Banka ve Krediler

Kredi Kartı ile SGK Prim Ödeme

Kredi Kartı ile SGK Prim Ödeme

Gelişen teknoloji insanların birçok alanda çok büyük kolaylık yaşamasını sağlamaktadır. Söz konusu durum internet üzerinden büyük kolaylıklar sağlamaktadır. İnternet üzerinden alışveriş ve fatura ödeme gibi birçok işlem yapılabilmektedir. Bu durum devlet kurumlarının da internet üzerinden hizmet vermesine neden olmuştur. Devlet kurumlarının hizmet verdiği e-devlet sitesi üzerinden çok fazla hizmet alınabilmektedir. Tüm bu gelişmeler farklı kurumların internet üzerinden verdikleri hizmeti daha da geliştirmesine neden olmaktadır. Bunlar arasında SGK da bulunmaktadır. Kredi kartı ile SGK prim ödeme hizmeti verilmektedir. SGK’ya birçok kişi prim ödemesi yapmaktadır. Bunlar normalde PTT ve bankalar aracılığı ile ödenmektedir. Fakat bu hizmet ile internet üzerinde de prim ödemesi yapılabilmektedir. Bunun için insanların kullanabileceği farklı yollar bulunmaktadır. Fakat en güvenli yöntem devletin resmi sitesi olan e-devlet üzerinden yapılan ödemelerdir.

Kredi Kartı ile SGK Prim Ödemesi Nereden Yapılmaktadır?

Kredi kartı SGK ödeme yapılması için şarttır. Kredi kartı dışında banka kartı ile de benzer ödemeler yapılabilmektedir. Ödeme yapabilmek için öncelikle e-devlet sitesine giriş yapılması gerekmektedir ki bunun için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi ve en fazla tercih edileni PTT’den alınan e-devlet şifresidir. Ayrıca e-imza, mobil imza ve internet bankacılığı gibi farklı yöntemler ile e-devlete giriş yapılabilmektedir. Siteye giriş yapıldıktan sonra Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından verilen hizmetlerin olduğu bölüme geçiş yapılması gerekmektedir. Burada birçok seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında prim ödeme seçenekleri bulunmaktadır. Bunlar arasından ödemesini yapmış olduğunuz prim türünü seçerek kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Böylece bankalara gitmeye gerek kalmadan işlemlerinizi çok kısa sürede tamamlamanız mümkün olmaktadır.

Kredi Kartı ile yapılabilecek ödemelerden biri olan Araç Muayenesi ödemesi hakkında, Araç muayene ücreti kredi kartıyla ödeniyor mu ? başlıklı yazımız da cevap bulabilirsiniz!

Kredi Kartı ile SGK Prim Ödemesi ve Ödenebilecek Primler

Kredi kartı ile SGK primi ödeme işlemi genel olarak bu şekildedir. Kredi kartı ile ödeme yaparken kurum ile anlaşmalı bankaların kredi kartlarını kullanmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ödeme yapmanız mümkün olmayacaktır. SGK ile anlaşmalı olan çok sayıda banka bulunmaktadır. Tanınmış ve bilinen bankaların neredeyse tamamının anlaşması bulunmaktadır. Dolayısıyla insanlar bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşanmayacaktır. Kredi kartı ile ödeme yapılabilecek çok sayıda prim bulunmaktadır. İnsanlar ve işverenler bunlar arasından seçim yaparak ödemelerini yapabilmektedir. Ayrıca geçtiğimiz yıllarda yasa ile yapılan yapılandırma borçları da bu kapsamda ödenebilmektedir. Bunun için prim borcunuzu hangi yasaya göre yapılandırdığınızı seçerek kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. murat ünal dedi ki:

    Eskiden SGK primlerini hiç kredi kartı ile ödemezdim, şimdi bir bakayımda kolaysa kredi kartı öderim diye düşündüm.

  2. furkan koç dedi ki:

    Normalde hep ptt aracılığıyla öderdim, ilk defa bir arkadaş kredi kartıyla yaparken öğrendim kredi kartıyla ödenildiğini.

BİR YORUM YAZ