İş Bankası Konut Kredileri 2017

İş bankası, hem bu krediyi kullanarak yeni bir konut almak isteyen hem de mevcut konutlarını satarak yeni bir ev almak isteyen herkese uygun faiz oranları ile ev kredisi vermektedir. Konut kredisi kullanacak olan müşteriler konut kredisini, bütün bankacılık masraflarını krediye dahil ederek sadece konut için kullanmak isteyebilirler. İş Bankası konut kredisi talep eden eden müşterilerin gelirleri aylık sabit ve düzenli olabilir ya da aydan aya değişebilir. Neticede müşterilerin finansal durumları ve ihtiyaçları birbirinden farklıdır ve İş Bankası bütün bu farklılıklar için ayrı ev kredisi paketleri hazırlamıştır.

 • Herşey Dahil Ev Kredisi: Bankadan konut kredisi talep edildiği zaman kredi tahsis ücreti, ekspertiz ücreti, taşınır ve taşınmaz rehin tesis ücreti ve bunlara benzer masraflar olacaktır. Baştan bu masraflara gücü yetmeyen müşteriler bu kredi paketini tercih edebilir. Bu pakette, kredi taksitleri kredi vadesi boyunca aynı kalabilir veya müşterinin mali durumuna göre bu taksitler ayarlanabilir.
 • Evden Eve Ev Kredisi: Bu kredi paketinde müşteriler, sahip oldukları evi daha satmadan, üstelik satın alınacak evin ekspertiz tutarının tamamı kadar ev kredisi kullanabilirler. Bu pakette müşteriler sahip oldukları evi 6 ay içinde satmak zorundadır. Ayrıca kredi masrafları yukarıda açıklandığı gibi ev kredisine özel faiz oranları ile kredilendirilebilir.
 • Kentsel Dönüşüm Kredisi: Sahip oldukları konutları riskli alan olarak açıklanan bölgede bulunan veya riskli yapı raporu alınan konutların sahipleri, bu konutu yenilemek veya daha güvenli bir bölgeden yeni bir konut almak için bu paketi kullanabilirler. Bu özellikteki binalar için ayrıca, evler için yıllık yüzde 4, işyerleri için yıllık yüzde 3 devlet desteği sağlanmaktadır. Bu desteğin üst sınırı 125 bin TL’dir.
 • Ev Yapım veya Tamamlama Kredisi: Belediye sınırları içinde bulunan arsaları üzerine yeni bir konut inşa edecek olan ya da inşaatı başlamış konutu tamamlamak isteyen kişiler, bankadan bu kredi paketini alabilirler. Bu şekilde inşaat için gerekli finansman sağlanmış olur.
 • Yabancılara Özel Ev Kredisi: Ülkemizde ikamet eden veya yatırım yapmak amacı ile ülkemizde ev sahibi olmak isteyen yabancılara banka bu paketi tasarlamıştır. Yabancı uyruklu kişiler, ülkemizde yerleşmiş olabilir veya kendi memleketlerinde oturuyor olabilir.
İş Bankası konut kredisi faiz oranları ise şu şekildedir:
 • Ev kredisi: Yüzde 1,25
 • İpotekli hazır kredi: Yüzde 1,35
 • Kentsel dönüşüm konut yapım, satın alma ve güçlendirme kredisi: Yüzde 0,92
 • Konut yapım ve tamamlama kredisi: Yüzde 1,25
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. yaren büyük dedi ki:

  Her şey dahil ev kredi istediğimiz tüm istekleri karşılıyor, eğer alabilirsek bu krediyi alacağız şimdi başvurular için oğraşıyoruz.

BİR YORUM YAZIN