Genç Kart Kredi Kartı Hakkında Merak Edilenler

Genç Kart kredi kartı Ziraat Bankası’nın gençlere tahsis ettiği kredi kartıdır. Bu kart kredi kartı özelliği de bulunan bir banka kartıdır ve Genç Kart’ı özellikle Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan öğrenim bursu veya öğrenim kredisi alan öğrenciler kullanmaktadır.  Genç Kart kredi kartı hakkında merak edilenler özellikle gençlerin bu kartı nasıl edineceği ve kullanacağı üzerine yoğunlaşmış sorular olarak karşımıza çıkmaktadır. Gençlerin bu kartı çok merak etmelerinde burs ve kredi ödemelerinin devlet tarafından sadece Ziraat Bankası tarafından yapılıyor olmasıdır. Bu sebeple burs veya öğrenim kredisi alan öğrenciler için bu kartı çıkarmak ve kullanmak büyük önem arz etmektedir.

Genç Kart Kredi Kartı Kimlere Verilir?

Türkiye’de üniversitede eğitimi gören gençlere Ziraat Bankası tarafından verilen Genç Kart üniversite öğrencilerinin KYK ödemelerinde kullanılmakta olduğu için gençler burs ve kredi ödemelerini rahat bir şekilde çekebilmek için bu karta sahip olmak istemektedir. Genç Kart kredi kartı hakkında merak edilenler özellikle bu nokta üzerinde yer durmaktadır. Bunun dışında yani banka kartı olarak kullanılmasının yanında kredi kartı olarak da kullanıldığı için gençler için avantajlı bir kart olarak görülmektedir. Kredi kartı olarak da kullanılan Genç kart ile POS cihazları üzerinden alışveriş yapılabilmekte nakit para çekimi yapılmamaktadır. Kartın gençlere verilmesi sebebiyle banka tarafından 300 TL olarak limit konulmuş olan bu kart “Harçlık avans” olarak da adlandırılmaktadır. Gençlere verilen bir avans olarak görülmektedir.

Genç Kart Kredi Kartının Kullanımı ve Ödeme Bilgileri

Ziraat Bankası Genç Kart kredi kartı hakkında merak edilenler arasında kartın KYK ödemelerinin yanında nerelerde kullanılabildiği ve kullanılan limitin geri ödemesinin nasıl yapılacağı konuları üzerinde yoğunlaşmaktadır. Genç Kart, kredi kartı olarak da kullanılmakta ve bu kullanım sonunda meydana gelen borcun geri ödemesinin yapılması gerekmektedir. Genç Kartın borç bilgileri Ziraat Bankası’nın ATM’lerinden, İnternet bankacılığı aracılığıyla ve de Ziraat Bankası şubelerinden öğrenilebilmektedir. Öğrenilen borcun geri ödemesi de yine bu belirtilen yollar aracılığı ile yapılabilmektedir. Düzenli olarak ödemelerini yapan öğrenciler Genç Kart kullanımı ile ilgili sorun yaşamazlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Ferhat güven dedi ki:

    Öğrenci olduğum için kredileri araştırıyorum bugünde bu krediye denk geldim hoşuma gitti bakalım olursa çok güzel olur.

  2. emre gül dedi ki:

    Gençler için güzel ve limitinde bir kredi olmuş fazla kaçamağa izin vermesede tadında bırakacak bir harçlık.

BİR YORUM YAZIN