BIST 100 1.111 0.12 | 1.3
BRENT PETROL 43,09 -0.51 | -0.22
EURO 8.9422 0.09 | 0.01
EURO/USD 1.18365 -0.08 | 0.0
GRAM ALTIN 473.789 0.46 | 2.18
USD 7.5536 0.12 | 0.01
STERLIN 9.7607 -0.35 | -0.03
BITCOIN/USD 10953,81
BITCOIN/TRY 82783,44

İnternetten Ürün(Mal) Satışı Nasıl Yapılır?

Son yıllarda internet üzerinden satışa olan ilgi büyük artış göstermiştir. Bunun başlıca nedenleri arasında firmaların birçok ürünü aynı anda bulabilmesi ve alıcıların zaman kaybetmeden alışveriş yapabilmeleri gelir. Bireysel ürün satışı yapmak isteyenler hızlı bir şekilde ürünlerini online olarak satabilirler. Her geçen gün internetten mal satışı yapmak artmakta olup, pek çok girişimci ve tüccar internet üzerinden ürün satışının inceliklerini araştırmaktadırlar.

İnsanlar kendi ürünlerini veya diğer firma ürünlerini dükkana ihtiyaç duymadan veya internet sitesi kurmadan satarak kendilerine ek kazanç sağlayabilirler. Kişinin, ürünlerini komisyon karşılığı satmasına olanak sağlayan siteler mevcuttur. Herkese açık olan ve pek çok insan tarafından tercih edilen bu sitelerden, birçok müşteriye ulaşarak ürünlerinizi satabilirsiniz. Çok büyük kolaylıklardan faydalanarak para kazanabilirsiniz.

Online Satış Yapmak İçin Neler Gereklidir?

Online satış yapmak isteyenlerin ilk olarak yapması gereken hangi ürünlerin online olarak satılacağına karar vermektir. Bu karara göre, kişiler kendi satış sitelerini kurabilirler veya hazır siteler üzerinden mağaza açarak ürünlerini pazarlayabilirler.

Satıcılar genelde ürünlerini satmak için, kendi satış sitelerini kurarlar. Son yıllarda satıcılar, toptan veya perakende olarak ayakkabı, giyim, kozmetik, deri ürünleri, oyuncak, çanta, plastik ürünler, havlu gibi ürünleri satmak isteyenler, kendi online satış siteleri üzerinden satış yaparlar. Tüketiciler bu sayede kolay ve pratik alışveriş yapma imkanı bulurlar. Almak istedikleri ürünü sipariş ederek kargo ile istedikleri adrese getirtebilirler.

Online satış sitelerinden, site sahibi olarak kendi ürünlerinizi pazarlayıp satabileceğiniz gibi başka firmalara ait özel markalı ve bilindik ürünleri de satabilirsiniz. Elbette satacağınız ürünlerin size geliş fiyatını düşük tutmak ve kolaylıkla temin edebilmek için, toptan satış yapan pazarlar bulunması gerekir. Ayrıca sitenizde yurt dışından çok daha düşük maliyetlerle temin edebileceğiniz ürünleri de satabilirsiniz. İnternetten mal satışı yapmak için önemli olan nokta kaliteli ve tüketicileri mağdur etmeyecek ürünleri satmaktır. Bu noktaya dikkat edildiği takdirde, sitenizi tercih eden insan sayısı her geçen gün artışa uğrayacaktır. Yurtdışından toptan ürün sipariş vermek için bu alanda en çok tercih edilen site Alibaba’yı kullanabilirsiniz. Eğer ürünleri tek tek perakende olarak sipariş verecekseniz Aliexpres sitesini tercih edebilirsiniz. Aliexpres gibi Çin menşeili siteleri kullanarak ucuza ürün getirtip karı yüksek satışlar yapabilirsiniz.

Bu konununda ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz!
Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma

İnternetten Ürün Satmak Ne Kazanç Sağlar?

Online satış konusunda siteler arasında yoğun bir rekabet anlayışı vardır. Bunun farkında olarak hareket etmelisiniz. Bundan dolayı bu işe başlarken satış stratejisi oluşturmak çok önemli bir husustur. Satış stratejisi oluştururken diğer sitelerin kullandıkları teknikleri kullanmak size epey kolaylık sağlayacaktır. Mesela ürünlerinizi tanıtmak için oluşturduğunuz kataloglarınızı müşterilerinize gönderebilirsiniz. Ayrıca müşteriler siparişlerini telefon üzerinden verebilirler. Online katalog ürünleri tanıtmada size ve müşterilerinize büyük kolaylık sağladığından satışlarınız oldukça artacaktır. Online satış stratejinizi belirlerken yaratıcı ve yeni fikirlere açık olmak, sizi bu konuda istediğiniz noktaya getirecektir.

Online satış konusunda diğer dikkat etmeniz gereken husus ise ürün tedarikçilerinizin güvenilir olmasıdır. Tedarikçinizi seçerken, size en iyi ürünü en uygun fiyat ve hizmetle sunabilecek olanı araştırmalısınız. Ayrıca bu alanda oldukça karşılaşılan dolandırıcılara dikkat etmelisiniz. Bir siteden ürün tedarik etmeden önce yeterince inceleme yapmalı, yüksek hizmet sağlayarak profesyonel siteye sahip olan tedarikçileri tercih etmelisiniz. Bir sitenin müşterisi çok ise tedarikçi arayan satıcılara da en çok parayı bu siteler kazandırır.

Satışını yapmak istediğiniz ürünleri ve tedarikçisini seçip tedarik ettikten sonra, müşterileriniz için ödeme sisteminizi oluşturmalısınız. Müşterilerinize kredi kartı ile ödeme imkanı sunabilirsiniz. Ancak ödeme sisteminizi oluştururken en önemli husus sisteminizin güvenilir olmasıdır. Müşteriye internette ürün satışı yapmak için ne kadar güven verirseniz o kadar kazanç elde edersiniz. Kafanızda kurduğunuz sistemler ve ödeme yöntemleri arasından en güvenilir ve sizin için en uygun olanında karar kılmalısınız.

Yukarıda bahsedilen hususlara dikkat ederek online satış sisteminizi kurduğunuz takdirde, içiniz rahat bir şekilde satış faaliyetine geçebilir ve ürünlerinizi satarak para kazanabilirsiniz. Yaratıcı ve mantıklı satış stratejilerinizle bu alanda büyük başarılar elde edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!