BIST 100 114.808 -0.85 | -985.03
BRENT PETROL 43,27 2.17 | 0.92
EURO 7.7482 0.15 | 0.01
EURO/USD 1.12981 0.13 | 0.0
GRAM ALTIN 397.104 -0.18 | -0.73
USD 6.8597 0.0 | 0.0
STERLIN 8.6611 0.15 | 0.01
BITCOIN/USD 9276,26
BITCOIN/TRY 63672,24

Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankalar tarafından verilen kredi kartları çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bankalar kredi kartlarını ilk defa müşterilerine vermeye başladıkları dönemlerde bazı şartlar aramaktaydı. Bu şartlar oldukça fazla olup bunlardan en önemlisi kredi kartı vereceği kişide düzenli ve yüksek bir gelir arıyordu. Kredi kartları üzerinden yüksek karlar elde etmeye başlayan bankalar bundan dolayı bu şartları zamanlar esnetti ve daha yumuşak hale getirdi. Bir noktadan sonra ise çok daha rahat bir şekilde kredi kartı vermeye başladı. Kolay kredi kartı veren bankalar bu dönemde neredeyse bütün bankalardı. Hatta bazı bankalar insanları kredi kartı almaları konusunda ikna etmeye çalıştı. Sonuçta birçok kişinin cebinde birden fazla kredi kartı oldu.

Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar ve Kredi Notu

Kredi kartları sayısının hızla artması bazı insanların kontrolsüz harcamalar yapmasına neden olmuş ve bu da ciddi ekonomik sıkıntılar doğurmuştur. Kredi kartlarının giderek büyüyen bir yaraya dönüşmesiyle birlikte yasal düzenlemeler yapıldı. Kolay kredi kartı veren bankalar bu düzenlenme ile geride kalmış oldu. Bu aşamadan sonra bankalar kişilerin kredi notuna ve gelir düzeyine bakarak kredi kartı vermeye başlamıştır. Yani kredi kartı veren bankalar yine eskisi gibi şartlar aramaktadır.

Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Bankaların tekrar şart aramasına rağmen bazıları daha esnek davranmakta ve müşterilerinin kredi kartı taleplerine olumlu yaklaşmaktadır. Kolay kredi kartı veren bankalar şunlardır:

  • ING Bank: En kolay kart alınabilecek bankalardan bir tanesi olan ING Bank’a yapılacak başvurunun ardından yaklaşık iki hafta sonra kart kullanıcılara ulaşmaktadır. Fakat bundan önce banka tarafından geçici kredi kartı verilmektedir. Bunu almak için ise ING Bank şubesine gitmek gerekmektedir.
  • Ziraat Bankası: SMS ile kredi kartı başvurusu alan banka kullanıcıların taleplerine genellikle olumlu yaklaşmaktadır. Kredi kartı başvurusunun kabul edilmesi durumunda kartlar 10 gün ile iki hafta arasında kullanıcılara ulaşmaktadır.
  • Enpara.com: İnternet üzerinden ya da bankanın uygulaması üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Farklı bir politika izleyen Enpara.com, kullanıcılara kredi kartından aidat almadığı gibi düzenli kullanan kişilere aidat verme sözü vermektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!