Banka ve Krediler

Halkbank Sıfır Faizli Esnaf Kredileri

Halkbank Sıfır Faizli Esnaf Kredileri

Halkbank sanatkâr ve esnaflık yapanlara faizsiz bir şekilde krediler vermektedir. Halkbank’a gerekli başvuru biçimleriyle yapılan başvurular sonucunda esnaflar 0 faizli kredilerden yararlanmaktadırlar. Halkbank faizsiz kredi verilen 3 sınıf tür bulunmaktadır. Bu sınıflar kaybolmak üzere olan meslekleri yapan meslek sahipleri, yeni bir iş kurmaya çalışan ustalık belgesi olan esnaflar ve KOSGEB’in vermiş olduğu uygulamalı girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış olan genç bireylerdir. Biraz daha detaylı olarak inceleyecek olursa örneğin ustalık belgesi sahibi olan esnaflar için verilen faizsiz krediler için başvuru şartları bulunmaktadır. Bu başvuru şartları şöyle ifade edilebilir:

 1. Kredi talebinde bulunan ustanın en az 3 yıl boyunca bu ustalık belgesine sahip olmuş olması gerekmektedir.
 2. Kredi talebinde bulunan ustanın geçtiğimiz başvurudan önceki bir yol öncesi içerisinde sektör içerisinde bir işletme açmış olması gerekmektedir.
 3. Kredi talebinde bulunan ustanın daha önceleri KOSGEB tarafından desteklenmemiş olması gerekmektedir.

Halkbank Faizsiz Kredi Şartları Nelerdir

Taksitlendirilmiş, ertelenmiş bir şekilde borçlarını bulunmakta olan halen taksit ödemekte olan ya da kredi borcu bulunmakta olan sanatkâr ve esnaflar bu borçların tamamının ödemesi yapılmadan faizsiz kredi imkânlarından faydalanamamaktadır. Bunun yanı sıra kredi alacak olan sanatkâr veya esnaflar geçmiş 1 yıl içerisinde en çok 2 defa faiz indirimi bulunan kredi kullanabilmektedir. Halkbank faizsiz kredi için aranan bir diğer şart ise krediyi alacak kişinin diğer kamu kuruluş veya kurumlarından hibe desteği veya faiz indirimi almaması gerektiğidir. Bunlardan birini kullanan kişiler bu krediden yararlanamamaktadır. Bu kredi kullanmakta olan esnaflar için eğer taksit ödemeleri kurallar dâhilinde yapmazlar ise bankanın önceden belirlediği esaslar ölçüsünde işlemler başlatılmaktadır. Bundan başka geçen yıllar içerisinde Halkbank tarafından verilmiş olan faizli kredileri çekmiş iseniz ve bu kredinin ödemeleri sarkma göstermiş ise bu kalmış olan kredi taksitleriniz için indirimlerden faydalanabilirsiniz. Bunu gerçekleştirebilmek için size en yakın bir Halkbank şubesine gitmeniz ve bu talebinizi iletmeniz gerekmektedir.

Halkbank Faizsiz Kredi Gerekli Belgeler Nelerdir

Halkbank’ın sunduğu sıfır faizli ve geri ödeme konusunda oldukça rahat davranılan esnaf ve sanatkârlara özel olarak verilen bu kredi için bazı şartlar ve belgeler bulunmaktadır. Bu krediden faydalanmak isteyen esnaf veya sanatkârlar mutlaka kendi odalarının sınırları dâhilinde faaliyette bulunmaları gerekmektedir. Bu faaliyetlerinin yanı sıra yine kayıtlı oldukları sicil müdürlüklerine kayıtlarının bulunması gerekmektedir. Eğer Halkbank faizsiz kredi başvurusu yapacak kişi bu sayılan şartları sağlıyorlar ise aşağıdaki belgeleri de tamamlayarak bizzat kendileri tarafından başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

 • Nüfus Hürriyet Belgesi’nin örneği
 • Esnafın bağlı olmuş olduğu odaya yönelik tasdikname ve kayıt belgesi
 • Başvuru yapan kişiye ait olan vergi levhalarının fotokopileri

Tamamlanarak başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Eğer Halkbank üzerinden bir faizsiz kredi veya faizli kredi alacaksanız tüm krediler için dâhil olmak üzere bazı şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir. İlk olarak bu krediye sahip olabilmek için kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra iflas bildiriminde bulunulmuş olması gerekmektedir. Ve Halkbank faizsiz kredi alınması işlemlerinde gerekirse ipotek ve kefil istenebilmektedir. En son olarak bu krediyi alabilmek için devlete herhangi bir şekilde vergi borcunuzun bulunmaması gerekmektedir. Bu şartların sağlanması durumunda herhangi bir sorunla karşılaşılmayacaktır. Bu kredi kapsamında devlet esnaflara can verebilmek için 30 bin TL ile 100 bin TL arasında faizsiz kredi fırsatları sunmaktadır. Eğer 100 bin TL kredi verilecekse bu kredi için 30 yaş sınırını geçmeme şartı aranmaktadır. Halkbank faizsiz kredi olarak 30 bin TL veriliyorsa herhangi bir yaş şartı bulunmamaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 14 YORUM
 1. abdullah doruk dedi ki:

  Halk bank çok iyi krediyle geldi şuanki duruma göre çok iyi bir kredi.

 2. yasemin çakır dedi ki:

  Arkadaşlar tartışırken denk geldim böyle bir kredinin olduğuna hemen gerekli işlemleri yaptım şimdi faizsiz kredi bulmak çok zor.

 3. alpaslan kara dedi ki:

  Ustalar içinde imkan verilmiş 3 seneyi geçtikten sonra faizsiz krediyi alabiliyoruz.

 4. mehmet can dedi ki:

  Şuan ülke genelinde enflasyon zaten çok kötü bir şekilde etkiliyor bizi, bu tür krediler ile inşallah daha hızlı toparlanırız.

 5. ayşe durgun dedi ki:

  Verilecek ücrete göre yaş sınırı getirilmiş, 30 bin tl de yaş sınırı aranmıyor ancak 100 bin tl için 30 yaş sınırı bulunuyor.

 6. hamit eden dedi ki:

  Genel olarak çok hoş bir kredi her şeyi tam ancak bence yaş sınırlaması olmamış, verilecek ücrete göre olmamalı yaş sınırı bence.

 7. yusuf ünal dedi ki:

  Faizsiz kredi sayesinde, daha hızlı bir şekilde ilerleyeceğimi düşünüyorum her ay çok yüksek rakamlarım bankaya faiz olarak gidiyor.

 8. fatma gökce dedi ki:

  Yeni yeni ilgimi çekiyor sıfır faizli krediler bakalım işlemleri şimdiden başlattım

 9. recep ürtekin dedi ki:

  30 bin tl olan krediyi çekmeyi düşünüyorum ben arkadaşlarım hep 100 bini tercih etti ama benim görüşüm 30 bin tl olana
  başvurmak.

 10. ahmet sahin dedi ki:

  İleriye yönelik bir kredi, ben ilk duyduğum anda hemen halkbanka gidip nasıl başvuracağımı öğrenip gerekli işlemleri yaptım.

 11. hasan karal dedi ki:

  Faizsiz krediyi duyunca hemen ne olduğuna bakmaya başladım, bakalım bize olursa hemen faizsiz krediyi alacağız.

 12. kübra taşkın dedi ki:

  Esnaflar için çok hoş bir kredi olmuş, günümüzde böyle faizsiz kredilere rastlamak biraz zor.

 13. burak aksu dedi ki:

  Kosgebin eğitimini alanlar bu fırsattan yararlanabiliyor, bende eğitimi almıştım şimdi faizsiz krediyide alabilirsem çok iyi olur.

 14. esra aslan dedi ki:

  30 bin ve 100 bin tl lik krediler mevcut bakalım ben şuanlık 100 bin tl tlik krediyi düşünüyorum.

BİR YORUM YAZ