç öğretici yazı ve izleyeceğiniz birkaç video ile siz de evinizde organik ve kokulu sabun üreticisi olabilirsiniz. El emeği ile üreteceğiniz sabunun şekli, rengi, kokusu gibi detayları da büyük bir çeşitlilik kazanacağı için, üretiminizi popüler hale getirecek ve ciddi bir gelir elde etme şansınız olacaktır. Gelişen sosyal medya imkânları ile de ürettiğiniz organik sabunları satmak için zahmetsiz bir satış mecranız elinizin altında olacak.

El yapımı reçel; her ne kadar gerçek meyvelerden üretiliyor olsa da, reçel üretimi de genellikle fabrika bantlarında sağlandığı için yine sağlık açısından güven vermeyen örneklerle karşılaşıyoruz. Kâh renk ve tat konusunda belirli bir standart yakalamak için kâh raf ömrünü uzatmak amacıyla bir takım kimyasal katkı malzemelerinin üretime dâhil edilebildiğini biliyoruz. Bu yüzden reçelin de organik olanı tercih edilme noktasında ön plana çıkıyor. Reçel yapımında geleneksel yöntemler daha çok rağbet görüyor. Elinizin lezzetine güveniyorsanız mutfağınızda yaptığınız reçelleri yine sosyal medya üzerinden satarak ek gelir sağlayabilirsiniz.

İnternet makalesi; günümüz bilgi kaynaklarının başında iyisiyle kötüsüyle internet geliyor. İnsanlar merak ettikleri hemen her şeyi internette sorgulayarak cevaplandırıyor. Güvenirlilik noktasında şüpheyle yaklaşılsa da internet en çok başvurulan bilgi kaynağı olma özelliğini gün geçtikçe güçlendiriyor. Kendi blog sitenizde yahut bu işi yapan aracı firmalar yoluyla belirlenen konularda çeşitli araştırmalar yaparak oluşturduğunuz metinleri internette yayımlayabilir, siz de internette bir bilgi kaynağı haline gelebilirsiniz. Fakat metin oluşturabilmek bir ilgi alaka meselesidir. Kitap okuyor, kelime dağarcığınızı geliştiriyorsanız ve güncel konularda pratik bir bakış açısına sahipseniz bu iş tam size göre. İster günlük olarak ister haftalık olarak periyodik bir şekilde yazdığınız makaleler ev ekonominize tahmininizden daha büyük miktarlarda katkı sağlayacak.

El işi örgü; bazı şeylerin modası asla geçmez! Ninelerimizden, annelerimizden gördüğümüz el örgüsü kazaklar, atkılar, hırkalar, bereler ve diğerleri birçoğumuzun çocukluğunda sıkça kullandığımız kıyafetler. Çocukluğumuzun hatıralarında kalan bu el emeği ürünler bugün yeniden moda haline geldi ve hala birçok insanın tercihi bu yönde olabiliyor. Üstelik bu el örgülerini yapmak hiçte zor değil. Evinizde televizyonunuzun karşısında ördüğünüz kazakları, atkıları, bereleri eşinize dostunuza yahut sosyal medya hesabınızda satarak azımsanmayacak kazançlar sağlayabilirsiniz.

Düğün davetiyesi katlama; işte size sonu olmayan, modası geçmeyen, uzmanlık ve eğitim gerektirmeyen bir iş daha! İkamet ettiğiniz muhitte size yakın matbaalar muhakkak bulunur. Ve her halükarda matbaaların birçoğunda davetiye ile alakalı evde yapılabilecek işler vardır. Eliniz pratiklik kazandıkça daha çok sayıda yapabileceğiniz bu iş, en kolay ve en keyifli ev işlerinden biri.

Çevirmenlik; üniversite eğitiminiz, yurtdışında geçirdiğiniz süre yahut doğrudan okuduğunuz dil okulu gereği herhangi bir yabancı dilde uzman seviyesindesiniz. Fakat şartlarınız dışarda çalışmanıza engel teşkil ediyor. Neden internet yoluyla işinizi yapmayasınız? Tercüme bugünün dünyasında rağbet gören iş kollarından biridir. Ev konforunuzda bilginizi kazanca tahvil etmek sizin için oldukça kolay.

İncik boncuk yapımı; söylenişi kulağa basit gelse de küçük tuhafiye malzemeleriyle sonsuz sayıda kombinasyonla çeşitli aksesuarlar yapmak oldukça kolay. Bayanların asla vazgeçemediği harcama ögelerinden biridir. Dişe dokunmayacak küçük sermayelerle tuhafiyelerden alacağınız malzemeler, yaratıcı zekânızla birleştiğinde oldukça cazip aksesuar ürünleri haline gelebilir. Başta instagram olmak üzere birçok sosyal medya hesabı üzerinden satacağınız kendi tasarımınız olan aksesuarlar ile tahmin bile edemeyeceğiniz seviyelerde gelir elde etmeniz son derece olası bir durum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. kubilay yaman dedi ki:

  Evde iş imkanı çok sadece belli alanlarda iş yapabilmek para kazanmaya olanak sağlıyor.

 2. tunahan yılmaz dedi ki:

  Uzun zamandır tercüme işi yapıyorum ben bunun yanında bir kaç iş ilede ek gelir desteği yapmak istiyorum şuan yapabileceğim evden işlere bakıyorum.

 3. yusuf guren dedi ki:

  Takı işiyle oğraşmak ta iyi gelir getiriyor tespih, kolye gibi ürünlerde iyi fiyatlardan satılıyor.

 4. ibrahim ergül dedi ki:

  İnternet makaleleride geliri yüksek bir meslek ancak tabi ki bu işinde incelikleri var seo gibi kavramlar iyi bilindikten sonra iyi fiyatlara makaleler yazılıyor.

 5. kadir yıldız dedi ki:

  İş bulmakta zorlananlar için iyi bir fırsat, ek gelir olarakta kullanılıyor. Ben asıl işimin yanında ek olsun diye bu tür işler yapıyorum.

 6. fatma artam dedi ki:

  Uzun süredir evdeyim dil bilgim biraz var bunu çeviri ile gelire çevirebilirim sanırım bu alan ile gelir elde edebilirim inşallah.

 7. ayten bahar dedi ki:

  Evden iş imkanları sayesinde her ay az da olsa küçük bir katkı yapıyorum, zaten öğrendikçe gelirinizde artıyor.

 8. banu işaret dedi ki:

  Eskiden pek ilgilenmiyordum evden yada bilgisayardan yapılacak işlere ancak şuan daha yakından inceliyorum çünkü az da olsa bir ticaret dönüyor.

BİR YORUM YAZ