BIST 100 117.741 -0.56 | -657.57
BRENT PETROL 43,09 0.44 | 0.19
EURO 7.8229 0.0 | 0.0
EURO/USD 1.1397 -0.02 | 0.0
GRAM ALTIN 399.151 -0.03 | -0.14
USD 6.8642 0.02 | 0.0
STERLIN 8.6276 0.13 | 0.01
BITCOIN/USD 9233,76
BITCOIN/TRY 63394,37

Halkbank İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Mobil cihazların insanların hayatına hızlı bir şekilde girmesi ve bu cihazlarda yer verilen uygulamaların tercih edilmesi bankacılık sektöründe de internet şubelerinin açılmasında ve mobil cihazlar üzerinden bu şubeler aracılığı ile işlem yapılmasına neden olmuştur. İnternet bankacılığı şubeye gitmeye gerek kalmadan mobil cihazlar üzerinden birçok işlemin anlık olarak yapılabileceği bankacılık şubeleridir. Halkbank internet şubesi erişimi bankanın kendi geliştirmiş olduğu uygulamanın mağaza üzerinden indirilmesi ya da sitenin resmi web sitesinden internet bankacılığına giriş yapılabilmesi sonucunda ulaşılabilecek bir şubedir. Halkbank internet bankacılığı kullanan çoğu kişi aynı zamanda internet şubesi müşterisi olmakta ve pek çok kampanyadan anında haberdar olabilmektedir.

Halkbank İnternet Bankacılığında Şifre Nasıl Alınır?

Hali hazırda Halkbank müşterisi olan kişilerin yaşadıkları şehirdeki en yakın şubeye T.C. kimlik belgesi ile birlikte giderek internet bankacılığı şifresi kolaylıkla alınabilmektedir. Bunun yanı sıra Halkbank'ın resmi web sitesi üzerinden de internet bankacılığının şifresi SMS yolu ile alınabilmektedir. İnternet üzerinden alınabilecek şifre işlemleri için yalnızca Kredi kartı, Bank24 Jet ve banka kartı kullanıcıları başvuru yapabilmekte ve sadece bireysel müşteriler yararlanabilmektedir.

Halkbank İnternet Bankacılığı Şifresi Unutulduğu Zaman Ne Yapılmalı?

İnternet bankacılığı şifrenizi unuttuğunuz zaman 0850 222 0 400 numarasını ya da 444 0 444 numarasını arayarak çağrı merkezine bağlanabilir, buradan çeşitli bilgilerinizi verdikten sonra şifrenizi sıfırlama ve yeniden oluşturma talebinde bulunabilirsiniz. Şifre yenileme işlemini Halkbank'ın resmi web sitesi üzerinden de mailinize gelecek olan kod ile birlikte yenilemeniz mümkündür.

Diğer bir internet bankacılığı kullanımı ile ilgili yazımız olan, Akbank İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz!

Halkbank İnternet Bankacılığı ile Yapılabilecek İşlemler?

İnternet bankacılığı müşterilere zaman kaybı yaşamadan anlık işlem yapabilme imkanı tanımaktadır. Halkbank internet bankacılığı üzerinden yapabileceğiniz işlemler içerisinde;

Kredi Kartı; limit değişikliği, şifre aktifleştirme, sanal kart başvurusu, kredi kartı bilgileri, hesap döküm hareketleri, kredi kartı ekstresinin başvurusu, taksitli ya da nakit avans çekme, kredi kartının borcunu ödeme, paraf paraların transferi, taksitlendirme işlemleri, bilgi görüntüleme ekranı, otomatik ödeme talimatı verme ya da kaldırma ve bunun gibi bilumum işlemler Halkbank'ın internet bankacılığı üzerinden yapabileceğiniz işlemler arasında yer almaktadır.

Hesap; yatırım hesabı açma talebi, vadeli hesap kapatma talebi, hesap bilgilerinin görüntülenmesi, faiz tutarını çekme, bireysel krediyi izleme, otomatik ödeme talimatını kaldırma ya da yeni talimat oluşturma, IBAN sorgulama, vadesiz hesap açma, vadesiz döviz hesabı açma talebi, çek bilgilerini görüntüleyebilme ve bilumum işlemleri Halkbank'ın internet bankacılığı üzerinden hesap işlemleri dahilinde yapabilirsiniz. Bankaların vermiş olduğu bireysel internet bankacılığı işlemleri müşterilerin zaman kaybına gerek olmadan bütün çekim ve yatırım işlemlerini anlık olarak yapabilmesine ve talep oluşturma formu gibi formların doldurulmasına gerek kalmadan tek tık ile birlikte bütün işlemleri oluşturabilmesine olanak sağlamaktadır. Bu nedenle de pek çok banka müşterisi tarafından kullanılmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!