Banka ve Krediler

Kolay Kredi Veren Bankalar 2018

Kolay Kredi Veren Bankalar 2018

İnsanlar geçmiş zamanlarda paraya ihtiyaç duyduklarında yakın akrabalardan ve arkadaşlardan borç alarak bu ihtiyacı karşılamaktaydı. Günümüzde bu durum tamamen değişmiş ve insanlar neredeyse borç isteme olayına hiç başvurmamaktadırlar. Bunun en önemli nedeni ise bankalardır. Bankalar vermiş oldukları kredi kartları sayesinde müşterilerine küçük miktarlarda dolaylı olarak borç vermektedir. Daha fazla paraya ihtiyacı olanlar için ise kredi seçeneğini sunmaktadırlar. Bankaların sağlamış oldukları kredilerin şartları bankalar arasında farklılık göstermektedir. Bazı bankalar kredi vermek için bazı şartların yerine getirilmesini isterken bazıları ise çok daha kolay bir şekilde kredi verebilmektedir. İnsanlar genelde en kolay kredi veren banka hangisiyse ilk ona yönelmekte ve şartların uyması halinde krediyi bu bankadan almaktadırlar.

En Kolay Kredi Veren Banka Hangi Belgeleri İstemektedir?

En kolay kredi veren banka genellikle müşterilerden kefil ya da belge istememektedir. Banka şubesinden yapılacak başvuru ile belli miktarlara kadar kredi insanlara kolay bir şekilde kullandırılmaktadır. Kredi kullanmak isteyen kişiler öncelikle devlet bankalarına yönelmektedir. Bunun en önemli nedeni ise alışkanlıklar olarak gösterilmektedir. Fakat devlet bankaları kredi verirken insanlardan bazı şartlar istemekte ve ancak bunların yerine getirilmesi ile söz konusu krediyi vermektedir. Kısaca Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası müşterilerine kolay kredi vermemektedir. Söz konusu durum dönemsel olarak değişebilmektedir. İnsanların bundan dolayı bu bankalar yerine özel bankalara yönelmesi kredileri daha alabilmesini sağlamaktadır. Akbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası gibi özel bankalar kolay kredi vermektedir.

Bankalar kredi verirken mutlaka kişilerin durumunu araştırmaktadır. En kolay kredi veren banka dahi bunu yapmakta ve çıkan sonuca göre kredi başvurusu değerlendirilmektedir. Bankalar öncelikle kişilerin findeksine yani kredi notuna bakmaktadır. İnsanların kredi notları bankalarla olan ilişkisine göre belirlenmekte olup söz konusu ilişkilerin sorunsuz olması durumunda not iyi seviyeye gelirken ilişkilerin bozuk olması durumunda ise kredi notu olumsuz etkilenmektedir. Kredi notu kişilerin bütün bankalarla olan işlemlerine göre belirlenmektedir. Kullanılan kredilerin zamanında ödenmemesi ya da kredi kartı borçlarının düzensiz ödenmesi gibi durumları notu olumsuz etkilemektedir. Kredi notu belli bir seviyenin altında olan kişilerin kredi kullanmaları çok daha zor olurken belli bir seviyenin üstünde olanların kredi kullanması çok daha kolay olmaktadır. En kolay kredi veren banka, kredi notunun dışında kişinin gelirini de kredi verirken dikkate almaktadır. Kişinin gelir seviyesi ne kadar kredi kullanacağını doğrudan etkilemektedir. Tüm bu değerlendirmeler sonunda kredinin verilip verilmeyeceği belirlenmektedir. Ayrıca bazı bankalar kredi için kefil isteyebilmektedir.

En Kolay Kredi Veren Banka Hangisidir?

Kredi başvurusu yapıldıktan sonra bankalar başvuru yapan kişinin beyanları ile sistemdeki bilgileri karşılaştırmaktadır. Kişinin kullanmış olduğu kredi kartları ve bunlara yapılan aylık ödemeler sistem görülebilmekte ve böylece bankalar başvuru yapan kişinin geliri hakkında fikir sahibi olabilmektedir. Buradaki araştırmaların sonucunda beyan edilen bilgilerin doğruluğu anlaşılırsa kredi kullanılabilmektedir. En kolay kredi veren banka diye net bir isim vermek çok zor olsa da kefilsiz ve belgesiz kredi veren bankaların bu şekilde olduğu söylenebilir. İş Bankası, enpara.com, Denizbank ve Odeabank gibi özel kurumlar bu şekilde kredi vermektedir. Verilen miktarlar değişken olup kişinin gelirine göre belirlenmektedir. Ayrıca bankaların uygulamış olduğu faiz oranları da farklılık göstermektedir. Faiz oranları kolay kredi isteyen kişiler için %1,35 ile %2,29 arasında değişmektedir. Ayrıca bazı bankalar dosya masrafı alırken çok azı masraf almamaktadır. Vade süreleri ise müşterilerin seçimine bağlı olup en fazla 48 aydır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 16 YORUM
 1. caner erdoğan dedi ki:

  Günümüz şartlarında akrabalardan alınan borçlar iyice azaldı herkes bankalara başvuruyor borç için tabi bu aşamadada hangi banka kolay kredi veriyorsa o banka tercih ediliyor bende bu makaleden sonra hangi bankadan alacağıma karar verdim.

 2. duran çoşkun dedi ki:

  Her banka gelen başvuruları değerlendirip ona göre kredi vermekte, yani bir bankadan giredi alınamayınca kesinlikle diğer bankadan kredi alırım gibi bir düşünceye kapılmayın ben 3 4 bankaya başvurduktan sonra alabildim.

 3. caner güloğlu dedi ki:

  Günümüzde bankalara ihtiyaç duyulduğunda ilk yapılan şey kolay olan bankaya başvurmak oluyor çünkü nereden kolay alınırsa orası daha iyi geliyor.

 4. hüseyin sönmez dedi ki:

  Kredi çekeceğiniz zaman bir kaç bankanın kredi kartı verme şartlarınızı öğrenin derim iyice araştırma yapmak sizi bilgi sahibi edecektir.

 5. berna aslan dedi ki:

  Şuan kredi almam gerek, ancak para acil lazım olduğu için kolay kredi almam çok önemli şuanlık benim için

 6. mert doğan dedi ki:

  Ülkemizde aslında bir çok bankadan kredi almak kolay alınacak olan ücret küçüldükçe alınacak olan kredide daha kolay alınıyor.

 7. ayşe çakır dedi ki:

  Öğrenci olarak baktığım ilk nitelik krediyi kolay alabilmek öğrenci olduğum için yüksek miktarlar çekmiyorum zaten.

 8. fahrettin çil dedi ki:

  Ülkemide kredi için bazı şartlar gerçekten zor, limit üzerinde kredi çekmek neredeyse imkansıza yakın ancak bu şartlarda daha iyi yerlere gelinmek için koyuluyor yapacak bir şey yok.

 9. mehmet yılmaz dedi ki:

  Şuan kredi almam biraz zor bakalım en kolay krediyi hangi bankadan alabilirsem onu tercih edeceğim.

 10. musa hikmet dedi ki:

  Babama bir kredi bakıyoruz ancak ilk niteliğimiz kolay alabilmek olacak.

 11. ismail can dedi ki:

  Benim arkadaşlarım uzun süredir bankaları araştırıyorlar öğrenci olduğumuz için her bankadan kredi alamıyoruz.

 12. oğuzhan genç dedi ki:

  Bir kaç bankadan kredi alamadım maalesef şimdi daha kolay kredi veren bankaları araştırıyorum en kolay krediyi veren banka ile şansımı deneyeceğim birde.

 13. ayşe eker dedi ki:

  Kredi bana acil olarak lazım şuan en kolay krediyi nasıl alabileceğimi araştırıyorum en kısa sürede krediyi almam gerek.

 14. mesut özkan dedi ki:

  Bir araba buldum ucuza ancak parasal olarak eksin var bu parayı kısa sürede bulmazsam araba başkasına gidecek buradan en kolay krediyi nasıl alacağımı öğrenirsem hemen o bankaya başvuracağım.

 15. caner açık dedi ki:

  Artık eskisi gibi değil eskiden arkadaşlar eş dosttan borç alınırdı ancak şimdi öyle bir şey herkes parayı bankalardan alıyor.

 16. emine aslan dedi ki:

  Önceden hiç kredi çekmedim ilk kez şimdi çekeceğim ancak başımın ağrımasını istemiyorum en kolay nereden alabilirsem oraya başvuracağım.

BİR YORUM YAZ