Banka ve Krediler

Kfc Bayilik Şartları

Kfc Bayilik Şartları

Amerika Kentucky bölgesinde 1930 yılında faaliyetlerine başlangıç yapan Kfc, Sanders Corbin önderliğinde kurulmuş olup ilk üretimlerinde kullanılan tavuklar hiçbir ısıl işlemden geçirilmeden ve içerisine 11 farklı baharat eklenerek müşterilerin beğenisine sunulmuştur. Kendine özgü üretim formülü, lezzeti ve ürün çeşitliliği ile zaman içerisinde büyümesini ve müşteri potansiyelini artıran şirket günümüz itibariyle 5 kıtada ve 100’den fazla ülkede birçok restoran açmıştır. Ülkemize ilk defa 1989 yılında Turkent A.Ş. tarafından yapılan girişimler sonucu getirilen Kfc markasının ilk şubesi de İstanbul’da bulunan Galleria Avm’de müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır. Zaman içerisinde ülkemiz içerisindeki yatırımlarını artıran Kfc markasının günümüz itibariyle 18 şehirde 100 civarında restoranı bulunmakta olup Kfc Bayilik Şartları hakkında bilgi edinen ve bu zincirin bir halkası olmak isteyen her girişimci şirkete başvuruda bulunma hakkına sahiptir.

Kfc Bayilik Elde Etme Sürecinde Dikkate Alınan Hususlar

Fastfood sektöründe girişimci olmak isteyen ve bu alanda kariyer hedefleri bulunan kişiler, işyeri sahibi olabilmeleri için yeterli sermayeye sahip olmaları halinde Kfc Bayilik Şartları ile ilgili hususları yerine getirmesi ile birlikte gelişen ve müşteri potansiyelini günden güne artıran Kfc markasının bir parçası olma hakkını elde edebilmektedir. Şirket tarafından dikkate alınan noktalar arasında başvuru sahibinin girişimci ruhu ve motivasyonunun mümkün olan en üst düzeyde olması, insan ilişkilerinde deneyiminin bulunması ile birlikte yöneticilik yapabilme yeteneği, müşteri memnuniyetini sağlayacak şekilde meselelere çözüm odaklı yaklaşım içinde bulunması yer almaktadır. Ayrıca şirket tarafından bayilik hakkı elde eden girişimcilere gerekli eğitimler verilmekte, restoranda çalışacak personelin işe alımı ve eğitimi sürecinde de gerekli destekler sağlanmaktadır. Sonraki süreçte girişimci, restoran için gerekli malzeme, ekipman ve dekor gibi yatırımları yaparak işletmenin faaliyet göstermesini sağlamaktadır.

Kfc Bayilik Restoranlarında Bulunması Gereken Özellikler

Kfc markasının ismi altında faaliyet göstermek isteyen ve şirkete yapacağı başvuru sonrası yapılan değerlendirmelerde Kfc Bayilik Şartları ile ilgili detayları yerine getirebileceğine inanılan girişimcilerden, açacakları restoranlar ile ilgili de bazı kriterlere dikkat etmesi istenmektedir. Öncelikle açılacak restoranın büyüklüğü, bulunacağı lokasyona bağlı olarak değişkenlik göstermekte olup eğer girişimci, restoranı avm içerisinde bir noktada açmak isterse büyüklüğü en az 100 metrekare cadde gibi yerlerde açmak isterse restoran büyüklüğü en az 250 metrekare olması gerekmektedir. Şirket tarafından belirlenen büyüme politikası çerçevesinde de ağırlıklı olarak avm ve caddelerde restoran açılmasına öncelik verilmektedir. Ayrıca başvuru sahipleri bayilik elde etme sürecinde bayilik ücreti olarak Kfc markasına 200 bin dolar bedel ödemek zorunda olduğundan yatırım için gereken toplam tutarın doğru bir şekilde belirlenmesi çok önemli bir husus olarak karşımıza çıkmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. nihat aktaş dedi ki:

  Ülkemizde yeni olsada çok hızlı sürede büyüyen bir firma oldu, artık oldukça popüler bazı şehirlerimizde çok gelişmedi daha ben bu alanı kullanarak kazanç yapabileceğimi düşünüyorum.

 2. meltem uysal dedi ki:

  Kfc reklam olarak en başarılı şirketlerden birisi bence, reklam sitilleri çok etkileyici ve başarılı.

 3. MEHMET GÖNEN dedi ki:

  Süper
  Bir tat süper bir iş fırsatı

  1. MEHMET GÖNEN dedi ki:

   Evet Meltem hnm katılıyorum

BİR YORUM YAZ