Banka ve Krediler

Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir?

Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir?

Günümüzde piyasalarda geçerli olan sistem birçok insanın bankalardan kredi çekmek durumunda kalmasına neden olmaktadır. Bazen nakit dengesi ve ödemeler dengesi bozulanlar kredi borçlarını yeni bir kredi çekerek ödeme yolunu tercih etmektedirler. Yeni bir borçlanma aşamasında not düşüklüğü sorunu ile karşılaşılabilmektedir. Böyle bir durumda kredi notu kaç ayda yükselir sorusu gündeme gelmektedir. Söz konusu puan tüketicilerin bankalar nezdinde ki sicil notunu oluşturur. Sicil temizliği notunuzu yükseltip kredi maliyetinizi düşürmekte ve satın alma kolaylığı sağlamaktadır. Sicilde düşmenin yaşanması ise aksi istikamette bir durumla karşılaşılmasına neden olarak maliyetleri artırmakta ve hatta onaylanmama sorununu da beraberinde getirebilmektedir.

Gerekli Olan Asgari Puan Nedir

Gerekli olan asgari puandan önce kara liste konusunda bazı tespitlerde bulunma gerekir. Kara listeye girmek çok kolay fakat listeden çıkmak bir o kadar da zordur. Düzenli ödemeden uzaklaşmanı yanı sıra asgari ödemeyi de gerçekleştirmemek kara listeye girmeye sebep olmaktadır. Bankadan yeni bir ürün için müracaatınız da kara listede olmamak ve en az 1100 puanın altına düşülmemesi gerekir. 1100 puana sahip olunduğu durumda bile ipotek veya kefil isteme gibi önlemlere başvurulabilmektedir. Hem alımı kolaylaştırmak hem de maliyetleri minimize edebilmek için böyle bir durumda kredi notu kaç ayda yükselir ve bunu elde edebilmek ne yapılması gerekir soruları bir hayli önemli hale gelmektedir.

Kredi Notunu Yükselmek için Gerekli Hamleler

Kredi notu kaç ayda yükselir sorusuna verilecek olan cevap sizin gerçekleştirecek olduğunuz hamlelere göre 1 ila 6 ay arası bir zaman alacağı gibi 2 yıla kadar da süreyi uzatabilmektedir. Öncelikle kart borcu olanlar böyle bir durumla karşılaştıktan sonra borcun asgari miktarını değil tamamını kapatmalıdırlar. Ellerinde nakit bulunduruyorlar ise bunu vadeli hesaba aktarmalıdırlar. Yeni kredi çekme durumunda kısa vade ve düşük miktarlar tercih edilmeli ve aylık ödemeler düzenli olarak gerçekleştirilmelidir. Ayrıca kart limitinin yükseltilmesi talebi de notun yükselmesine etki eden faktörlerdendir. Kaş yapayım derken göz çıkarılmadan yeni yapılandırılan borç ve taksit ödemelerinde herhangi bir aksamaya kesinlikle yol açılmamalıdır.

Kredi Notu Öğrenme Yöntemleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. ayşe nur eker dedi ki:

  Kredi notumu yükseltmek istiyorum ama halen yükseltebilmiş değilim.

 2. ali yılmaz dedi ki:

  Düzenli bir şekilde ilerliyorum bakalım yakın zamanda kredi notumun yükseleceğini düşünüyorum.

 3. derya ergün dedi ki:

  Kredi notum biraz düşük tabi buda olumsuz olarak etkiliyor beni yükseltmeye çalışacağım ama yükseleceğini pek sanmıyorum.

 4. duran katar dedi ki:

  Kredi notunun yükselmesiyle ilgili tam bir tarih yok ancak, bence düzenli olmak en önemli etkenlerden biri şuan herşeyi tam takır yaparak ilerliyorum.

 5. sabri düzenli dedi ki:

  Kredi notunu yükseltmek ne zormuş arkadaş ya, kaç aydır uğraşıyorum anca anca yükseltmeye başladım.

 6. ercan akkuş dedi ki:

  Kredi notunun önemini yeni yeni anlıyorum ama eskiden başlasaydım keşke kredi notumu yükseltme çalışmalarına.

 7. doğan yüksel dedi ki:

  Uzun süredir kredi notumu yükseltmeye çalışıyordum artık yükselmeye başladı şuan çok güzel bir rakamda istediğimi artık yapabilirim.

 8. sema bakar dedi ki:

  Kredi notunuzu ne olursa olsun yüksek tutmaya çalışın sonradan yapacağınız her şey için işinize yarıyor bir türlü güven gerekçeniz oluyor.

 9. mahmut mermer dedi ki:

  Kredi notumu pek önemsemiyordum bir ara baktım baya yüksekti, şimdi kredi notum sayesinde bir çok işlemi kolaylıkla yapabiliyorum sizinde kredi notunuza dikkat etmenizi tavsiye ederim.

BİR YORUM YAZ