BIST 100 4.962 -1.65 | -83.22
BRENT PETROL 85,42 -1.68 | -1.46
EURO 19.6105 0.07 | 0.01
EURO/USD 1.05323 0.08 | 0.0
GRAM ALTIN 1076.831 -0.31 | -3.37
USD 18.6238 0.01 | 0.0
STERLIN 22.874 0.27 | 0.06
BITCOIN/USD 321420,23
BITCOIN/TRY 16952,54

İş Bankası Kredi Kartı Kurye Takip 2020

İş Bankası kredi kartı kurye takip işlemleri, İş Bankası internet sayfası veya gönderimi yapılan kargo şirketinin sayfasından yapılabilir. İş bankası kart takip sisteminden sonuç alınamadığında ve kartınız size zamanında ulaşmadığı durumlarda ilgili kurye şirketini arayarak gerekli bilgiyi elde edebilirsiniz. Kurye ile size gelen zarfı teslim alırken de dikkat edilmesi geriken hususlar bulunmaktadır. Söz konusu kredi kartı kesinlikle zarfta saklı bir şekilde gelmeli ve bu zarf açılmamış olmalıdır. Açılmış olan zarflar ile gelen kartların bildirimi bankaya yapılmalı ve bu kartlar acilen kullanıma kapatılmalıdır. Gelen kart size özel ve sizden başkasının açması yasalar gereği yasaktır. Bu durum size maddi ve manevi olarak zarar verebileceği için bu durumu vakit kaybetmeden bankanıza bildirmeniz gerekmektedir.

Kredi kartları ve banka kartları günümüzde artık vazgeçilmez unsurlar olmuştur. Hemen hemen her türlü ticaret yapan firmalarda kullanılabilen kredi kartları ve banka kartları artık internet alışverişi esnasında pek çok kez kullanılmaktadır. Gerek taksitlendirme imkanları olsun gerekse de nakit para taşınması gibi sorumlulukları ortadan kaldırdığı için bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir. İş Bankası kredi kartını almak isteyen kişiler, öncelikle bankaya bireysel olarak başvuruda bulunurlar. Başvurusu kabul olan kişiye kredi kartı banka tarafından ulaştırılmak üzere kurye firmasına teslim edilir. 

İş Bankasından Kredi Kartı Alma ve Kart Şifresi Oluşturma

Yukarıda İş Bankası kredi kartı kurye takip işlemlerinden bahsettik. Bunun yanı sıra belirtmek gerekir ki, İş Bankası, Türkiye'nin en önde gelen çok eski bankasıdır. İş Bankası'ndan kredi kartı almak için öncelikle bankanın gerektirdiği şartlarının yerine getirilrmesi gerekmektedir. İlk olarak; kredi kartı alacak olan kişinin düzenli bordrolu maaş alabiliyor olması veya düzenli bir şekilde kişinin kişisel banka hesabına geçen belli bir miktarda para olması gerekmektedir. Bu aşamadan sonra alınan kredi kartı için ilk şifre banka arandıktan sonra kredi kartı sahibi olan kişinin telefonuna iletilmektedir. İlk şifre alımı sonrası kredi kartı sahibi dilerse şifresini İş bankası internet bankacılığı veya ATM'lerden değiştirebilmektedir. Sonrasında eğer kredi kartı şifrenizi unutma durumunda yine internet bankacılığını kullanarak veya müşteri hizmetlerini arayarak yeni şifre oluşturabilirsiniz.

Bu konununda ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz!
İş Bankası kredi kartı taksitlendirme

Kredi Kartı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Yukarıda İş Bankası kredi kartı kurye takip işlemleri ve kredi kartı alımı konusundan bahsettik. Bu aşamada ise kredi kartı kullanılırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli konulardan bahsetmek istiyoruz. Kredi kartı çok faydalı bir araç olabileceği gibi, kontrolsüz kullanım sonrası da ciddi sıkıntılar doğurabilmektedir. Bu nedenle kredi kartınızı kullanırken dikkat edilmesi gerekli olan hususları aşağıda lisledik;

  • Kredi kartı kullanıcısı, öncelikle kendi hesabını bilmeli ve bu hesaba göre harcama yapmalıdır.
  • Günümüzde bankalar kredi kartı sahibi olan kişilerin iş durumuna bakmaksızın limit yükseltimi yapabiliyorlar. Limitiniz yüksek diye kredi kartınızı hesapsızca kullanmamalısınız. Kazansınıza göre limitinizi kendiniz belirlemelisiniz.
  • Asgeri ödeme tutarları kredi kartı limitinize göre değişim göstermektedir. Eğer askeri ödeme yaparak kredi kartı kullanıyorsanız mutlaka askeri ödeme oranları bilgisine sahip olunuz. Oranları yanlış bilmenizden dolayıda boşu boşuna faiz ödemeyin. Tabii ki tavsiyemiz kredi kartı borçlarınızın ekstrenizde ki ödenmesi gereken tutarın tamamını günü geçmeden ve birikmeden ödemeniz yönündedir.

Online alışveriş çılgınlığının arttığı, hatta yemeklerimizi hatta ve hatta çay veya kahvemizi bile internetten sipariş eder duruma geldik. Hal böyle olunca kredi kartı neredeyse bir zorunluluk halini almıştır. İnternetten alışveriş yaparken havale yötemide seçilebilir fakat bu yöntem uğraştırıcı olduğu için pek tercih sebebi değildir. Alışveriş yaptığını web sitesi üzerinden kartınızı kullanabilir veya bir çok site kapıda ödeme seçeneğide sunmaktadır. Sadece online alışveriş mi? Tabii ki değil. Artık küçük esnafların büyük bir çoğunluğuda kredi kartı kabul etmektedir. Peki banka kartları, onlarda kredi kartı kadar olmasada oldukça revaçtadır. Nakit taşımaktansa banka kartlarıylada alışverişlerimizi rahatlıkla gerçekleştirebiliyoruz. Eğer sizde İş Bankasından kredi kartı veya banka kartı aldıysanız ve kartınızın gönderi durumunu merak ediyorsanız iş bankası kart takip sistemini kullanabilirsiniz. Gerekli adres bilgisi aşağıda paylaşılmıştır.

İş Bankası kredi kartı takip adresi: https://www.isbank.com.tr/kredi-karti-basvuru-takip

 

Kuryenet Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ve Takip İşemleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (8)

tuğba duman

15 Nisan 2018, 01:26

Kredi kartım sonunda geliyor bakalım nerede hangi kuryedeymiş ilk defa kredi aldığım için biraz heyecanlıyım.

Cevap Ver

mert ünal

12 Nisan 2018, 11:23

Kurye takip sorgulama işini sonunda öğrendim ya, ilk defa kredim geldiği için bu işlerde biraz acemiyim.

Cevap Ver

bülent kaya

10 Nisan 2018, 11:04

İlk başta kurye takibini bankaya gidip yaptığımızı sanıyordum bugün bankaya gidince evden kolayca yapabileceğimi öğrendim.

Cevap Ver

fatih ak

10 Nisan 2018, 06:32

Kurye takibide çok basit bir işlem, hem banka hemde kurye firması ile öğrenebiliyoruz.

Cevap Ver

cem yücel

08 Nisan 2018, 10:48

Kredimiz daha gelmedi bakalım kurye takibi ile nerede olduğunu öğreneceğim

Cevap Ver

emir yaşar

07 Nisan 2018, 02:09

Aslında kurye takibi çok kolay bir işlemmiş, kargo sitesinden bile rahatlıkla öğrenebiliyoruz.

Cevap Ver

nihat arlı

07 Nisan 2018, 12:07

Kurye takibini bir çok platformdan yapabiliyoruz hem bankanın sitesinden hemde kargo şirketinden.

Cevap Ver

mehmet erenay

07 Nisan 2018, 11:50

İlk defa kredi çekiyorum, bir çok önemli bilgiyi buradan öğrendim nerede ne yapmam gerekiyor ne zaman ödemelerimi yapmam lazım.

Cevap Ver

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!