Banka ve Krediler

İş Bankası Kartım Hangi Kuryede? Kurye Takip Sorgulama Nasıl Yapılır?

İş Bankası Kartım Hangi Kuryede? Kurye Takip Sorgulama Nasıl Yapılır?

Günümüzde kredi kartı neredeyse olmazsa olmazlar arasında bir yer almış durumdadır. İnternet alışverişi esnasında veya fiili alışveriş esnasında pek çok kez kullanılmaktadırlar. Gerek taksitlendirme imkanları olsun gerekse de nakit para taşınması gibi sorumlulukları ortadan kaldırdığı için tercih edilmektedir. İş Bankası kredi kartını almak isteyen kişiler Öncelikle bankaya bireysel olarak başvuruda bulunurlar. Başvuruları kabul olan kişilerin kredi kartları banka tarafından kişiye ulaştırılmak üzere kuryeye verilir İş Bankası kredi kartı kurye takip işlemleri gerek İş Bankası internet sayfası üzerinden gerekse de Kargo şirket sayfası üzerinden yapılabilir. Bununla beraber yaşanabilecek herhangi bir gecikme için kargo şirketi aranarak gerekli bilgiyi elde edilebilir. Söz konusu kredi kartı kesinlikle zarfta saklı bir şekilde gelmeli ve bu zarf açılmamış olmalıdır. Açılmış olan zarflar ile gelen kartların bildirimi bankaya yapılmalı ve bu kartlar kullanıma kapatılmalıdır.

İş Bankasından Kredi Kartı Alma ve Kart Şifresi Hakkında Bilgi Edinme

Yukarıda İş Bankası kredi kartı kurye takip işlemlerinden bahsettik. Bunun yanı sıra belirtmek gerekir ki, İş Bankası, Türkiye’nin en önde gelen bankalarından biridir. İş Bankası’ndan kredi kartı almak için öncelikle bankanın gerektirdiği şartları yerine getirmek gerekmektedir. Bu şartların başında; kredi kartı alacak olan kişinin düzenli bir maaş sahibi olması veya düzenli bir şekilde kişinin kişisel hesabına geçen belli bir miktarda para olması gerekmektedir. Bu aşamadan sonra alınan kredi kartı için ilk şifre banka aradıktan sonra kredi kartı sahibi olan kişinin telefonuna iletilmektedir. İlk şifre alımı sonrası kredi kartı sahibi dilerse şifresini değiştirebilmektedir. Bundan sonra olasın şifre unutma durumlarında yine telefon aracılığıyla şifrenin öğrenilmesi mümkündür.

Kredi Kartı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekli Olan Konular

Yukarıda İş Bankası kredi kartı kurye takip işlemleri ve kredi kartı alımı konusuna yer verdik. Bu aşamada ise kredi kartı kullanılırken dikkat edilmesi gereken bazı konular hakkında bahsedeceğiz. Kredi kartı çok faydalı bir araç olabileceği gibi kontrolsüz kullanım sonrası da sıkıntılı durumlar doğurabilmektedir. Bu sebeple de kredi kartı kullanırken dikkat edilmesi gerekli olan hususları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür;

 • Kredi kartı kullanıcısı Öncelikle kendi hesabını yapmalı ve bu hesaba göre harcama yapmalıdır.
 • Kredi kartı limiti kişinin aylık kazancı ne göre belirlenmeli ve çok yüksek bir limit seçilmelidir.
 • Kredi kartı borçları günü geçmeden ve birikmeden ödenmelidir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. mehmet erenay dedi ki:

  İlk defa kredi çekiyorum, bir çok önemli bilgiyi buradan öğrendim nerede ne yapmam gerekiyor ne zaman ödemelerimi yapmam lazım.

 2. nihat arlı dedi ki:

  Kurye takibini bir çok platformdan yapabiliyoruz hem bankanın sitesinden hemde kargo şirketinden.

 3. emir yaşar dedi ki:

  Aslında kurye takibi çok kolay bir işlemmiş, kargo sitesinden bile rahatlıkla öğrenebiliyoruz.

 4. cem yücel dedi ki:

  Kredimiz daha gelmedi bakalım kurye takibi ile nerede olduğunu öğreneceğim

 5. fatih ak dedi ki:

  Kurye takibide çok basit bir işlem, hem banka hemde kurye firması ile öğrenebiliyoruz.

 6. bülent kaya dedi ki:

  İlk başta kurye takibini bankaya gidip yaptığımızı sanıyordum bugün bankaya gidince evden kolayca yapabileceğimi öğrendim.

 7. mert ünal dedi ki:

  Kurye takip sorgulama işini sonunda öğrendim ya, ilk defa kredim geldiği için bu işlerde biraz acemiyim.

 8. tuğba duman dedi ki:

  Kredi kartım sonunda geliyor bakalım nerede hangi kuryedeymiş ilk defa kredi aldığım için biraz heyecanlıyım.

BİR YORUM YAZ