BIST 100 1.328 -1.02 | -13.76
BRENT PETROL 48,28 1.03 | 0.49
EURO 9.3432 -0.39 | -0.04
EURO/USD 1.19595 0.4 | 0.0
GRAM ALTIN 448.829 -1.9 | -8.72
USD 7.8087 -0.74 | -0.06
STERLIN 10.3831 -1.19 | -0.13
BITCOIN/USD 17824,46
BITCOIN/TRY 139658,19

2019 İş Bankası Kart Şifresi Alma

Bankalar insanların yaşamlarını kolaylaştırmak için pek çok yeniliğe imza atmıştır. Kartlar para yerine kart taşıyanlar ve banka işlemlerini kart ile yapanlar için oldukça önemlidir. Bankaların müşterileri için verdikleri farklı özeliklere sahip banka kartları bulunmaktadır.  Bu kartlar bankada sıraya girmeden para çekme, para yatırma veya para gönderme işlemlerini yapmak için kullanılabilmektedir. Bu işlevlerinin yanında özellikle kredi kart kullanımı ile alışveriş yapma işlemi de gerçekleştirilebilmektedir.

Banka kartları parasal işlemlerde insanlara kolaylık sağlamaktadır Bu kartların kullanımı sırasında dikkatli davranmak gerekmektedir. Bankadan kart alındıktan sonra kartın güvenle kullanılması ve banka bilgilerine başkalarının ulaşamaması için kartın şifresinin kullanıcısının dışında başka biri tarafından bilinmemesi gerekmektedir. İş Bankası kredi kartı şifresi alma konusunda bankanın yönlendirmeleri takip edilerek yeni ve kendimiz ait bir kart şifresi ile kartı kullanmaya başlamak doğru olacaktır.

İş Bankasından Kredi Kartı Alma ve Kart Şifresi Hakkında Bilgi Edinme

İş Bankası kredi kartı şifre alma işlemleri gerçekleştirilirken belirleyeceğimiz şifre sadece bizim bilebileceğimiz ve unutmayacağımız bir şifre olmalıdır.  Bu konuda öncelikle bankadan kart alındığında bankanın yönlendirme yapması gerekmektedir. Karta şifre almak üzere takip edilebilecek iki yol bulunmaktadır. İş Bankası müşteri hizmetlerinin aranması halinde müşteri hizmetlerinin yönlendirmesi ile kart şifresi oluşturulabilmektedir. Bunun yanında bankamatiklerde de gerekli işlemler takip edilerek kart şifresi oluşturulması mümkün olmaktadır. Alınan bu şifre kartın güvenli kullanımı ve hesaba başkasının erişememesi açısından önemli bir durumdur. İş bankası müşterileri bu işlemleri telefon şubesi aracılığıyla ve bankamatik aracılığıyla kolayca tamamlayabilmektedirler.

Yapı Kredi Bankası kredi kartı şifre alma yöntemlerini öğrenmek için, Yapı Kredi Kart Şifresi Alma başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz!

Kredi Kartı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekli Olan Konular

İş Bankası, müşteriye hizmet noktasında oldukça yoğun çalışan bir banka olarak bilinmektedir. İş Bankası kredi kartı şifresi alma konusunda da müşterilerini doğru ve pratik yönlendirmelerle kolayca yapılması sağlanmaktadır. Bankadan alınmış olan kartların kullanımında dikkatli olunmalıdır. Banka kartlarının kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken durumlar şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Kredi kartı sahibi kartı kullanırken limitini bilerek ve sonuçta ödeyebileceği kadar harcama yapmalı ve bu alışverişleri yaparken kart şifresini kimseye söylememeli
  • Kredi kartı kart sahibinin aylık kazancına göre ayarlanmaktadır. Bu sebeple harcamalar sırasında bu limiti göz önünde bulundurmakta fayda vardır.
  • Kredi kartı ile yapılan alışverişten sonra kartın ödeme günleri iyi takip edilmeli ve son ödeme tarihinden önce ödeme işlemi yapılmalıdır.

Geçici Şifre İşlemleri

1. 0850 724 0 724 numaralı İş Bankası müşteri hizmetleri destek hattına ulaşarak geçici şifre talebi oluşturabilirsiniz. Şifre talebiniz oluşturulduktan sonra, geçici şifreniz birkaç dakika içerisinde bankanızda kayıtlı olan cep telefonu numaranıza gönderilecektir.

2. Diğer bir yöntem ise, SMS ile geçici şifre alma yöntemidir. SIFRE, kart numaranızın son 4 rakamı, doğum yeriniz ve kartınız arkasında yer alan güvenlik kodunun ilk 2 rakamını bilgilerin arasında birer boşluk bırakarak, 4402'ye SMS gönderebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (2)

Merve gündaş

23 Mart 2018, 04:20

Bankayı yeni yeni kullanmaya başladığım için tam bir bilgim yok ancak buradaki makaleler ile yavaş yavaş öğrenmeye başladım.

Cevap Ver

cemil asım

23 Mart 2018, 01:26

Yanlışlıkla kredi kartı şifremi bloke ettim şimdi geri almaya çalışacağım bakalım inşallah tekarar almak uzun sürmüyordur.

Cevap Ver

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!