BIST 100 4.962 -1.65 | -83.22
BRENT PETROL 85,42 -1.68 | -1.46
EURO 19.6105 0.07 | 0.01
EURO/USD 1.05323 0.08 | 0.0
GRAM ALTIN 1076.831 -0.31 | -3.37
USD 18.6238 0.01 | 0.0
STERLIN 22.874 0.27 | 0.06
BITCOIN/USD 321285,13
BITCOIN/TRY 16936,49

Halkbank Dialog Şifresi Nedir, Nasıl Alınır? 2020

Halkbank dialog, yapmak istediğiniz bankacılık işlemlerinizi telefon ile iletişim kurarak hızlı bir şekilde yapma yöntemidir. Yapmanız gereken banka işlemlerini, Halkbank müşteri hizmetlerini 7/24 arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Halkbank müşteri hizmetlerine 0850 222 0 400 veya 444 0 400 numaralarından arayarak Türkiye'nin her yerinden ulaşabilirsiniz. Dilerseniz müşteri temsilcisine bağlanarak, dilerseniz müşteri temsilcisine bağlanmadan kısa yol tuşları ile ve sesli yanıt sistemi üzerinden işlemlerinizi yapabilir, arzu ederseniz dilek ve şikayetlerinizi de bu numaralar üzerinden iletebilirsiniz.

Halkbank Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşırım?

Halkbank dialog bağlantısı kurmadan önce yapmanız gereken ilk iş bankacılık hizmet sözleşmesini imzalamanız gerekiyor. Hizmet sözleşmesini imzalamak için şubelerden birine müracaat etmeniz yeterlidir. Halkbank şubesine başvuru yaptıktan sonra dialog hizmetlerinden faydalanmak için gereken şifre ve müşteri numarası vb. gerekli bilgileri öğrenip Halkbank müşteri hizmetleri servisinden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Dialog hizmetinin güvenli bir şekilde kullanılabilmesi için bazı güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Bu önlemler sayesinde, yapılacak olan bankacılık işlemlerinin herhangi bir güvenlik endişesi doğurmayacağı ve işlemlerin güven içinde yapılması hedeflenmiştir. Eğer Halkbank müşteri hizmetleri ve şubelerinden sorunsuz ve güvenli bir şekilde hizmet almak istiyorsanız müşteri bilgilerinizi daima güncel tutmanız gerekmektedir. Güncel tutmadığınız taktirde özellikle Halkbank müşteri hizmetleri ile yapacağınız görüşme ve işlemlerde sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Bankacılık ürünleri ve karşı karşıya olduğunuz hizmet kalitesi ile ilgili dilek, talep ve şikayetlerinizi Halkbank dialog numaralarını arayıp sesli yanıt sistemi üzerinden mutlu müşteri merkezine iletmeniz artık mümkün. Bir konuda sizleri uyarmak isteriz, 444 0 400 numaralı müşteri hizmetleri telefonunu aradığınızda cep telefonunuza tanımlı konuşma dakikalarınız düşecektir. Tabii bu numara üzerinden Halkbank müşteri hizmetlerini aradığınızda iletişim kurmak daha hızlı ve zahmetsiz olabilmektedir. Müşteri hizmetlerine bu numaradan ulaşanlar 5 no'lu tuş ile mutlu müşteri merkezine, 0 no'lu tuş ile müşteri temsilcisine kolayca ulaşabilmektedir. Telefonundan dakikalarının düşmesini istemeyen müşteriler ise 0850 222 0 400 numaralı ücretsiz telefonu arayabilirler. Ancak bu numaradan müşterilerin ulaşımı biraz uzun sürebilir. Kayıp ve çalıntı kart bildirimlerinizide bu numaralar üzerinden bildirebilir ve yardım alabilirsiniz. Halkbank müşteri hizmetlerine Yurt dışından ulaşmak isteyen müşteriler ise telefon numarasının başına +90 ekleyerek arama yapabilirler.

Halkbank Şifre ve Güvenlik İşlemleri

Halkbank dialog kullanılarak yapılan ve yeni yapılacak görüşmeler Kişisel Verilerin Korunması (KVK) yasası gereği kayıt altına alınmaktadır. Dialog işlemlerinde kullanmak için üretilen şifrenin güvenlik nedeniyle en fazla 3 ayda bir olmak üzere belirli zaman aralıklarında güncellenmesinde çok büyük fayda vardır. Her 3 ayda bir sistem şifre değişim zamanının geldiğini ve kullanıcı şifresinin değiştirilmesi gerektiğini otomatik olarak hatırlatır. Yeni şifre alırken veya var olan şifrenizi güncellerken Doğum tarihi, Evlenme tarihi, Cep Telefonu numarası, Kapı numarası veya 1234 gibi çok kolay tahmin edilebilen şifreler kullanmamanızı önemle arz ederiz. Güvenlik işlemlerine yönelik yapacağınız diğer ayarlardan bazıları şunlar; Yapılması istenilen işlemlere yönelik olarak kullanıcı tarafından yapılacak EFT ve HAVALE gibi işlemlere limit kısıtlamaları getirilebilir. Kısıtlamalı limit koymanın yanında talep edilirse belirlenen hesap ve kart çeşitlerinizi gizleyebilir ya da kullanıma tekrar açılabilirsiniz. Yine müşteri tercihine göre bazı işlemler için belirlenen limit sınırına kadar güvenlik ile ilgili uygulamalar yapılabilir.

Bu konununda ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz!
Halkbank İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Halkbank Müşteri Hizmetlerine Kısa Yol Tuşları ile Ulaşmak

Halkbank dialog aracılığı ile hizmet almak isteyen müşteriler, genellikle direk bağlanma sorunundan, müşteri temsilcisine ulaşamamaktan yakınmaktadırlar. Bu nedenle de birçok müşteri bankanın merkez ve şubelerindeki direk numaraları arayarak işlemlerini yapmak isteyebiliyor. Bu durum hem banka çalışanlarına ek iş yükü getiriyor, hem de arayan müşterilerin beklentilerine tam olarak cevap veremeyebiliyorlar. Oysa ki müşteri hizmetlerini aradığınızda kısa yol tuşlarını kullanarak bu sorunu kolayca aşabilirsiniz. Bunun için Halkbank'ın 444 0 400 numaralı telefonunu aradıktan sonra telesekreterin konuşmaya başladığı an 5'i tuşlayın. Bu yöntem genellikle işe yaramaktadır. Fakat yine de sonuç alamamanız durumunda, yoğunluktan dolayı sisteme bağlantı kurulamadığında, o zaman menülere giriş yaptıktan sonra devamlı '0' (sıfır)ı tuşlayarak müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

Halbank Dialog ile Hangi İşlemleri Yapabilirim?

Sesli yanıt sistemi üzerinden yapılabilecek birçok Halkbank dialog işlemi bulunmaktadır. Bankacılık işlemleri, başvuru işlemleri, kart işlemleri, müşteri hesabı kullanıcısı tarafından belirlenmiş olan özel seçenekler, parola ve şifre üretme ve güncelleme işlemleri, mutlu müşteri merkezi işlemleri, kısa mesaj, hesap bilgileri ile ilgili işlemler, mobil destek hizmetleri gibi alanlarda hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra, ürün ve fiyat bilgileri işlemleri gibi hizmetler sunulduğu gibi günden güne artan hizmet ve ürün çeşitlerine de cevap verilmektedir. Bu işlemler arasından hesap bilgileri ile ilgili işlemler, yatırım işlemleri, para transferleri, döviz işlemleri, düzenli ödeme talimatları ve iptalleri, online ödemeler ve ödeme iptali, banka kartı ve Bank 24 Jet Kart işlemleri, kredi kartı işlemleri ve teknik destek gibi hizmetler müşteri temsilcisi ile görüşerek yapılabilmektedir.

Günümüzde sesli yanıt sisteminin oldukça gelişmesiyle birlikte bir çok firma bu sisteme ilgi göstermeye ve kullanmaya başlamıştır. Halkbank Dialogu aradığınızda müşteri temsilcisi ile görüşme yapmadan sesli yanıt sistemini kullarak işlemlerinizi çok kısa bir sürede yapabilirsiniz. Sesli yanıt sistemini kullanmadan önce Halkbank müşteri hizmetlerinden ses kayıt işleminizi bir kereye mahsus yapmanız gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra, isterseniz TC. Kimlik No, Kredi Kartı şifreniz veya Halkbank Dialog şifrenizi kullanarak işlem yapmaya devam edebilirsiniz. Sesli yanıt sistemi ile, Hesap bakiyesi öğrenme, Kredi Kartı borcu ödeme, gönderilen EFT sorgulama, Kredi Kartı bakiye sorgulama ve Kredi Kartı başvurusu sorgulama gibi daha bir çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (1)

ayhan tarakcı

24 Ocak 2018, 06:53

Halbank dialog sistemi çok güzel olmuş, ilk başta güvenlik ile ilgili teredüttlerim olsada şuan tamamen güveniyorum, yüksek seviyeli güvenlikli yapmışlar.

Cevap Ver

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!