Garanti Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme Yöntemi?

Alım ve satım işlemlerinin her gün daha fazla gerçekleştiği, özellikle de konut, araç ve ihtiyaç kredilerinin sıklıkla kullanıldığı bu dönemlerde kişilerin başvurduğu yerler genellikle bankaların verdiği krediler oluyor. Kişilere gerek konut için gerek araç için ve gerekse de ihtiyaç için kredi imkanı sunan bankalardan bir tanesi ise Garanti Bankası. Bankadan yapılacak olan kredi başvurusu sonucunun ne zaman açıklanacağı ya da olumlu veya olumsuz bir şekilde geri dönüş sağlanması açısından cevap alabilmek adına kişilerin uygulayacağı pek çok yöntem bulunuyor. Garanti kredi başvuru işlemi için öncelikle kişinin yaşadığı şehirdeki en yakın Garanti Bankası şubesine gitmesi gerekiyor. Kredi başvurusu işlemleri için gereken evraklar şubeden öğrenildikten sonra tamamlanarak tekrar bankaya gidilmesi ve işlemlerin yapılması gerekiyor. Ardından genel merkezden onay verilmesi halinde kişilere istedikleri kredi imkanı sunuluyor.

Kredi Başvurusunun Sonucu Nasıl Sogrulanır?

Kişilerin bir krediye başvurmayı tercih etmesi ne kadar zor bir karar ise bankanın olumlu ya da olumsuz cevabını beklemek de bir o kadar zor bir süreç. Bu süreçteki stresi en aza indirmek için bankanın iletişim ağlarından bir kaç tanesini kullanabilmek mümkün. Öncelikle kredi başvurusunu yapacak olan kişinin T.C. kimlik numarası ile sorgulama işlemi yapıldığı belirtiliyor. Bu nedenle sorgulama işlemleri sırasında mutlaka kredi başvurusunu yapan kişinin olması gerekiyor. Garanti Bankası'nın sunmuş olduğu bilimum seçenekler içerisinden kolay bir şekilde kredi başvurusunun hangi aşamada olduğu öğrenilebiliyor.

Kredi Başvurusunu Sorgulama Yöntemleri Nelerdir?

Garanti Bankası'nın sorgulama yöntemleri arasında;
  • 3390'a SMS atma
  • Garanti Bankası İnternet Şubesi
  • Resmi web sitesi
  • 444 0 333 Garanti Hattı yer alıyor.

En çok tercih edilen yöntem arasında ise Garanti Hattı yöntemi yer alıyor. 444 0 333 numarasını aradığınız zaman sistem sizi direk olarak sesli yanıt merkezine yönlendiriyor. Bu sistem içerisinde kendi sesinizi tanımlatarak kredi başvurusu durumunuzu öğrenmek istediğinizi belirttiğiniz zaman çağrı merkezine yönlendiriliyorsunuz. Çağrı merkezinde çalışan kişiler tarafından başvurunuzun durumunu öğrenebilmeniz mümkün oluyor. Diğer bir yöntem olan SMS ise kimse ile görüşme yapmanıza gerek kalmadan anlık mesaj sistemi ile çalışıyor. DURUM, AKIBET ya da SONUÇ yazıp bir boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı 3390'a SMS atmanız halinde sistemden direk olarak anlık cevap size ulaşmış oluyor. Hızlı ve kolay bir yöntem olan SMS seçeneği de kullanabileceğiniz alternatif bir seçenek olarak yer alıyor. Garanti Bankası'nın resmi web sitesini ziyaret ederek kredi başvurusu takip formunu da doldurabiliyorsunuz. Bu form içerisinde sizden istenen bilgileri girip göndermeniz halinde kredi başvurunuzun anlık durumunu gösteren bir ekranla karşılaşıyorsunuz. Bunun yanı sıra internet şubeciliğiniz açık ise bilgileriniz ile anlık olarak sisteme dahil olarak buradan da takip edebilmeniz mümkün oluyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. hikmet kılıç dedi ki:

    Garanti bankasına başvurumuzu yapmıştık şimdi sıra sonucu öğrenmeye geldi bakalım kredi vereceklermi yoksa vermeyeceklermi, vermelerini istiyoruz ama artık hayırlısı.

BİR YORUM YAZIN