BIST 100 114.808 -0.85 | -985.03
BRENT PETROL 43,27 2.17 | 0.92
EURO 7.7482 0.15 | 0.01
EURO/USD 1.12981 0.13 | 0.0
GRAM ALTIN 397.104 -0.18 | -0.73
USD 6.8597 0.0 | 0.0
STERLIN 8.6611 0.15 | 0.01
BITCOIN/USD 9276,1
BITCOIN/TRY 63671,18

Kredi Kartı İle Araç Muayene Ücreti Ödenir mi?

Kredi kartları günümüzde insanların hayatında pek çok işlemi yapmak için kullandıkları birer araç halini almıştır. Alışverişlerde, internet üzerinden alışverişlerde, nakit para çekiminde, toplu ulaşım araçlarında, fatura ödemelerinde olmak üzere pek çok işlem artık kredi kartları ile yapılabilmektedir. İnsanlar ceplerinde para taşımadan günlük hayatlarını kredi kartı ile çok rahat bir şekilde devam ettirmektedir. Bu sebeple kredi kartı kullanımı oldukça yaygınlaşmış her evde bir kişide mutlak bir kredi kartı bulunmaktadır. Kredi kartı ile yapılabilecek işlemler ve ödemelere bakıldığında bunlar arasında özellikle araçlarımızın işlemlerinde kart kullanımının olup olmadığı merak edilmektedir. Araç muayene ücreti kredi kartıyla ödeniyor mu sorusunun cevabı bu merak edilen konular arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Araç muayenesi sırasında istenen miktarın kredi kartı ile ödenmesinin mümkün olup olmadığı yazımızın devamında.

Kredi Kartı İle Araç Muayene Ücreti Ödemesi Yapılabilir mi?

Kredi kartları insanlara çok büyük ödeme kolaylıkları sunmaktadır. Bu kolaylıklar arasında ödenecek miktar çok fazla olduğunda ödemenin taksitlendirilerek yapılmasıdır. Bu insanların yapacakları işlemlerin ödemelerini kredi kartı sayesinde çok daha rahat bir şekilde yapabilmektedirler. Ülkemizde her alanda kullanılan kredi kartının bazı ödemelerde kullanımı henüz söz konusu değildir. Bu alanlardan biri de araç muayene ücretinin ödenmesi işlemidir.  Araç muayene ücreti kredi kartıyla ödeniyor mu sorusunun cevabını almak isteyenler yaptıkları araştırmanın sonucunda bu ödemelerini kredi kartı ile yapamadıkları cevabına ulaşmaktadırlar. Yapılan araştırmalarda kişilerin bu ödemelerini nakit olarak yapmaları gerektiği sonucuna ulaşılmaktadır.

Kredi Kartı İle Araç Muayene Ücreti Ödemesi Ne Zaman Yapılabilecek?

Çağımızda atılan her adımın kolaylaştırılması için çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmaların amacı insanların yapacakları işleri daha hızlı ve sorunsuz olarak yapmalarını sağlamaktır. Araç muayenesi sırasında yapılması gereken ödemelerin kredi kartı ile yapılamaması birçok kişi için sıkıntılı bir durumun oluşmasını sağlamaktadır. Bu sebeple araç muayene işlemlerinin ödemesinin kredi kartı ile yapılıyor olması araç sahipleri için çok büyük bir kolaylık olacaktır. Bu konuda insanlara yardımcı olmak amacıyla Ulaştırma Bakanlığı bir adım atmış durumdadır. Yapılmakta olan çalışmalar sonunda araç muayene ücretlerinin kredi kartı ile ödenmesi yakın zamanda gerçekleşecektir. Böylece araç muayene ücreti kredi kartıyla ödeniyor mu sorusunun cevabı ilerleyen zamanda “evet” olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (3)

enes aydın

19 Nisan 2018, 10:45

Araç sahibi olarak kredi kartı ile ödemeyi isterdim, hem kolaylık oluyor hemde ödemede kolaylık sağlanmış oluyor.

Cevap Ver

kader tilki

19 Nisan 2018, 11:22

Kredi kartı ile ödeyebileceğimi sanıyordum ancak ödeme yapılmıyormuş maalesef.

Cevap Ver

furkan bayram

19 Nisan 2018, 08:48

Kredi kartı ile ödeme yapılabiliyorsa çok güzel bir kolaylık olur aslında.

Cevap Ver

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!