BIST 100 114.808 -0.85 | -985.03
BRENT PETROL 43,27 2.17 | 0.92
EURO 7.7482 0.15 | 0.01
EURO/USD 1.12981 0.13 | 0.0
GRAM ALTIN 397.104 -0.18 | -0.73
USD 6.8597 0.0 | 0.0
STERLIN 8.6611 0.15 | 0.01
BITCOIN/USD 9272,59
BITCOIN/TRY 63647,03

Kosgeb Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar ve Şartlar

Yeni bir iş fikri bulunan veya kendi işinin sahibi olmak isteyen kişiler için Kosgeb tarafından yapılan incelemeler doğrultusunda çeşitli hibe ve destekler sağlanmaktadır. Kuruma yapılacak başvurularda kişilerin dikkat alması gereken hususlar bulunmakta olup Kosgeb tarafından ilan edilen detayların net bir şekilde araştırılması büyük önem arz etmektedir. Kosgeb başvuru sahiplerine mülakat yaparak düşündükleri projeleri detaylı bir şekilde anlatmasını istemekte ve belli kriterleri dikkate alarak kredi desteği verilecek kişileri tespit etmektedir.

Kosgeb Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar nedir diye bakıldığı zaman girişimci imzasının yer aldığı form, kurulacak iş yeri ile ilgili imza beyannamesi ve kurs katılım zorunluluğunun bulunduğu alanlar için başvuru yapılmışsa 70 saatlik girişimcilik derslerinin alındığını gösterir belgenin mutlaka teslim edilmesi gerekmektedir. Başvuru sahibinin Kosgeb tarafından belirlenen süreç içerisinde işlemleri gerçekleştirmiş olması, hazırlanan projeye dair daha önceden 3 defa ret kararının alınmamış olması dikkate değer diğer hususlar içerisindedir.

Kosgeb Kredileri ve Destek Süreci

Kosgeb Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar ile ilgili detaylı araştırmaları yapan, projesini kuruma anlatan ve başvurusu kabul edilen adaylar için sağlanan destek limitinin üst sınırı 50 bin lira olup dilendiği takdirde 36 aya varan vadeler ile ve üçer aylık eşit taksitlerle ödeme imkanı verilmektedir. Kosgeb tarafından Akbank, Denizbank ve Garanti Bankası gibi şirketler ile yapılan anlaşmalar doğrultusunda ödenek almaya hak kazanan başvuru sahibi kurum tarafından belirlenen miktarı bahsedilen bankalar aracılığıyla temin edebilecektir. Programda yer alan anlaşmalı bankalar, başvuru sahibi ile ilgili gerekli inceleme sürecini gerçekleştirerek verilecek kredi limiti ile ilgili artırma veya azaltma yapabilme gibi inisiyatif haklarını kullanabilmektedir.

Bu konununda ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz!
KOSGEB Nitelikli Eleman Desteği Şartları

Kosgeb Kredi Desteği Alabilmek İçin Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Hususlar

Kosgeb Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar ile ilgili hazırlık sürecini tamamlayan adayların kuracakları işletmeleri Kosgeb sistemine dahil ettirmeleri, istenen ödeneğin kısa süre içerisinde temin edilebilmesi açısından büyük önem arz etmektedir. Kosgeb kurumsal web sitesine giriş yaparak gerçekleştirilebilecek bu kayıt işlemleri esnasında işletme adı, statüsü, bağlı bulunduğu vergi dairesine dair detaylı bilgiler ve vergi numarası gibi bilgilerin doğru, net ve eksiksiz bir şekilde girilmesi mağduriyet oluşturmaması açısından son derece dikkate alınması gereken bir husustur. Esnaf olan ve Kosgeb’e başvuru yapan kişiler E-Kobi ve Beyanname kaydı gibi evrakları da kuruma ulaştırmalıdır. Bahsedilen hususlar sonrasında gereken yatırımların yapılması ile iş yeri açma ve geliştirme süreçlerine başlangıç yapabilmek ve atılım yapılan sektörde dönemler içerisinde büyüme kaydedebilmek mümkün hale gelmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!