Banka ve Krediler

Hafta Sonu Havale ve EFT Yapılır Mı?

Hafta Sonu Havale ve EFT Yapılır Mı?

Bankacılık işlemleri insanların hayatlarını ciddi derecelerde kolaylaştırmaktadır. Birçok işlem ile sağlanan bu kolaylık para gönderme alanında da sağlanmaktadır. Banka kullanılarak para transferi yapmanın iki farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi havale diğeri ise EFT’dir. EFT elektronik fonlanma sistemidir. Bu işlemler sayesinden istenilen hesaplara para gönderme işlemi yapılabilmektedir. Fakat insanların merak ettikleri farklı bir konu vardır. Hafta sonu havale yapılır mı sorusu insanların merak ettikleri konulardan bir tanesidir. Bankacılık işlemlerinin genelde hafta içi mesai saatlerinde yapılıyor olması insanları böyle bir soruyu sormaya itmektedir. Hafta sonları bankacılık işlemlerinin bir kısmı yapılabilirken bir kısmı ise yapılamamaktadır.

Hafta Sonu EFT Yapılır Mı?

Hafta sonu havale yapılır mı sorusunun cevabı olumludur. Yani insanlar bankalar üzerinden para transferi yapmak için havale işlemini hafta içi ve hafta sonu kullanabilmektedir. Böylece insanlar 7 gün 24 saat havale yapabilmektedir. Havale işleminin bu şekilde yapılabilmesine karşın EFT’de de aynı durum söz konusu değildir. EFT işlemi daha farklı bir şekilde gerçekleştiği için sadece hafta içi yapılmaktadır. Mesai saatleri dışında bu işlemin yapılabilmesi mümkün değildir. Bundan dolayı da insanların EFT yapacakları zaman bu hususa dikkat etmeleri gerekmektedir.

Hafta Sonu EFT Yapma Yöntemi

Hafta sonu havale yapılır mı sorusunun cevabı yukarıda genel hatlarıyla verilmiştir. Hafta sonu EFT yapılması durumunda ise aynı anda işlem gerçekleşmemektedir. İşlem mesai saatinin başlamasına kadar beklemede kalmakta ve bundan sonra ilgili hesaba transfer yapılmaktadır. EFT ile havale arasındaki temel fark budur. EFT yapmak durumunda kalan kişiler A bankasının ATM’sinden para çektikten sonra B bankasının ATM’sine para yatırarak bir anlamda EFT yapmış olmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ