İş Bankası Kartı Kurye Takip Sorgulama Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi kartı kurye takip işlemleri gerek İş Bankası internet sayfası üzerinden gerekse de gönderimi yapılan kargo şirketinin sayfası üzerinden yapılabilir. Kartınız size ulaşmasında gecikme yaşanması durumunda kurye şirketini arayarak gerekli bilgiyi elde edebilirsiniz. Kurye ile size gelen zarfı teslim alırken de dikkat edilmesi geriken hususlar bulunmaktadır. Söz konusu kredi kartı kesinlikle zarfta saklı bir şekilde gelmeli ve bu zarf açılmamış olmalıdır. Açılmış olan zarflar ile gelen kartların bildirimi bankaya yapılmalı ve bu kartlar acilen kullanıma kapatılmalıdır.

Kredi kartları ve banka kartları günümüzde artık vazgeçilmez unsurlar olmuştur. Hemen hemen her türlü ticaret yapan firmalarda kullanılabilen kredi kartları ve banka kartları artık internet alışverişi esnasında pek çok kez kullanılmaktadır. Gerek taksitlendirme imkanları olsun gerekse de nakit para taşınması gibi sorumlulukları ortadan kaldırdığı için bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir. İş Bankası kredi kartını almak isteyen kişiler, öncelikle bankaya bireysel olarak başvuruda bulunurlar. Başvurusu kabul olan kişiye kredi kartı banka tarafından ulaştırılmak üzere kurye firmasına teslim edilir. 

İş Bankasından Kredi Kartı Alma ve Kart Şifresi Oluşturma

Yukarıda İş Bankası kredi kartı kurye takip işlemlerinden bahsettik. Bunun yanı sıra belirtmek gerekir ki, İş Bankası, Türkiye'nin en önde gelen çok eski bankasıdır. İş Bankası'ndan kredi kartı almak için öncelikle bankanın gerektirdiği şartlarının yerine getirilrmesi gerekmektedir. İlk olarak; kredi kartı alacak olan kişinin düzenli bordrolu maaş alabiliyor olması veya düzenli bir şekilde kişinin kişisel banka hesabına geçen belli bir miktarda para olması gerekmektedir. Bu aşamadan sonra alınan kredi kartı için ilk şifre banka arandıktan sonra kredi kartı sahibi olan kişinin telefonuna iletilmektedir. İlk şifre alımı sonrası kredi kartı sahibi dilerse şifresini internet bankacılığı veya ATM'lerden değiştirebilmektedir. Sonrasında eğer kredi kartı şifrenizi unutma durumunda yine internet bankacılığını kullanarak veya müşteri hizmetlerini arayarak yeni şifre oluşturabilirsiniz.

Kredi Kartı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Yukarıda İş Bankası kredi kartı kurye takip işlemleri ve kredi kartı alımı konusundan bahsettik. Bu aşamada ise kredi kartı kullanılırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli konulardan bahsetmek istiyoruz. Kredi kartı çok faydalı bir araç olabileceği gibi, kontrolsüz kullanım sonrası da ciddi sıkıntılar doğurabilmektedir. Bu nedenle kredi kartınızı kullanırken dikkat edilmesi gerekli olan hususları aşağıda lisledik;

 • Kredi kartı kullanıcısı, öncelikle kendi hesabını bilmeli ve bu hesaba göre harcama yapmalıdır.
 • Günümüzde bankalar kredi kartı sahibi olan kişilerin iş durumuna bakmaksızın limit yükseltimi yapabiliyorlar. Limitiniz yüksek diye kredi kartınızı hesapsızca kullanmamalısınız. Kazansınıza göre limitinizi kendiniz belirlemelisiniz.
 • Asgeri ödeme tutarları kredi kartı limitinize göre değişim göstermektedir. Eğer askeri ödeme yaparak kredi kartı kullanıyorsanız mutlaka askeri ödeme oranları bilgisine sahip olunuz. Oranları yanlış bilmenizden dolayıda boşu boşuna faiz ödemeyin. Tabii ki tavsiyemiz kredi kartı borçlarınızın ekstrenizde ki ödenmesi gereken tutarın tamamını günü geçmeden ve birikmeden ödemeniz yönündedir.

Kuryenet Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ve Takip İşemleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. tuğba duman dedi ki:

  Kredi kartım sonunda geliyor bakalım nerede hangi kuryedeymiş ilk defa kredi aldığım için biraz heyecanlıyım.

 2. mert ünal dedi ki:

  Kurye takip sorgulama işini sonunda öğrendim ya, ilk defa kredim geldiği için bu işlerde biraz acemiyim.

 3. bülent kaya dedi ki:

  İlk başta kurye takibini bankaya gidip yaptığımızı sanıyordum bugün bankaya gidince evden kolayca yapabileceğimi öğrendim.

 4. fatih ak dedi ki:

  Kurye takibide çok basit bir işlem, hem banka hemde kurye firması ile öğrenebiliyoruz.

 5. cem yücel dedi ki:

  Kredimiz daha gelmedi bakalım kurye takibi ile nerede olduğunu öğreneceğim

 6. emir yaşar dedi ki:

  Aslında kurye takibi çok kolay bir işlemmiş, kargo sitesinden bile rahatlıkla öğrenebiliyoruz.

 7. nihat arlı dedi ki:

  Kurye takibini bir çok platformdan yapabiliyoruz hem bankanın sitesinden hemde kargo şirketinden.

 8. mehmet erenay dedi ki:

  İlk defa kredi çekiyorum, bir çok önemli bilgiyi buradan öğrendim nerede ne yapmam gerekiyor ne zaman ödemelerimi yapmam lazım.

BİR YORUM YAZIN