İş Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme Yöntemi?

İş Bankası kredi başvurusu yapmak isteyen bireyler; başvurunun nasıl yapıldığı, takip işlemlerinin nasıl işlediği, sonucun sorgulanma durumunu araştırarak, ilk adımda neler yapılması gerektiğini anlamaya çalışırlar. İş bankası bu hususta; müşterilerine konut, araç, eğitim sağlık, iş yeri gibi ihtiyaç durumlarında sunduğu kredi kampanyaları vasıtasıyla, yardımcı olmaya çalışır. İhtiyaç kredilerinde; birinci ve ikinci el araç kredileri, özel zamanlar için sunulan krediler, bayram kredileri ve dönemsel ihtiyaç kampanyaları olarak çeşitli fırsatlar sunulur.

Kredi Başvurusuna Gereken Belgeleri Sağlamak

İş bankası kredileri bazı kategorilerle adlandırılarak, 4 sınıfa ayrılır. İş bankası Konut Kredisi, İhtiyaç Kredisi, Hızlı Kredi ve Ev Kredisi şeklinde isimler ile anılırlar. Bu kredi çeşitlerine; bankanın bazı dönemlerde sunmuş olduğu kampanyalar ya da uygun faiz oranları sağlanır. Kredi için yapılan başvurularda; sürücü belgesi ya da kimlik belgesinin aslı ya da fotokopisi, gelir bildirimi yapan bir belge ve başvuru formu gerekir. 2/B kredisi talep edenler için; tapu devrinin olması için ödenmesi gereken tutarın yazılı tebligatla alındığı belge ve başvuru dekontu mutlaka olması gereken belgeler arasındadır.

Taşıt kredisi için, aracın birinci ya da ikinci el durumuna göre değişen evraklar talep edilir. Birinci el bir araç için; proforma fatura talep edilirken, ikinci el araçlar da satışı yapan bireye ait trafik belgesi ve araç tescil belgesi talep edilir. İş bankasından eğitim kredisi çekmek isteyenler için ise eğitim faturası, öğrenci kayıt belgesi ile okul ücretlerini fatura ile gösteren belge gereklidir. Ev kredisi ile alakalı durumlarda; tapu dairesinden alınan ipotek, tapu fotokopisi, rehin olmadığına dair yazı istenir. Başvuru yapılacak krediye göre, bankalardan detaylı veriler elde edilir.

Kredi Başvurularının SMS İLE Yapılması

Akıllı cep telefon kullanan bireyler, İşCep uygulaması indirirler. İşCep uygulaması indirildikten sonra, kredi başvurusu kolay şekilde halledilir. SMS ile kredi başvurusu yapmak isteyen bireyler; İşCep vasıtasıyla, 4402’ ye SMS gönderebilirler. İşCep uygulamasına sahip olmayanlar; cep telefonu vasıtasıyla, NAKİT, TC KİMLİK NO, KREDİ TUTARI ve de AYLIK GELİRİNİ aralarında boşluk bırakarak 4402′ ye kısa mesaj halinde göndererek de başvuru sağlayabilirler. Yazılacak olan bilgiler, aynı sırada yazılmalıdır. Yoksa başvuru talebi karşılanmaz.

İş Bankası Kredi Başvuruları Nasıl Öğrenebilir?

İşbankası vasıtasıyla yapılan başvurular; banka tarafından kontrol edilmesi halinde, bankada yer alan kayıtlı cep telefonuna bilgi verilir. Dönüşün olumlu ya da olumsuz olması, cep telefonundan rahatlıkla öğrenilir. Olumlu olan başvuru sonucu, bankaya giderek tamamlanır. Banka şubesine gidildiğinde, sözleşme verilecektir ve bu sözleşmenin imzalanması gerekir. Kredi sonucu öğrenmenin diğer bir yolu da, banka şubelerine uğramak ya da müşteri hizmetleri olan 0850 724 0 724 numaralı telefonu aramaktan geçer.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN