Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

2018 yılına girilmesi ile birlikte kefilsiz kredi veren bankalar da kendini çoktan güncellemeye başladılar. Ayrıca birçok kredi türünde faiz oranlarını da yeniden şekillendirdiler. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da bankalar arasında yine yoğun bir rekabet yaşanacak gibi. Sonuç olarak her banka için asıl temel, olan müşteri sayısını eksiltmemek ve daha da fazla sayıda kişiye ulaşabilmek üzerine kuruluyor.

Eğer kredi çekmek istiyorsanız…

Bazen kendimizce büyük bir borçtan kurtulmak için bazen de taşınmaz bir mülk sahibi olmaya ya da yeni bir araba almaya katkı sağlaması için mecburen kredi çekmek zorunda kalabiliyoruz. Ancak bazen bankalar hakkında yeterli araştırmayı yapacak vakit bulamadığımızdan birtakım incelikleri gözden kaçırabiliyoruz. Buyurun…

 • SMS ile kredi başvurusu

SMS ile sorgulama, bankalardan telefon operatörlerine, hatta özel hastane sistemlerinden ticari alan uygulamalarına kadar her sektöre girmeyi çoktan başarmıştır. Söz konusu özellikle bankalar olduğunda siz de bu yöntemi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Böylece şubeye kadar gitmenize gerek kalmaz. Burada unutmamanız gereken tek şey, kredi miktarınızın 30.000,00 TL’ye kadar olma zorunluluğudur.

 • Findeks kredi notunuzu biliyor musunuz? (Kredi risk raporu)

Yine 30.000,00 TL’ye kadar kredi çekmek istiyorsunuz ancak bankanın verip vermeyeceğinden emin değilsiniz. İşte bu noktada sizin öncelikle findeks kredi notunuzu bilmeniz gerekir. Bunun için de bağlı bulunduğunuz banka şubesindeki müşteri temsilcinizi arayabilir ve rica ederek notunuzu öğrenebilirsiniz. Ayrıca findeksin kendi web sitesi üzerinden de erişim sağlayabilirsiniz. Eğer notunuz 1100’ün altında ise çekemeyeceğinizi bilmelisiniz.

Ayrıca kefilsiz kredi veren bankalar, hiçbir noktayı da göz önünde tutmuyor değiller. O yüzden aşağıdaki maddeleri en azından bir kez okuyarak duruma göre sizden istendiğinde hazırlı olmanız, yine sizin açınızdan işleri kolaylaştıracaktır.

 • Aylık düzenli net geliriniz

Çekeceğiniz kredi miktarını ödeyebilmeniz için tabi ki belli bir süredir devam eden düzenli bir işiniz olmalıdır. Ancak yukarıdaki kredi puanınız göz önünde bulundurulduğunda şartlar değişebilmektedir. Kimi banka iyi bir kredi notuna sahip müşterileri için 2 aylık çalışmışlık yeterli diyebiliyorken, kimileri ise en az 3 ay son işyerinde olmak üzere toplamda en az 12 ay çalışılmış olması şartını arayabiliyor. Tabi ki bu çerçevede oluşan net gelirinize göre de size kredi verebiliyorlar.

 • Tüm bankalar ile ilgili ödeme geçmişiniz

Hangi bankaya başvurursanız vurun, eğer daha önceki kredi ve ödeme işlemlerinizde sorunlar yaşanmışsa, kredi alma şansınız düşer. Bu yüzden de her zaman düzenli ve gecikmemiş ödemeler yaptığınızdan emin olun.

 • Yaş rizikosu

Eğer kefilsiz kredi veren bankalar için başvuru yapacaksanız en az 18 en fazla 70 yaş aralığına kadar kredi çekilebileceğini bilmelisiniz. Yasal süreç buna uygun olarak tasarlanmaktadır.

 • Geçmiş çalışma hayatınız

Geçmişinizde girdiğiniz tüm firmalar ile çalışma süreniz, işten çıkış ve yeniden işe başlayış tarihleriniz de kredi konusunda önemlidir.

 • Mal varlığınız
Üzerinize kayıtlı tüm mal varlıklarınız bankalar açısından garanti oluşturmaktadır.

Hangi bankalardan kredi çekebilirim?

 • ING Bank
Her sezon ya da dönem için ING Bank’ta kefilsiz kredi seçeneğiniz mevcuttur.
 • QNB Finansbank

10.000,00 TL’lik bir kredi başvuruna size 28 ay vade yapabilirler. Ayrıca %1,33 gibi bir faiz oranı seçeneği ile birlikte…

 • Denizbank

Özellikle ihtiyaç kredisi çekecekseniz %0,99 faiz oranına sahip Denizbank’ı tercihleriniz arasına mutlaka eklemelisiniz.

 • Akbank

Rekabetçi bir yoldan yana değil de, sabit müşteri anlayışından yola çıkan Akbank’ta %1,61 faiz oranları ile siz de kaliteli bir hizmetin keyfini çıkarabilirsiniz. Ancak bu oranın kredi notu daha yüksek bireylerde aşağı çekildiğini de eklemek de fayda var.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. yunus gül dedi ki:

  Kefilsiz kredi almakta çok kolay değil, bankaya krediyi ödeyebileceğinize inandırmanız lazım yoksa krediyi alamıyorsunuz.

 2. hande genç dedi ki:

  Kefil bulmak gerçekten zor ben kefil bulamadım şimdi elternatiflerte bakıyorum.

 3. kadir doruk dedi ki:

  Kefil bulmakta sıkıntı çektim bakalım, kefilsiz almakta sanırım çok zor değil sadece parayı ödeyebileceğimizi göstermek yetiyor.

 4. caner altınaş dedi ki:

  Kefilsiz kredi içinde bazı şartları yerine getirmek gerekiyor, en azından mal mülk yada maaş göstermek lazım.

 5. kadir uzun dedi ki:

  Çalışma süreside önemli bir faktör bankadan bankaya değişiyor en az 3 4 ay lık iş hayatına sahip olmak lazım.

 6. barış saçar dedi ki:

  Deniz banktan alacağım sanırım ben ayrıca ihtiyaç kredisini alabilirseniz faiz oranı 0,99 oluyor.

 7. tugay süslü dedi ki:

  Mal varlığım çok az değil ancak çalıştığım işler biraz sıkıntılı pek maaşlı iş hayatım olmadı bakalım buda alacağım kredi miktarını düşürecek sanırım.

 8. rıdvan topal dedi ki:

  Aylık geliriniz mal varlığınız gibi şeyler önemli oluyor kefilsiz kredide dikkat etmeniz gerekiyor bunlara.

 9. serdal erdil dedi ki:

  Kredi almada sıkıntı çekilince ilk olarak kefil ile kredi almak akla geliyor ancak bakalım benim kefil bulamadım farklı yolları deneyeceğim.

BİR YORUM YAZIN