Finansbank İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

İnternet bankacılığı bankaların dijital platformlardan da müşterilerinin işlemlerini halledebilmesi adına oluşturduğu uygulamalardır. En sık yapılan para transferleri, şifre işlemleri, kart ödemeleri, döviz alış satış işlemleri gibi aksiyonlar internet bankacılığı aracılığı ile kolaylıkla sağlanabilir.

Ayrıca bankalar müşteriden tahsil ettikleri masrafları, internet bankacılığında daha az tutarlarda tahsil eder ve müşteriyi alternatif bir kanal olan internet bankacılığına yönlendirir. Böylelikle müşteri hem daha az maliyetli hem de daha pratik bir uygulama olan internet bankacılığı sayesinde şube, ATM ya da telefon bankacılığı sırasında yorulmaz. Finansbank İnternet Bankacılığı da, müşterilerine her alanda hizmet veren ve kampanyalar ile donatılmış bir dijital platformdur.

İster Mobilden, İster Tarayıcıdan

Her banka gibi Finansbank İnternet Bankacılığına mobil uygulamadan ya da tarayıcıdan giriş sağlanmaktadır. Eğer müşterinin mevcutta bir kartı var ise anında şifre adımından internet bankacılığı şifresi alabilir. Ancak mevcutta bir kartı olmayan müşteri ya da potansiyel müşteri telefon şubesi ya da fiziki Finansbank şubesi ile görüşmelidir.

Pratik Ürün Başvuruları

Artık kredili bir ürün için şubeye gitmeye gerek kalmıyor. Finansbank İnternet Bankacılığından ihtiyaç kredisinden, kredi kartına kadar birçok ürüne başvuru sağlanabiliyor. Pratik kredili ürünlerin başvuruları olumlu değerlendirildiğinde yine internet bankacılığı üzerinden tek tık ile kullanılabiliyor.

Kredili ya da herhangi bir yatırım ürününe başvuru sağlamak için menülerden başvurular seçeneği ile ilerlenmelidir. İstenilen bilgiler doldurularak başvuru işlemi gerçekleştirilir. Ayrıca döviz, altın, hisse senedi, devlet tahvili gibi birçok yatırım işlemi de yine Finansbank İnternet Bankacılığı yatırım bölümünden yapılabiliyor. Bu menüden anında altın ve döviz alış satış işlemleri gerçekleştirilebilmekte ve yatırım anlamında borsaya bağlanılabilmekte.

Tek Tık İle Para Transferi

En sık yapılan işlemler arasında olan para transferleri internet bankacılığı ile oldukça kolay. Tek yapılması gereken ana menüden para transferleri sekmesine tıklamak. EFT ise IBAN numarası, havale ise hesap numarası ve şube kodu yazılarak gönderilmek istenen tutar girilir. Açıklama kısmı da doldurulduktan sonra gönder seçeneği ile transfer gerçekleştirilir. üstelik yalnızca TL değil, Finansbank İnternet Bankacılığından döviz transferleri de Swift adımından kolaylıkla sağlanabilir.

Kredi Kartı Gözlem ve İşlem

Kredi kartında ne kadar limit kaldığı, ekstresinin ne kadar olduğu ya da şüpheli işlem olup olmadığı merak konusu ise tek tık ile internet bankacılığına girilebilir. Şubede uzun kuyruklarda ya da telefon şubesinde dakikalarca hatta beklemek yerine saniyeler içinde internet bankacılığına girilerek tüm bu işlemlerin kontrolü sağlanabilir.

Üstelik gözlem işlemlerinin yanında kredi kartı borcu ödemek, nakit avans çekmek, tek çekim işlem taksitlendirmek gibi pek çok konu yine bu platformdan gerçekleştirilebiliyor. Kredi kartı menüsünden kartın üzerine gelinerek nakit avans seçeneğinden ilerlenebilir. Bunun yanında ödeme işlemlerinden kredi kartına ödeme yapılabilir. Ayrıca güvenlik menüsünden kart sanal işlemlere kapatılabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN