İş Bankası Kredi Kartı Borç Yapılandırma ve Taksitlendirme

Bankaların insanların birikimlerini koruma işlevinin yanında günümüzde oldukça fazla hizmete imza attıkları görülmektedir. Bu hizmetlerden en çok kullanılanı olarak kredi kartı kullanımı görülmektedir. İş Bankası kredi kartı da müşteriler tarafından gerek taksitlendirme imkanları olsun gerekse de nakit para ihtiyaçları için çok fazla tercih edilmektedir. Kredi kartlarının kullanımlarında ölçüsüz davranılması durumunda ödenebilecek miktarın çok üzerinde borç ile karşı karşıya kalınması mümkün olmaktadır. Bu durumda borç sahibi kartın borcunu ödeyebileceği miktarlara bölmesi gerekmektedir. İş Bankası kredi kartı taksitlendirme hizmetleri bu konuda müşterilerine yardımcı olmaktadır.

İş Bankası Kredi Kartı Borç Yapılandırma ve Taksitlendirme İşlemleri

İş Bankası kredi kartı taksitlendirme işlemleri kredi kartı sahibinin onaylaması ile gerçekleşebilecek bir durumdur. Kredi kartı borcu ödenmediği durumlarda banka kart sahibinden toplam borcunu ödeme konusunda yardımcı olma teklifinde bulunmaktadır. Kart sahibi aylık ödeyebileceği miktarı banka ile paylaştığında yeni bir ödeme planı çıkarılacaktır. Hazırlanan yeni taksitlendirme işleminde belli bir miktar faiz konularak taksitler hazırlanmaktadır. Yeni hazırlanan taksit miktarı müşterinin ödeyebileceği miktarlar olduğu için müşteri sıkıntı yaşamamaktadır. Bu kredi kart borcu birikmiş kişiler için bankanın tanıyacağı son fırsatlardan biri olarak görülmektedir. İş Bankası müşterileri borcun yapılandırması ve taksitlendirilmesi konusunda müşteri hizmetlerini arayarak yardım alabilmektedir.

İş Bankası Kredi Kartı Borç Yapılandırma ve Taksitlendirme İçin Uygun Zaman

Kredi kartı borcu birikmiş olanlar banka olaya müdahale edene kadar borçlarının birikmesine göz yummakta ve borçlarının sürekli artmasına neden olmaktadırlar. Aslında en uygun yapılandırma zamanı banka müdahale etmeden ve kara listeye girmeden kişinin kendi isteğiyle bu yapılandırmaya başvurması olmaktadır. Bu durum bankalar tarafından daha iyimser bir davranış olarak görülmektedir. Bu sebeple bankadan önce müşterinin kendisi bu konuda adım atan taraf olduğunda bir ihtimal lehinize bazı durumlar gelişebilir. İş Bankası müşterileri ödeyemedikleri borçların ödenmesi konusunda bankaya başvurduklarında bankanın İş Bankası kredi kartı taksitlendirme birimi tarafından yapılandırma için görüşme yapılmaktadır. Bu konuda bankanın daha fazla yardımcı olması açısından kredi kartının son ekstresinin ödenmesi konusunda hassas olunmalıdır. İş Bankası müşteri temsilcisi tarafından telefonda veya şubede yapılandırma işlemleri hakkında müşteri ile görüşme yapılmaktadır. Yapılandırmada belirlenmesi gereken miktar müşteri tarafından söyleneceği için bu işlemlerin her adımında müşteri onayı alınmalıdır.  Belirlenen miktarların taksitlendirilmiş hali müşteriye aylık taksit miktarı belli olacak şekilde sunulmaktadır. Bu şekilde yapılandırılmış bir kredi kartı borcunun ödenmesi çok daha kolay olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. can yaşar dedi ki:

  İlk zamanlar krediyi öderken pek sıkıntı olmuyordu ancak borçlar ve ihtiyaçlar artınca sıkıntı olmaya başladı bakalım yapılandırma bizi rahatlatacak.

 2. kaan erman dedi ki:

  Uzun süredir iş bankasını kullanıyorum ilk defa kredi kartını yapılandıracağım, bakalım bizim için daha mı iyi olacak.

 3. cengiz köse dedi ki:

  ödeyemediğimiz konusunda iş bankasına başvurduk bakalım neler olacak en hayırlısı olsun bu süreçten sonrası zor geçecek.

 4. ahmet işler dedi ki:

  Çok yüklü bir borcumuz yok ancak yinede taksitlendirmeyi seçeceğiz, şimdilik taksitlendirme bizim için en iyisi.

 5. mert toprak dedi ki:

  İş bankasıyla görüştük bize yapılandırmayı önerdiler, ilk defa yapılandırma yapacağım, daha önceden bilseydim keşke taksitlendirme gibi bir seçeneğimin olduğunu.

 6. halil acer dedi ki:

  İş bankasından pek yüklü krediler çekmezdim ancak yinede yapılandırma işlemine başvuracağım.

BİR YORUM YAZIN