BIST 100 1.111 0.12 | 1.3
BRENT PETROL 43,09 -0.51 | -0.22
EURO 8.9422 0.09 | 0.01
EURO/USD 1.18365 -0.08 | 0.0
GRAM ALTIN 473.789 0.46 | 2.18
USD 7.5536 0.12 | 0.01
STERLIN 9.7607 -0.35 | -0.03
BITCOIN/USD 10909,57
BITCOIN/TRY 82449,1

Garanti Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Cebe havale nedir? Cep havale nasıl çekilir? Garanti cebe havale nasıl yapılır? Garanti bankası cep havale kesinti parası ne kadar? Garanti bankası cep uygulaması nasıl indirilir? gibi birçok sorunuzun cevaplarını sizin için derledik.

Cebe Havale Nedir?

Bankalar müşterilere kolaylık sağlamak için kredi kartına yada herhangi bir banka mataryeline ihtiyaç duymadan cebe para gönderilmesini sağlamak amaçlı cebe havale adını verdikleri bir uygulama ile sadece cep telefonu numarasıyla karşı tarafa para yollayabiliyorlar. Peki hangi uygulamlar en çok tercih ediliyor?

Garanti Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Dijital anlamda rakiplerinin ilerisinde olan Garanti Bankası’nda cebe havale yapmak oldukça kolay ilk olarak Play Store yada Apple Storeden Garanti cep bank uygulamasını telefona indirmeniz gerekiyor. Daha sonrasında ilgili bölüme parayı gönderecek kişinin cep numarısı yazılmalıdır. Göndermek istediğiniz tutar yazıldıktan sonra cep bank şifreside eklenerek cep telefonundan 3333 kısa mesaj gönderilir. Mesaj iletildikten sonra 3333'den işlemin gerçekleşeceğine dair refarans numarısı alınır. Para göndereceğiniz kişiye Garanti Bankası’ndan tek kullanımlık şifreyle parayı çekebilir. (ATM ekranından görülen giriş butonu seçilmelidir. Açılan ana menüden cep bank para seçme basılarak para alınır) Cep bank EFT ücreti 2.75 krş Cep şubesi EFT üceti ise 6.00 tl Garanti Bankası hesabından gönderilen paroralarda 1.75 krş para alınır. Eğer gönderdiğiniz kişi parayı 7 gün içersinde almazsa para gönderen kişiye tekrar gönderilir.

Türkiyedeki her Garanti Bankası ATM’sinden bu işlem gerçekleştirilir. Yanlız K.K.T.C ülkesindeki Garanti Bankası ATM’lerinden bu işlem gerçekleştirilemez. Cep havale ile günlük en fazla 500 TL kadar miktarı Garanti Bankası aracılığıyla sms ile de havale yapabilirsiniz. Garanti cebe havale işlemi bu şekilde her yerden gerçekleştirilmek olup, kullanıcılarına kolaylık sağlmaktadır.Yapmanız gereken cep telefonunuzun mesaj bölümüne girerek para göndermek istediğiniz kişinin telefon numarasını göndermek istediğiniz para tutarını ve kart şifresini aralara boşluk bırakacak şekilde 3310'a göndermektir. Onay mesajını onayladıktan sonra işleminiz gerçekleştirilmiş olacaktır.

Bu konununda ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz!
Garanti İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Garanti Cep Bank ile Ne Kadar Para Gönderebilirim?

Garanti Cep banka yatıracağınız miktar günlük, haftalık, aylık olarak değişmektedir. Haftalık en fazla 1000 TL, tek seferde en az 20 TL, en çok 100 TL gönderebilirsiniz. Aylık toplam 1.500 TL gönderilebilir. Yapılan işlemler ise günlük en fazla 2 kere haftalık en fazla 4 kere tekrarlanabilir.

Garanti Cebe Havale İşlemi Nasıl İptal Edilebilir?

Garanti Bankası üzerinden cebe havale işleminizi iptal etmek için hızlı bir şekilde 444 0 333 numarasını arayıp, cebe havale işleminizin iptal edilmesini söyleyebilirsiniz İptal etmenizin diğer bir yoluda, Garanti Bankası cep bank uygulamasından İnternet şubesine giriş yapıp, sırasıyla Para transferi - cebe havale - hareket işlemleri menüsünden iptal edebilirsiniz. Ancak bu “İptal” işlemi para alıcı tarafından çekilmediyse yapılabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!