Garanti İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Artık bankalar şubelerdeki ve telefon bankacılığındaki yoğunluğu azaltmak adına, akıllı telefonların yaygınlaşmasını da fırsat bilerek müşterilerini internet bankacılığı kanalına yönlendiriyorlar. Yapılan rutin işlemlerin masraflarını daha az tutarak ve çekilişler düzenleyerek müşterileri internet bankacılığı kullanımına yönlendiriyorlar. Aslında internet bankacılığı kullanmak müşteri için de birçok avantaj sağlıyor. Sıra beklemeden, telefon kuyruğunda beklemeden internet ağının olduğu her yerden dakikalar içinde bu platformdan işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Üstelik cep telefonuna indirilebilecek uygulamalar sayesinde bu işlem çok daha kolay bir hale gelmiş durumda. Garanti internet bankacılığı da kolay kullanımı ve ayrıntılı menüleri sayesinde birçok işlemin gerçekleştirilebileceği bir platform. Android telefonlara uygun mobil uygulaması da işlemlerini çok kısa sürede halletmek isteyen müşteriler için oldukça kullanışlı.

Tek Tık İle Para Transferleri

İnternet bankacılığından en çok yapılan işlemlerin başında para transferleri gelmektedir. Garanti internet bankacılığından para transferi yapmak hem daha az maliyetli hem de daha kolaydır. İnternet bankacılığına giriş yapan müşteri en üstteki menülerden para transferleri seçmelidir. Tutar yine Garanti Bankası’nın bir hesabına gönderilecek ise Havale, farklı bir banka hesabına gönderilecek ise EFT, döviz transferi yapılacak ise Swift seçenekleri seçilir. Seçilen menü ile iş akışı bilgilerin doldurulması yönünde değişecektir. Gönderici kişi para göndermek istediği hesabın ve kişinin tüm bilgilerini eksiksiz bir şekilde yazmalı ve tutar bilgisi girmelidir. Girilen tüm bilgilerden emin olunduktan sonra onay verilerek transfer gerçekleştirilir.

Kredi Kartı ve Fatura Ödeme İşlemleri

İnternet bankacılığına girildiğinde yine en üstte bulunan ödeme menüsünden istenilen kurumun faturası ödenebilir. Faturanın yanında OGS, HGS, vergi, SGK, şans oyunu gibi birçok ödeme de yine bu adımdan gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca en sık yapılan işlemler arasında bulunan kredi kartı ödeme, nakit avans çekme, borç bilgisi sorgulama gibi işlemlerde sayfanın başındaki kartlarım menüsünden gerçekleştirilebiliyor. Hesaptaki para ile kredi kartı ödemesi yapılabilir, nakit avans taksitlendirilebilir, ekstre atlatılabilir ya da kart güvenliği için işlem kısıtlama bu menüden yapılabilir. Ayrıca harcadıkça biriktiren uygulamasına katılarak harcama sözü verilebilir ve avantajlardan yararlanılabilir.

Başvuru İçin Şubeye Gerek Yok

Artık kredili mevduat hesabı, kredi kartı, kredi, yatırım hesabı gibi başvurular için şubelerde sıra beklemeye gerek yok. Çünkü garanti internet bankacılığı ile bu işlemlerin tümü yapılabiliyor. Sayfanın en üstündeki menülerden başvuru adımına gelinerek istenilen ürüne saniyeler içinde başvuru yapılabilir. Eğer herhangi bir evrak beyanında bulunulması istenir ise şubeye onaylanan ürün ile ilgili gidilebilir. Ancak bunun dışında olumlu sonuçlanan tüm ürünler yine internet bankacılığından kullanılır. Ayrıca sık merak edilen kredi notunu öğrenmek de yine internet bankacılığından mümkün. Yapılan başvuruların takibi aynı menü altında bulunan başvuru takip sekmesinden görülebilir. Yine başvurunun hangi adımda olduğu aynı sekme altından kontrol edilebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. aylin taşar dedi ki:

    Garanti bankacılığını yeni kullanmaya başladım, gerçekten tüm hizmetleri tek tuşla yapılacak hale getirmişler, hem kolay hemde ücretsiz.

BİR YORUM YAZIN