BIST 100 114.808 -0.85 | -985.03
BRENT PETROL 43,27 2.17 | 0.92
EURO 7.7482 0.15 | 0.01
EURO/USD 1.12981 0.13 | 0.0
GRAM ALTIN 397.104 -0.18 | -0.73
USD 6.8597 0.0 | 0.0
STERLIN 8.6611 0.15 | 0.01
BITCOIN/USD 9271,94
BITCOIN/TRY 63642,58

Kredi Kartı Yurt Dışı Kullanım

Günümüzde kredi kartı ve banka kartları vazgeçilmez unsurlar haline gelmiştir. Uluslar arası arenada kullanılan iki büyük ödeme sitemi bulunmakta. Bunlardan birincisi Visa, diğeri ise Mastercard firmasıdır. Sahip olduğunuz kredi kartı veya banka kartının üzerinde bu iki büyük kuruluşun logolarını görmüşsünüzdür. Sahip olduğumuz kartların bankalarıda bu iki büyük firmanın ödeme altyapısını kullandığı için kredi kartlarımızı veya banka kartlarımızı yurt dışında kullanma imkanına sahibiz.

Yurt dışına sık seyehat eden olsun, tatil için seyehat eden olsun farketmeksizin yurt dışında kart kullanımına ihtiyaç duymanız çok büyük olasılıktır. Kredi kartı yurtdışı kullanıma açma işlemi yapılarak kredi kartlarınızı veya banka kartınızı yurtdışında kullanmak mümkündür. Fakat söz konusu bu kullanma işleminin belli şartları bulunmaktadır. Master Card, Visa gibi kredi kartları yurtdışı kullanımına uygundur. Fakat kullanıma açtırılması durumunda uygulanacak olan prosedür farklıdır.

Kredi Kartını Yurtdışı Kullanıma Açma ve Uygulanan Komisyon

Kredi kartı yurtdışı kullanıma açma işleminin yapılması son derece basittir. Söz konusu işlem için bazı bankalarda herhangi bir işlem yapılmasına gerek olmaz iken bazılarında ise müşteri hizmetlerinin aranarak söz konusu talebin iletilmesi gerekmektedir. Bundan dolayı da hizmet alınan bankanın şartlarının öğrenilmesi gerekmektedir. Ayrıca bankalar burada bahsedilen işlem için belli bir oranda komisyon alabilmektedir. Yurtdışına çok fazla gidiyorsanız komisyon almayan ya da düşük oranda komisyon alan bankaların tercih edilmesi kişilerin maddi olarak daha rahat etmesini sağlayacaktır. Aksi durumda ödenecek olan komisyon miktarı beklentilerin üzerinde olabilir.

Kredi Kartını Yurtdışı Kullanıma Açma İçin Doğru Seçim

Kredi kartı yurtdışı kullanıma açma işlemi için uygulanan komisyon oranlarının incelenmesi ve bunlar arasından en uygun olanın tercih edilmesi gerekmektedir. Günümüzün en önemli kolaylıkları arasında bulunan ve insanların nakit taşımalarına gerek duymamasını sağlayan kredi kartlarını yurtdışında kullanmak için ödenecek olan komisyon miktarı doğru bir tercih ile aşağı seviyelere düşebilmekte hatta gerekli şartların sağlanması durumunda sıfırlanmaktadır.

Bu konununda ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz!
Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma

Kredi Kartı Yurtdışı Kullanım Ayarları

Kredi kartınızı veya banka kartınızı yurt dışı kullanım işlemine açmak artık çok basit hale gelmiştir. Her bankanın web sitesinde ve mobil online işlemler uygulaması mevcut. Bankasnızın web sitesini kullarak veya bankanızın mobil uygulamasını cep telefonunuza indirerek online işlemlerden kartlarınızı yurt dışı kullanıma açabilirsiniz. Fakat size önerimiz ihtiyacınız varsa bu işlemi yapmanız, aksi durumda güvenlik için kapalı tutmanızda fayda var. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!