Banka ve Krediler

İpç Şifresi Nedir ? İpc Şifresi Nasıl Alınır ?

İpç Şifresi Nedir ? İpc Şifresi Nasıl Alınır ?
  • 22 Şubat 2018
  • İpç Şifresi Nedir ? İpc Şifresi Nasıl Alınır ? için yorumlar kapalı

Devlet kurumları arasında yer alan PTT tarafından birçok hizmet verilmekte ve verilen hizmetler sayesinde insanların hayatları kolaylaşmaktadır. Bu hizmetler arasında yeterince bilinmeyenleri de bulunmaktadır. İpç şifresi nedir sorusu da PTT tarafından verilen hizmetlerden bir tanesi ile ilgilidir. İpç, interaktif posta çeki demektir. PTT üzerinden yapılan ya da yapılacak olan işlemlerin daha kısa sürede ve hızlı bir şekilde yapılmasını sağlamak amacıyla verilen hizmetlerden bir tanesidir. İpç hesabı sayesinde yukarıda belirtilen kolaylıklar sağlanmaktadır. İpç hesabı sayesinde internet bankacılığında sunulan imkanların benzerleri burada da kullanılmaktadır. Bir anlamda PTT’nin internet bankacılığı sistemidir denilebilir. Hesap kontrolü, para transferleri, fatura yatırma gibi bir takım işlemler buradan yapılabilmektedir.

İpç Şifresi Nedir İpç Hesabı Nasıl Açılır?

İpç şifresi nedir ve nasıl alınır şeklindeki soruların cevapları son derece basittir. Öncelikle interaktif posta çeki hesabı açılması gerekmektedir. Bunun için ise PTT tarafından istenen belgelerin hazırlanması ve en yakın PTT şubesine başvuru yapılması gerekmektedir. Bu aşamadan sonra gerekli incelemeler ve işlemler yapılmaktadır. Başvuru tamamen ücretsiz olmasına rağmen hesaba yatırılmak üzere genellikle 5 TL talep edilmekte ve açılan hesaba yatırılmaktadır. Daha sonra ise yapılan başvuru onaylanarak ipç hesabı açılmaktadır. Yapılan başvurunun onaylanmasından hemen sonra ise cep telefonuna SMS ile ipç şifresi gönderilmektedir. Böylece bu şifre sayesinde ipç hesabına giriş yapılabilmekte ve birçok işlem internet üzerinden yapılabilmektedir.

İpç Şifresi Nedir ve Şifre Değişikliği

İpç şifresi nedir sorusunun cevabı genel olarak yukarıda anlatıldığı gibidir. Son derece basit bir şekilde alınan şifre ile yapılan işlemler adeta bir bankanın internet bankacılığında sağlanan avantajlar gibidir. Dolayısıyla insanlar söz konusu durumdan dolayı birçok kolaylık yaşamaktadır. İpç şifresinde yaşanacak olan sorunlarda doğrudan PTT müşteri hizmetleri ile bağlantı kurulması ve buradan yardım alınması gerekmektedir. Çünkü söz konusu şifre hesaba erişim sağladığı için son derece önemlidir ve güvenliği konusuna azami hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir. PTT tarafından gönderilen şifrenin unutulmaması ya da unutulmayacak şekilde yeniden belirlenmesi de gerekmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ