BIST 100 1.075 1.41 | 14.93
BRENT PETROL 45,17 1.73 | 0.77
EURO 8.5742 0.56 | 0.05
EURO/USD 1.1753 -0.28 | 0.0
GRAM ALTIN 476.443 -0.12 | -0.59
USD 7.2919 0.09 | 0.01
STERLIN 9.5392 0.46 | 0.04
BITCOIN/USD 11895,96
BITCOIN/TRY 86842,87

Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar 2019

Hayvancılık kredisi veren bankalar oldukça fazladır. Hayvancılık sektöründe üretimi daha da geliştirmek isteyen genç çiftçilere devlet ve özel bankalar düşük faizli kredi imkânı sunmaya devam ediyor. Özellikle Ziraat Bankası’nın geri ödemesiz hayvancılık kredisi fırsatı ile büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde tesislerin kurulması sağlanır. Aşağıda hayvancılık kredisi veren bankaların listesi yer alır. Bu bankalar şu şekildedir:

 • Ziraat Bankası
 • Yapı ve Krediler Bankası
 • Denizbank
 • QNB Finansbank
 • Vakıfbank
 • Akbank
 • Garanti Bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • Halkbank
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Odeabank

Yukarıda verilen bankalar ile hayvancılık kredisi düşük faiz oranı ve uzun vade imkânı ile beraber alınabilir.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Ziraat Bankası ile hayvancılık kredisini almak isteyenler, bankanın en yakın şubesine giderek hayvan yetiştiriciliğini yapmak için başvuruda bulunabilir. Ziraat Bankası’ndan alınan kredinin miktarına göre faiz oranları farklılık göstermektedir. Aşağıda Ziraat Bankası’ndan alınan kredinin miktarı ve faiz oranı ile ilgili bilgiler yer alır:

 • Damızlık süt sığırı yetiştiriciliği için kredi almak isteyenler, toplamda bankadan 12 Milyon 500 Bin TL değerinde hayvancılık kredisi alabilir. Üstelik sıfır faizsiz olarak kredi çekilebilir.
 • Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapmak isteyenler ise, 3 Milyon TL değerinde kredi alabilir. Bu kredi için toplamda %50 oranında faiz indirimi uygulanır.
 • Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği için ise 5 Milyon TL değerinde hayvancılık kredisi verilir. Bu kredi için uygulanan faiz oranı yoktur. Yani çiftçiler sıfır faiz oranıyla beraber krediyi çekebilir.
 • Arıcılık yetiştiriciliği için kredi almak isteyenler, 1.5 Milyon TL değerinde bankaya talepte bulunabilir. Bu krediye uygulanan faiz oranı %50 oranında indirilecektir.
 • Su ürünleri yetiştiriciliğini yapmak isteyen çiftçiler, 5 Milyon TL hayvancılık kredisi alırken, faiz oranı ise sıfır olarak belirlenir.

Yukarıda verilen kredileri düşük faiz oranıyla beraber almak isteyen herkes hayvan yetiştiriciliğini yapmak için bankaya başvuruda bulunabilir.

Yapı ve Krediler Bankası Hayvancılık Kredisi

Yapı ve Krediler Bankası hayvancılık kredisini geri ödemeli olarak verir. Yapı ve Krediler Bankası’ndan alınan krediler 60 ay vade imkânıyla birlikte ödenir. Banka büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği için kredi imkânı sunar. Hayvanların bakım, yem, ilaç, aşılama gibi ihtiyaçlarının karşılanması için düşük faiz oranıyla birlikte kredi olanağını ortaya koyar. Hayvancılık sektörü ile uğraşmak isteyenler ve hayvan alım-satımı yapacaklar, bankanın en yakın şubesine gerekli evraklarla beraber giderek başvuruda bulunabilir.

Denizbank Hayvancılık Kredisi

Denizbank ile hayvancılık kredisini almak isteyenler, birçok fırsatlar elde etmiş olur. Özellikle 60 ay vade imkânıyla birlikte kredilerinin alımı sağlanır. Bununla birlikte hayvancılık kredisini alacaklar, 6 ayda bir ödeme avantajını da elde eder. Bu sayede Denizbank ile alınan kredi, hayvanların bakımlarını karşılamada oldukça etkili olur. Böylece hayvan yetiştiriciliği yapılarak ülkede doğal besinlerin üretiminin sağlanması kolaylaşır. Denizbank da genç çiftçilere gelecekte güzel işler yapabilmeleri için kredi desteklerini vermeye devam ediyor. Bu krediden yararlanmak isteyenler, bankanın şubesine giderek veya bankanın internet veya mobil bankacılık uygulamasını kullanarak başvuru işlemlerini gerçekleştirebilir.

QNB Finansbank Hayvancılık Kredisi

QNB Finansbank, hayvancılık kredisini üretime katkıda bulunmak için verir. Özellikle hayvan besiciliğine destek sağlamak için geri ödemeli hayvancılık kredisini ortaya koyar. Bankanın sunmuş olduğu krediyi alanlar, hayvanların bakımlarının %85’ini kolay bir şekilde karşılayabilir. Bununla birlikte hayvanların alım-satımlarında da bu kredi büyük oranda etkili olur. QNB Finansbank’ın hayvancılık kredisini almak isteyenler, bankanın en yakın şubesine giderek taleplerini iletebilir. Bankadan hayvancılık kredisini alacakların en az 3 yıl hayvancılık işiyle uğraşmış olması gerekir.

Şekerbank Hayvancılık Kredisi

Şekerbank hayvancılık kredisi ile çiftçiler istedikleri hayvanların yetiştiriciliğini yaparak hayvancılık sektöründe Türkiye’nin daha iyi konuma gelmesine yardımcı olur. Özellikle Şekerbank, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın yetiştirilmesi aşamasında ilaç, yem, su, aşılama ve bakım gibi temel ihtiyaçların giderilmesinde kredi desteğini sunarak çiftçilerin maddi anlamda yükünü azaltır. Bununla birlikte tavukçuluk alanında ilerlemek isteyenler için tesis kurmalarında gerekli olan kredi banka tarafından düşük faiz oranıyla beraber verilir. Arıcılık yetiştiriciliğinde ise gerekli olan kovan, ilaç, vitamin, eldiven, maske, tulum, petek gibi temel gereksinimlerin karşılanmasında bankadan alınan kredi etkilidir.

Vakıfbank Hayvancılık Kredisi

Vakıfbank hayvancılık kredisini alan çiftçiler, hayvancılık yetiştiriciliğinde bir sürü ihtiyaçların karşılanmasını tamamlar. Özellikle banka, yem, ilaç, bakım, veteriner, elektrik gibi hizmetlerin giderilmesi için düşük faiz oranı ile birlikte geri ödemeli kredi avantajını çiftçilere verir. Üstelik Vakıfbank’ın verdiği hayvancılık kredisi 24 ay vade oranında sunulur. Çiftçiler, taksitlendirmelerini kendileri belirleme şansını elde eder. Alınan hayvancılık kredisi, ayda bir veya 3 ayda bir olarak ödenebilir. Vakıfbank’ın sunmuş olduğu bu fırsatları değerlendirmek isteyen çiftçiler, bankanın en yakın şubesine giderek detaylı bilgileri alıp kredi başvuru işlemlerini yapmalıdır.

Hibe Olarak Verilen Hayvancılık Kredisi Nereden Alınır?

Hibe olarak verilen hayvancılık kredisi birçok kurum ve kuruluşlardan alınabilir. Aşağıda hibe olarak verilen hayvancılık kredisinin nereden alınabileceği ile ilgili bilgiler yer alır:

 • Özellikle Ziraat Bankası’ndan hayvancılık kredisini dileyen herkes geri ödemesiz bir şekilde alabilir. Bu sayede çiftçiler hayvan yetiştiriciliğinde hayvanların bakımlarını karşılamış olur.
 • KOSGEB’de her zaman olduğu gibi hayvancılık alanında da kredi imkânı sunmaya devam eder.
 • Bunun dışında Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye’de hayvancılığın ve doğal ürünlerin üretilmesi için çiftçilere destek vererek geri ödemesiz kredi olanağını ortaya sunar.

Yukarıda verilen kurum ve kuruluşlardan geri ödemesiz bir şekilde hayvancılık kredisi almak isteyenler, talep edilen şartları yerine getirdikleri takdirde başvuru işlemlerini kurumlara giderek yapabilir.

Hibe Olarak Verilen Hayvancılık Kredisi İçin İstenen Koşullar

Hibe olarak verilen hayvancılık kredisi için istenen şartlar vardır. Aşağıda hibe olarak verilen hayvancılık kredisinin alınmasında yerine getirilmesi gereken koşullar sırasıyla açıklanmaktadır. Bu koşullar şu şekildedir:

 • Hayvancılık kredisini almak isteyenlerin hayvan yetiştirme yerlerini Tarım ve Orman Bakanlığı’nın istediği oranda oluşturması şartı aranır.
 • Hayvan yetiştiriciliği yapacakların krediyi aldıkları zaman bakanlığın istediği sayıda hayvan beslemeleri ve yetiştirmeleri gerekir.
 • Hayvan yetiştiriciliği yapmak için kredi alan çiftçiler, kredi borcunun ilk ay ödemesini zamanında yapması gerekir. İlk taksitin belirlenen zamanda ödenmemesi durumunda çiftçilerin aldıkları kredi geri kendilerinden alınır. Bu yüzden ilk kredi borcunun zamanında ödenmesi gerekir.

Yukarıda belirtilen şartlara uyulduktan sonra hayvan yetiştiriciliğini yapacaklar, yetkili kurum veya bankalara giderek başvuru işlemlerini tamamlayabilir.

Hibe Olarak Verilen Hayvancılık Kredisini Hangi Kişiler Kullanabilir?

Hibe olarak verilen hayvancılık kredisini herkes kullanamaz. Hayvancılık kredisini alacak kişilerin öncelikle hayvancılık sektöründe daha önceden çalışıp tecrübe edinmesi gerekir. Bununla birlikte hayvancılık kredisini özellikle KOSGEB, kadın çiftçilere verir. Çünkü, kadınların da bu sektörde kendilerini geliştirebileceklerine inandıkları için KOSGEB hayvancılık kredisini verirken öncelik olarak kadın çiftçileri göz önünde bulundurur. Bankalar da genellikle daha önceden hiçbir yere borcu olmayan ve kredi notu yüksek olan genç çiftçilere destek olmak için kredi imkânını sunar.

Küçükbaş Hayvancılık Kredisi 2019

KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Şartları 2019

2019 Salma Tavukçuluk Kredisi Başvurusu ve Şartları

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!