Küçükbaş Hayvancılık Kredisi 2019

Küçükbaş hayvancılık kredisini almak isteyenler, bankalara veya kurumlara müracaat ederek hayvan yetiştiriciliği için destek alabilir. Birçok banka düşük faiz oranı ve uzun vade imkânıyla birlikte çiftçilere küçükbaş hayvancılık kredisi verebilmektedir. Üstelik 3,6,9 ve 12 ayda bir ödeme fırsatı ile de bankalar çiftçilerin yüzünü güldürmeye devam eder. Aşağıda küçükbaş hayvancılık kredisini veren bankaların listesi yer alır. Bu bankalar şu şekildedir:

 • Ziraat Bankası
 • Şekerbank
 • Denizbank
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Yapı ve Krediler Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • HSBC
 • Odeabank

Yukarıda verilen bankalara müracaat edilerek küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde gerekli olan malzemelerin ve bakımların karşılanması için kredi desteğini çiftçiler alabilir.

Şekerbank İle Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Alma

Şekerbank ile küçükbaş hayvancılık kredisi almak isteyenler, 60 ay vade imkânından da yararlanabilir. Bununla birlikte alınan krediyi senede bir kez ödeme avantajı da mevcuttur. Bankanın sunmuş olduğu küçükbaş hayvancılık kredisi ile çiftçiler, küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde tesislerin kurulması ve hayvanların bakımlarının yapılması için gereken maddi desteği kolay bir şekilde sağlayabilir. Aşağıda Şekerbank ile küçükbaş hayvancılık kredisinin alınması için sağlanması gereken şartlar yer alır. Bu şartlar şu şekildedir:

 • Küçükbaş hayvancılık kredisi ile satın alınacak hayvanların kesinlikle Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerinde kayıtlarının olması gerekir.
 • Bununla birlikte sistemde kayıtlı olan küçükbaş hayvanlarının en az 3 ay sürede sistemde kaldıklarına dair kanıtın elde edilmesi gerekir.
 • Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde veya besiciliğinde ihtiyaçların karşılanması için kullanılması gereken kredi miktarı %75 oranında olmalıdır.

Yukarıda verilen şartlar sağlandıktan sonra küçükbaş hayvancılık kredisini almak isteyenler, bankanın şubesine giderek başvuru işlemlerini yapabilir.

Ziraat Bankası İle Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Alma

Ziraat Bankası ile küçükbaş hayvancılık kredisi alanlar, birçok avantaj elde eder. Özellikle banka, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapacaklara 5 yıl geri ödemesiz kredi imkânını sunar. Bununla birlikte 7 yıl vade avantajı ile çiftçiler aldıkları krediyi uzun sürede ödeyebilir. Üstelik Ziraat Bankası’nın verdiği küçükbaş hayvancılık kredisine uygulanan faiz oranı ise %5 ‘dir. Bu fırsatlardan yararlanmak isteyenler, ilk önce bankanın belirlemiş olduğu şartları yerine getirmeleri gerekir. Bu şartlar aşağıda şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Küçükbaş hayvancılık kredisinin alınması için kurulan tesiste en az 50 adet koyun besleme şartı koyulur.
 • Bununla birlikte kredinin alınması için en az 25 keçi beslenmelidir.
 • Küçükbaş hayvancılık kredi desteği ile satın alınacak hayvanlar, 6-24 aylık arasında olmalıdır.
 • Kredi ile alınacak hayvanların kayıtları en az 1 ay HAYBİS’te bulunmalıdır.

Yukarıda verilen şartlar yerine getirildikten sonra Ziraat Bankası’na gidilerek kredi başvuru işlemleri tamamlanmalıdır.

Denizbank İle Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Alma

Denizbank ile küçükbaş hayvancılık kredisini alacaklar, bankanın şubesine giderek müracaatta bulunabilir. Denizbank ile düşük faiz oranı ve uzun vade fırsatı ile hayvancılık kredisi alınabilir. Üstelik hayvan yetiştiriciliğinde veya besiciliğinde gerekli olan malzemelerin, hayvanların veteriner kontrolleri, hayvanların alım-satımları gibi masrafların %75’i küçükbaş hayvancılık kredisi ile karşılanır. Bununla birlikte kredinin alınması sonucunda çiftçiler hayvan barınakları yapımında gerekli olan malzemeleri rahat bir şekilde alabilir.

TEB İle Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Alma

TEB ile küçükbaş hayvancılık kredisinin alınması için gerekli evrakların şubeye teslim edilmesi gerekir. Aşağıda kredi başvurusu esnasında teslim edilmesi gereken evrakların listesi yer alır. Bu evraklar şu şekildedir:

 • Başvuruda bulunacakların kimlik belgelerinin fotokopisi gereklidir.
 • Bununla birlikte çiftçilerin çiftçi kayıt sistemi belgesini muhtarlıktan alması gerekir.
 • Tapu fotokopisinin de evrakların içerisine koyulması gerekir.

Yukarıda verilen belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanıp bankaya teslim edilmesinden sonra çiftçiler küçükbaş hayvancılık kredisini almaya hak kazanır. TEB düşük faiz oranı ve uzan vade fırsatı ile kredi ortaya koyar. Çiftçiler aldıkları krediyi 3,6,9 ve 12 ayda bir ödeme şansını da elde eder.

Garanti Bankası İle Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Alma

Garanti Bankası ile küçükbaş hayvancılık kredisi alanlar, birçok fırsatları elde etmiş olur. Özellikle Garanti Bankası’ndan alınan küçükbaş hayvancılık kredisinde 60 ay vade imkânı vardır. Bununla birlikte kredi alındıktan sonra ödeme zamanı 3 ay ileriye ertelenebilir. Bu avantajlardan yararlanmak isteyenler, bankanın en yakın şubesine gidebilir. Garanti Bankası, hayvan yetiştiriciliği ve besiciliği yapacakların bütün bakım ve malzeme ihtiyaçlarını karşılamalarında büyük destek olur. Bu sayede Türkiye’de hayvancılık alanında işler daha iyi bir şekilde ilerlemeye devam eder.

Yapı ve Krediler Bankası İle Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Alma

Yapı ve Krediler Bankası ile küçükbaş hayvancılık kredisini almak isteyenler, ilk önce bankanın belirlemiş olduğu kuralları yerine getirip bankaya başvuruda bulunmalıdır. Başvuru sonuçları olumlu gelen çiftçiler, bankadan 60 ay vade imkânı ve düşük faiz oranıyla birlikte küçükbaş hayvancılık kredisini alabilir. Üstelik Yapı ve Krediler Bankası 1 aylık ödeme gecikme fırsatını da ortaya koyar. Bu sayede hayvancılık sektöründe kendini geliştirmek isteyen genç çiftçilerin hedeflerini oluşturmalarında yanında olur.

Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Müracaatı İçin İstenen Belgeler

Küçükbaş hayvancılık kredisi müracaatı için istenen belgeler vardır. Bu belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması sonucunda küçükbaş hayvancılık yetiştiriciliği yapacaklar, diledikleri bankaya müracaatta bulunabilir. Aşağıda küçükbaş hayvancılık kredisine başvururken teslim edilmesi gereken evraklarla ilgili bilgiler yer alır. Bu evraklar şu şekildedir:

 • Başvuruda bulunanın T.C. kimlik belgesinin fotokopisi gereklidir.
 • Kredinin alınması için hayvanlar için oluşturulan tarlanın tapusu veya kira sözleşmesi gerekir.
 • Hayvan besiciliği ve yetiştiriciliği yapan çiftçinin aylık elde ettiği kazancı gösteren belgenin temin edilmesi gerekir.
 • Bunun yanı sıra tesislerde beslenen ve yetiştirilen küçükbaş hayvanlar ile ilgili bilgilerin yazılı olduğu formun teslim edilmesi gerekir.

Yukarıda verilen belgelerin eksiksiz bir şekilde toplanıp bankaya iletilmesi sonucunda çiftçiler başvuru işlemlerini tamamlayarak küçükbaş hayvancılık kredisi alabilme şansını elde eder.

Küçükbaş Hayvancılık Kredisinde Önemli Noktalar

Küçükbaş hayvancılık kredisinde önemli noktaların bilinmesi gerekir. Krediyi almadan önce çiftçiler, detaylı bir şekilde araştırma yapmalıdır. Aşağıda küçükbaş hayvancılık kredisinin alınmasında dikkat edilmesi gereken hususlar yer alır. Bu hususlar şu şekildedir:

 • Özellikle kredi almadan önce 5 yıllık geri ödemesiz küçükbaş hayvancılık kredisi veren bankaların uyguladığı faiz oranlarını detaylı bir şekilde öğrenmek gerekir.
 • Krediyi almadan önce kredi ile alınacak hayvanların sağlık kontrollerinin en iyi şekilde yapılması gerekir. Özellikle alınacak hayvanların aşılarının tam bir şekilde yapılmış olması gerekir.
 • Bunun dışında kredi poliçesinin en ince ayrıntısına kadar araştırılması tavsiye edilir. Kredi alınacak banka ile görüşülerek kredi alma aşamasının nasıl gerçekleşeceği ile ilgili plan ve programlar yapılmalıdır.
 • Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ve besiciliği için alınacak tarlanın kalitesinin çok iyi olması gerekir.
 • Bununla birlikte bankalardan hayvancılık kredisi alınması için kredi notunun da yüksek olması gerekir. Kredi notu düşük olanlara bankalar küçükbaş hayvancılık kredisi veremez.

Yukarıda verilen hususlar doğrultusunda küçükbaş hayvancılık kredisini alırken en ince ayrıntısına kadar düşünmek gerekir. Gerekli kontroller ve denetimler yapıldıktan sonra istenilen bankaya başvuruda bulunulabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN