Komegene Çiğköfte Bayilik Şartları

Etsiz çiğköfte deyince akla gelen markalardan biri Komagenedir. Marka en fazla kampanya ve ilave menüye sahip olup pek çok il ve ilçede bayisi vardır. Küçük bir sermayeyle kurulan ve karlı işlerin başında gelen çiğköfte evleri dükkan ya da Avm’lerde kurulabilmektedir. Az sermayeye sahip girişimcilerin ve yatırımcıların gözde sektörü olan çiğköfte bayiliği her geçen gün daha fazla rağbet görmektedir. Özellikle kalabalık olan sokak, cadde ya da alışveriş merkezlerinde çiğ köfte standı ya da dükkanı görmek mümkün. Aperatif atıştırmalıkların başında gelen çiğköfte için çeşitli markalar bayilik imkanı sunar. Bu markaların başında gelen Komagene 2004 senesinden beri gerek yurt içi ve gerekse yurtdışı bayilik zincirini devamlı genişletmektedir. Marka acılı ve acısız çiğköftenin yanında pek çok yöresel ürününü de müşterilerine sunmuş olup gerekli takdiri toplamıştır. Komagene bayilik şartları yatırımcıyı çok fazla zorlayacak türden değildir.

Bayilikte dikkat edilmesi gerekenler

Çiğ köfte sektöründe en fazla bayiliğe sahip bunun yanında en bilinen markaların başında gelen Komagene bayilik başvurusu pek çok markada olduğu gibi iletişim formu aracılığıyla sağlanmaktadır. Yapılacak olan bu başvuru ön başvuru olarak kabul edilip daha sonra belirtilen bölgede bulunan idari müdür yatırımcı ile iletişim kurup yüz yüze görüşmeler yapılır. Görüşmelerin akabinde yatırımcı eğer aranan özellikleri taşıyorsa süreç devam eder. Marka genel olarak sirkülasyonun yoğun olduğu, Avm ya da ana cadde üzeri gibi yerlere bayilik imkanı sunmaktadır. Avm'ler de stand kurmak isteyen yatırımcılar için marka yetkilileri yardımcı olurken, dükkan açacak olan girişimciler ise kiralık veya satın alacakları yeri kendilerinin bulması beklenir. Alan m2'si için dayatma yapmayan firma bayilik başvurusu için ortalama gider fiyat bedeli olarak 20-30 bin TL belirlemektedir. Markanın anlaşmalı olduğu reklam firması tarafından ihtiyaç olan tüm tadilat işleri yapılmaktadır. Marka yatırımcılarına ücretsiz olarak eğitimler sunar böylelikle işletme sahibi ürün sunumu ve pazarlama teknikleri konusunda donanımlı olur.

Bayilik hakkında merak edilen sorular

Komagene bayilik almak isteyen yatırımcıların sordukları soruların başında belirtilen ürünlerin dışında ürünün satılıp satılamayacağı gelir. Marka belirtilen ürünlerin dışında herhangi bir ürünün satışına izin vermez. Ürünler bayiliklere soğuk hava deposuna sahip özel arabalarla ve vakumlu poşetlerle sevk edilmektedir. Bulunan bölgeye göre haftada 2 ya da 3 kez ürün aktarımı yapılır. Marka çalıştırılacak personelin işletme sahibinin belirlemesine izin verir fakat alınan personel eğitime tabi tutulur. Bu eğitimde İstanbul ya da bölge müdürlüklerinde ücretsiz olarak verilir. Çiğ köfte haricindeki ürünler genel olarak mezelerden oluşur bu mezelerde haydari, Amerikan salatası, acılı ezme, yaprak sarma, patlıcan ve kuru biber dolması, kadın budu köfte, şaksuka ve patlıcan salatası gibi mezelerdir tatlılarda ise kadayıf dolması, tavuk göğsü, şekerpare ve höşmerim gibi tatlılardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN